TOP 5 šílených důvodů, proč slavní herci neuspěli při konkurzech

16.03.2023

Chybami se člověk učí. To je nesporný fakt, který platí napříč celým životem a všemi odvětvími. Stačí se podívat na následující pětici herců a hned vám dojde, že chybují i ti nejlepší. Dnes se totiž zaměříme na pětici hollywoodských hvězd, které „zvrtaly“ konkurzy na veleúspěšné filmy z těch nejpodivnějších důvodů.

Seth Rogen a Jason Segel – nedokázali brát své role vážně

Dnešní seznam „odšpuntujeme“ hned dvěma herci, kterým utekla role ve veleúspěšném filmu z hodně podivného důvodu. Seth Rogen (40) a Jason Segel (43) jsou dnes oba úspěšnými komiky. V roce 2002 však byli ještě na začátku svých filmových kariér a byli ještě dost „nevycválaní“. To se jim zásadním způsobem vymstilo, když se ucházeli o role v Eminemově (50) životopisném filmu s názvem 8. míle.

Na svůj konkurz si oba měli vzít doprovod, který s nimi bude procházet dialogy rapperských rolí, o které se ucházeli. Segel a Rogen si dělali doprovod navzájem, což se ukázalo jako obrovská chyba. Ani jeden z nich nedokázal v přítomnosti toho druhého rapovat s kamennou tváři. V nezastavitelných záchvatech smíchu bylo oběma poměrně rychle jasné, že si v 8. míli asi nezahrají.

George Clooney – opil se pod obraz

Talentovaný herec a idol ženských srdcí George Clooney (61) započal svou hereckou kariéru v seriálové tvorbě a než se probil mezi hollywoodské hvězdy, chvíli mu to trvalo. Mohlo se mu to podařit mnohem dříve, kdyby si nezkazil konkurz na roli v Draculovi Brama Stokera. Ačkoliv se ucházel jen o menší roli, mohlo mu to otevřít dveře k dalším projektům.

To by ale na konkurz nesměl přijít opilý. Nebylo to ale tak, že by byl Clooney vyloženě nezodpovědný. Jeho pošetilé jednání bylo (alespoň v jeho hlavě) vlastně odůvodnitelné. V Draculovi si měl zahrát opilce a přišlo mu, že mu na konkurzu nejvíc pomůže, když bude skutečně opilý. Ostatně, jak lépe zahrát opilce, než zpitý pod obraz?

Režisér filmu Francis Ford Coppola (83) prý přímo po skončení Clooneyho konkurzu zavolal jeho agentovi, že s jeho klientem rozhodně spolupracovat nebude a údajně nešetřil ani peprnějšími výrazy. Zdá se, že to nakonec nebyl nejlepší tah.

Mark Strong – měl šílenou kocovinu

George Clooney není jediným hercem, kterému naději na velkou roli pošlapal alkohol. Případ Marka Stronga (59) je ale ještě o poznání zábavnější. Když byl Jamesem Bondem ještě Pierce Brosnan (69), rozhodl se Strong, že se bude ucházet o roli jednoho ze záporáků této slavné série. Poctivě se na konkurz připravil, naučil se všechny repliky nazpaměť a nic mu tuhle příležitost nemohlo zkazit. Když v tom najednou zazvonil telefon.

Na druhém konci aparátu byl Strongův kamarád a kolega, který ho pozval „na pivo“. Jak to tak ale bývá, jedno pivo vedlo k druhému a Strong tak celý večer strávil na baru. V den konkurzu měl tak silnou kocovinu, že zapomněl všechny své poctivě naučené repliky, potil se jako kůň a sám tenhle konkurz označuje za jeden z nejhorších v jeho životě.

A kdože byl ten kamarád, který jej v předvečer důležitého konkurzu na bondovku vytáhl na pivo? Sám budoucí Bond – Daniel Craig (55).

Tom Holland – dostal záchvat smíchu

Dnes je Tom Holland (26) jednou z nejvýraznějších vycházejících hvězd Hollywoodu. Nejvíc mu k tomu dopomohla role Spider-Mana ve filmech od Marvelu, ale od té doby si zahrál v celé řadě jiných velkých i menších filmů. Spider-Manem je od roku 2016, ale pokud by si nepokazil konkurz na roli v jiné obrovské sérii, mohl se stát slavným ještě o rok dříve.

Ucházel se totiž o roli Finna v prvním díle nejnovější trilogie Star Wars s názvem Síla se probouzí. Potkal ho ale podobný problém jako Segela a Rogena v prvním bodě dnešního článku. Nedokázal konkurzem projít s vážnou tváří. A důvod? I zde problém vězel v jeho doprovodu, ale tentokrát si jej herec nevybíral sám.

Součástí jeho konkurzu byl i komparzista, který předstíral, že je jedním z mnoha droidů, kterých je svět Star Wars plný. Holland dostal nezastavitelný záchvat smíchu pokaždé, když komparzista promluvil. S velkým zápalem prý totiž napodoboval zvuky droidů. Holland se při každém „beep-boop-beep“, začal od srdce smát a nedal se zastavit.

Charlie Cox – zapomněl, že nehraje slepého

Charlie Cox (40) je talentovaným hercem, který se nejvíc proslavil rolí dalšího Marvelovského superhrdiny z New Yorku. Tentokrát však nejde o žádného z filmových Avengerů, ale o hrdinu, který své největší úspěchy našel v televizním seriálu.

Cox zde hraje slepého právníka Matta Murdocka, který se zločinem přes den bojuje v soudních síních a v noci v potemnělých uličkách čtvrti Hell’s Kitchen. Cox hraje slepého hrdinu velmi přesvědčivě, ale vybralo si to na něm svou daň. Když se ucházel o roli mladého Hana Sola ve filmu Solo: Star Wars Story, narazil na poměrně zásadní problém.

Vedení castingu jej několikrát okřiklo, že vůbec nehýbe očima a nedívá se tam, kam by měl. Cox si totiž natolik zvykl hrát slepého, že z této pozice nedokázal při konkurzu vystoupit.

(tod)

Fandím
4 fanoušci
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
George Clooney, Charlie Cox, Jason Segel, Seth Rogen

Filmy:
8. míle, Dracula Brama Stokera

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
casting, slavní herci, George Clooney role, hollywoodské velkofilmy, filmy marvel, slavné role, konkurzy slavných herců, filmové konkurzy, konkurz, neúspěšné konkurzy
TOPlist