TOP 5 slavných filmových lokací, které můžete skutečně navštívit

23.06.2024

Filmy jsou plné dechberoucích světů a míst, nad kterými nezbývá než žasnout. Rádi bychom na některá z těchto míst vyrazili třeba na dovolenou, ale často jde jen o výplod fantazie kulisáků a tvůrců speciálních efektů. Jen těžko byste si totiž udělali výlet do předaleké galaxie, nebo magického světa čar a kouzel.

Neplatí to však pro všechna úžasná místa, která znáte z filmů. Proto jsme si pro vás připravili dnešní článek, kde vám představíme pětici reálných filmových míst, která se stala dějišti těch nejznámějších filmů. Na tahle místa si dovolenou naplánovat můžete, všechny totiž počítají s velkým zájmem turistů.

Skopelos, Řecko – Mamma Mia!

Kdo by nechtěl tančit a zpívat na řeckém ostrově jako Meryl Streep (74) v muzikálu Mamma Mia!? Skopelos je malebný ostrov v Egejském moři, který se stal synonymem pro letní radovánky, a to právě díky úspěšnému muzikálu. Bílé domky, modré střechy a tyrkysové vody tvoří dokonalé pozadí pro romantické útěky.

Na ostrově můžete navštívit kostel Agios Ioannis Kastri, kde se odehrála slavná svatební scéna. Procházejte se po stejných stezkách, kde se pohybovaly hvězdy filmu, a vychutnávejte si autentickou řeckou atmosféru. Jen asi nemůžete počítat s tím, že narazíte na Pierce Brosnana (71), Colina Firtha (63) nebo Stellana Skarsgarda (73), kteří budou bojovat o vaši přízeň.

Petra, Jordánsko – Indiana Jones a poslední křížová výprava

Když Indiana Jones, ztvárněný Harrisonem Fordem (81), hledal Svatý grál se svým otcem, vedly jeho kroky až do skvostné skalní Petry v Jordánsku. Tento starověký městský komplex vytesaný do skal je jedním z nových sedmi divů světa a právem si zaslouží vaši návštěvu.

Při procházce úzkými průsmyky a obdivování monumentálních fasád, jako je Al-Khazneh (Pokladnice), se budete cítit jako v dobrodružném filmu. Petra je místo, kde historie ožívá a kde si můžete představit, jak Jones čelil nebezpečí na každém kroku. Pokud vás ale osloví podivný člověk s různorodým nádobím, pravděpodobně nepůjde o rytíře křížových výprav, ale o lakomého prodejce cetek a suvenýrů.

Matamata, Nový Zéland – Pán prstenů

Fanoušci Tolkienova světa se mohou těšit na návštěvu Matamata na Novém Zélandu, kde Peter Jackson (62) přivedl k životu milovaný Hobitín. Vesnička s kulatými dveřmi, zelenými kopci a útulnými hobitími norami vypadá přesně tak, jak si ji představujeme z knih a jak ji známe ze slavné filmové trilogie.

Procházka po Hobitíně vás vrátí do Středozemě a můžete se zde občerstvit v autentické hospodě s názvem „Zelený drak“. Nechte se unést kouzlem této lokality, kde fantazie a realita splývají v jedno.

Tetuán, Tunisko – Star Wars

Pouštní město Tetuán v Tunisku se proměnilo v kultovní Tatooine ve filmové sáze „Star Wars“. George Lucas (79) zde natočil některé z nejikoničtějších scén, které dodnes fascinují fanoušky po celém světě. Kdykoliv se hrdinové vrátí na slavnou pouštní planetu, ocitají se ve skutečnosti v této tuniské vísce.

Při procházce po místních trzích úzkými uličkami si můžete připadat jako Luke Skywalker, který prozkoumává svůj domovský svět. Tetuán je autentickou ukázkou toho, jak filmová magie může proměnit skutečné místo v něco naprosto jedinečného. I tady se ale šikovní prodejci chopili příležitosti, a kromě potřebné vody zde můžete sehnat i světelné meče, kostýmy nebo postavičky ze světa Hvězdných válek.

Kualoa Ranch, Havaj – Jurský Park

Kualoa Ranch na Havaji je místem, kde Steven Spielberg (77) vytvořil legendární Jurský park. Tento slavný ranč, s nádhernou krajinou, rozlehlými pláněmi a dramaticky vypadajícími horami, nabízí nejen turistické atrakce, ale také vzpomínky na ikonické scény s dinosaury.

Návštěvníci si mohou prohlédnout místa, kde probíhaly slavné honičky a dramatické scény, a dokonce si zahrát na paleontology při prohlídce filmových. Kualoa Ranch je ideálním místem pro dobrodružné duše a milovníky přírody. Jen musíte být připraveni na to, že se ve vaší blízkosti může zjevit krvelačný prehistorický ještěr.

(tod)

Fandím
6 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Meryl Streep, Peter Jackson, Harrison Ford, Steven Spielberg

Filmy:
Pán prstenů: Společenstvo Prstenu, Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje, Jurský park, Mamma Mia!

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
dovolená, pán prstenů, slavné filmy, cestování, Star Wars, filmové lokace, skutečná místa, reálná místa, filmová místa, cestování za filmem, filmová turistika
TOPlist