TOP 5 seriálů Netflixu pro dlouhé chvíle v karanténě

11.04.2020

Opatření proti šíření koronaviru COVID-19 uzavřela spoustu lidí v domácí karanténě. Karanténa však nepřináší jen „pohodu domácího krbu“, ale často i lenost, hádky a zdánlivě neutišitelnou nudu. Naštěstí existuje spousta způsobů, jak se během této složité doby zabavit, a jedním z nich je i sledování filmů a seriálů na streamovacích službách.

Jednou z těch nejznámějších je i původem americký Netflix, který je od roku 2016 dostupný ve 190 světových zemích včetně Česka. Netflix nejen přejímá již natočená díla, ale také vytváří vlastní exkluzivní obsah. Ty nejlepší seriálové kousky, za kterými stojí právě tento americký gigant vám představíme v dnešním článku.

Přichystali jsme si pro vás totiž pět seriálů různých žánrů, jejichž sledování vám zkrátí čekání na to, až se celá situace vrátí do normálu.

BoJack Horseman

První seriál vás dostane do kolen nejen stylem, ale i svým nekompromisně suchým smyslem pro humor. Na začátek jsme si pro vás totiž připravili „animák“ s názvem BoJack Horseman o vyčpělém hollywoodském herci, který je zároveň alkoholikem, sociopatem, egomaniakem a přerostlým dítětem. A vlastně taky koněm.

BoJack je hvězdičkou, která se dostala na výslunní díky úspěšnému sitcomu, a je tak senzační parodií na hollywoodskou smetánku. Jeho sebedestruktivní chování funguje jako skvěle provedená satira a jeho hvězdné obsazení v čele s Willem Arnettem (49) nebo Aaronem Paulem (40) mu jenom přidává na vtipnosti.

Rozhodně se nenechte zmást jednoduchou animací. Ačkoliv totiž seriál na první pohled vypadá jako kreslená pohádka, pro děti rozhodně určen není.

Koruna

Následujícím seriálem zásadním způsobem zvážníme, jelikož se podíváme na historické drama s názvem Koruna. Tento seriál vzniknul teprve v roce 2016 a letos má vyjít jeho už čtvrtá série. Koruna vypráví příběhy britské královské rodiny od smrti Jiřího VI. a korunovace jeho dcery, současné královny Alžběty II. (68).

Tímto počinem Netflix potěšil hned tři skupiny diváků. Milovníky historických dramat, životopisných filmů i nadšence do seriálů věnujících se rodinným vztahům. Hlavní postavou je sama královna Alžběta a seriál se tak věnuje především jejímu vnitřnímu boji mezi povinnostmi vladaře a povinnostmi dcery, matky a sestry. Kromě zásadních politických problémů ta musí řešit i ty rodinné, a že jich není málo.

O tom, že jde o skutečně kvalitní televizní počin svědčí i tři Zlaté glóby, které si seriál za své tři vydané série vysloužil.

Daredevil

Na své si na Netflixu přijdou i fanoušci superhrdinských komiksových filmů. Americká streamovací služba jich nabízí hned několik, ale tím bezkonkurenčně nejlepším je Daredevil, který se na Netflixu poprvé objevil v roce 2015. Daredevil je jedním z hrdinů, kteří spadají pod hlavičku studia Marvel, ale po boku Avengers se prozatím neobjevil.

Jeden hollywoodský film s ním přeci jenom existuje, ale Daredevil z roku 2003 s Benem Affleckem (47) v hlavní roli je obecně považován za jeden z nejotřesnějších superhrdinských filmů historie. Seriálový Daredevil však tyto „kvality“ se svým filmovým předchůdcem naštěstí nesdílí, a naopak jde o jeden z nejlepších seriálů o maskovaných hrdinech.

Hlavní postavou seriálu je slepý právník Matt Murdock, který díky velmi rozvinutému sluchu po nocích bojuje s těmi nejnebezpečnějšími zločinci newyorské čtvrti Hell’s Kitchen. Ty, které se mu nepodaří dostat za mříže v soudní síni tak alespoň trestá pod rouškou tmy.

Dobré místo

Následujícím seriálem atmosféru opět trochu odlehčíme, jelikož vám představíme komedii s názvem Dobré místo. Hlavní postavu Eleanor Shellstrop si v něm zahrála senzační americká herečka Kristen Bell (39). Ta v roli prohnilé ženy, která se po své tragické smrti omylem ocitá v nebi, odvádí senzační výkon.

Její interakce s ostatními mrtvými jsou naprosto k nezaplacení a tvůrci seriálu vymysleli celou řadu absurdních situací, do které se zbloudilé duše mohou po své smrti dostat. Dobré místo neustále srší humorem a jeho dvacetiminutové díly nabízejí skvěle koncentrovanou zábavu. Tu si můžete užívat na rozloze čtyř sérií z nichž poslední se na Netflixu objevila teprve vloni.

Černé zrcadlo

Na konec dnešního seznamu těch nejlepších původních seriálů streamovací služby Netflix jsme si nechali něco, co se dá za seriál považovat jen s velkými obtížemi. Černé zrcadlo je spíše něco jako balík dvaadvaceti sci-fi filmů, které jsou na sobě absolutně nezávislé a nic je vzájemně nespojuje.

Nic až na neotřelé nápady scénáristů a vysokou kvalitu všech dílů. Každý si mezi jednotlivými díly samozřejmě najde své oblíbence i ty, které ho tolik nebaví, ale o žádném z nich se nedá říct, že by byl vyloženě špatný. Kvality seriálu mu na tuzemském hodnotícím serveru ČSFD vysloužily úctyhodných 88 %.

Tím, že se každý z dílů odehrává v jiné době a vypráví příběhy jiných postav, mohou tvůrci využívat i řadu slavných herců a jiných celebrit. Proto se v Černém zrcadle objevil například Jon Hamm (49), Domhnall Gleeson (36) nebo Miley Cyrus (27).

(tod)

Fandím
39 fanoušků
Nesnáším
15 antifanoušků
Celebrity:
Aaron Paul, Miley Cyrus , Kristen Bell, Domhnall Gleeson

Filmy:
Černé zrcadlo - Národní hymna

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
TOPlist