TOP 5 slíbených filmů, kterých jsme se nikdy nedočkali

14.10.2020

Svět filmového průmyslu je opravdu zrádný a uspět se v něm podaří jen málokomu. I když máte pocit, že je vámi vymyšlený snímek už v podstatě jistotou, mohou vám filmová studia udělat pořádnou čáru přes rozpočet. Nejednou jsme sledovali nadějné filmaře s fantastickým nápadem pro nový film, jen abychom byli zklamáni, když byl snímek o několik týdnů později zrušen.

Vítejte na Showbiz.cz, kde vám dnes představíme pětici naslibovaných filmů, které bohužel nikdy nevyšly, přestože by si určitě našly obrovské fanouškovské základny. Osud tomu však nechtěl, a tak jsme se těchto snímků nikdy nedočkali.

5. Muzikál Pán prstenů

V minulosti jsme se dočkali hned několika filmových adaptací příběhů z pera J. R. R. Tolkiena. Za zmínku stojí například trilogie Pána prstenů a Hobita od Petera Jacksona (58) nebo animovaná verze příběhu o cestě za zničením Prstenu moci od Ralpha Bakshiho (81). Věděli jste ale, že se měl Pán prstenů dočkat ještě jednoho filmového zpracování, a to navíc ještě mnohem dříve?

V šedesátých letech se mluvilo o tom, že bude příběh Společenstva prstenů převyprávěn v muzikálové formě. A protože je to příběh britského autora a o muzikálové verzi se začalo uvažovat během období, kterému se přezdívá Beatlemánie, měla tvorba muzikálového Pána prstenů připadnout právě kapele The Beatles.

Nebyla to ani tak zcestná myšlenka, jelikož měli „Brouci“ tou dobou za sebou už dva úspěšné filmové muzikály, ale přesto je to zvláštní představa. K natáčení nakonec nedošlo, protože se nenašel zkušený režisér, který by měl o adaptaci příběhu zájem, a tehdy ještě živému Tolkienovi se představa adaptace jeho nejslavnějších knih v rukou slavných muzikantů také moc nepozdávala.

4. Spider-Man 4

Pokud existuje superhrdina, kterého mají rádi snad všichni fanoušci komiksů, pak je to určitě Spider-Man. To si moc dobře uvědomoval Sam Raimi (60), který proto na začátku tisíciletí natočil trilogii o tomto pavoučím hrdinovi. Raimi je skvělým režisérem, který začínal u nezávislých filmů a postupně se vypracoval až k hollywoodským trhákům.

Jeho Spider-Man je dodnes mnohými považován za nejlepší filmové zpracování příběhu o Peteru Parkerovi, ačkoliv třetí díl laťku trochu snížil. Přesto se však fanoušci Raimiho filmů nemohli dočkat čtvrtého dílu, ve kterém se měl John Malkovich (66) ujmout role superpadoucha jménem Vulture a kde měla Anne Hathaway (37) hrát Black Cat.

Hathaway si nakonec kočičí ženu skutečně zahrála, ale bylo to až u konkurenčního DC, kde ztvárnila Catwoman. Plány studia Sony byly totiž na Raimiho příliš uspěchané, a tak od plánů na čtvrté pokračování odešel, a s ním i velká část štábu včetně samotného představitele pavoučího superhrdiny. A uznejte, film o Spider-Manovi se bez Spider-Mana natáčí opravdu těžko.

3. Halo

Srce videoherních nadšenců zaplesala, když se v mediálním prostoru objevila zpráva, že by se již zmíněný Peter Jackson měl ujmout filmového zpracování úspěšné herní série s názvem Halo. V té proti sobě stojí armády mimozemských vetřelců a lidí, které využívají nejmodernější futuristické zbraně, kterými se snaží rozdrtit své nepřátele.

Příprava filmového zpracování Halo však čelila mnoha různým překážkám, které jí nakonec podlomily nohy. Nejenže předpokládaný rozpočet stále rostl, ale Microsoft trval na přísném dohledu nad vytvářeným příběhem. V kombinaci s šílenou představou o výsledném obratu filmu z jeho tvorby nakonec sešlo. Ačkoliv mohlo jít o opravdový trhák, nakonec padl za oběť vnitřních machinací filmového průmyslu.

2. Fincherova Bohemian Rhapsody

Asi všichni dnes už vědí, že měl životopisný film o kapele Queen s názvem Bohemian Rhapsody původně vypadat úplně jinak. Herec Sacha Baron Cohen (48) měl Freddieho ztvárnit v úplně jiném (mnohem temnějším) světle než Rami Malek (39). Vzhledem k zásahům neustále nespokojených členů kapely i filmového studia byl Cohen z projektu „vyštípán“ a film i několikrát změnil svého režiséra.

Na temné atmosféře se měl původně podílet režisér David Fincher (58), z jehož senzační tvorby můžete znát například Sedm, Klub rváčů nebo thriller Zmizelá. Členové Queenů však trvali na tom, aby byl snímek poctou jejich zemřelého kolegy, a aby i jim vytvořil lepší mediální obraz. Fincher i Cohen od projektu nakonec odešli, a snímek připadl jiným tvůrcům.

I nová verze má samozřejmě mnoho fanoušků (Bohemian Rhapsody koneckonců vyhrálo hned čtyři Oscary), ale bylo by určitě zajímavější vidět i „nenablýskanou“ verzi od Finchera.

1. Double V Vega

Na konec dnešního článku jsme si nechali tvůrce nesmlouvavě krvavých filmů, které téměř bez výjimky získávají kultovní status ještě před svým vydáním. Řeč je samozřejmě o Quentinu Tarantinovi (57), který dal vzniknout takovým hitům, jako je Kill Bill, Hanebný pancharti, Gauneři nebo Pulp Fiction.

Právě posledních dvou filmů se týká i tato část článku, jelikož z nich pochází dva „hrdinové“, kteří se původně měli dočkat společného filmu. Věděli jste, že jsou Vincent Vega a „Pan Světlý“ ve skutečnosti bratry? Právě životu Vincenta a Vica v podáních Johna Travolty (66) a Michaela Madsena (63) se měl týkat slibovaný film s názvem Double V Vega.

Vzhledem k osudům postav by však muselo jít o příběh, který předcházel Gaunerům a Pulp Fiction, což už jde v současnosti uskutečnit jen velmi těžko. Oba herci jsou teď o téměř třicet let starší, než byli při natáčení původních filmů, a za mladíky by se asi přesvědčivě vydávat nemohli.

(tod)

Fandím
14 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Anne Hathaway, Peter Jackson, David Fincher, Sam Raimi

Filmy:
Spider-Man, Pán prstenů: Dvě věže, Pulp Fiction: Historky z podsvětí, Bohemian Rapsody

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
americké herečky, Anne Hathaway role, Quentin Tarantino filmy, Vincent Vega, zajímavosti o filmech, Quentin Tarantino zajímavosti, Quentin Tarantino postavy, pan Světlý, muzikál Pán prstenů, Spider Man 4, Spider Man zajímavosti, slíbené filmy, filmy podle videoher, Halo, videohra Halo
TOPlist