TOP 5 seriálů, které málem zabily své herce

12.06.2019

Pokud jsme vás v našich článcích ještě stále nepřesvědčili, že herectví rozhodně není snadným povoláním, možná se nám to podaří dnes. Nedávno jsme vám totiž přinesli článek o filmových hercích, kteří při natáčení svých filmů riskovali život, ale životu nebezpečné momenty se netýkají jen stříbrného plátna. K mnoha nervy drásajícím okamžikům dochází i při natáčení „pohyblivých obrázků“ i pro mnohem menší obrazovky.

Dnes vám proto představíme pětici různých seriálů, jejichž natáčení bylo tak nebezpečné, že málem zabilo své herce. Je až zarážející, k čemu při televizním natáčení může dojít a co všechno mohou seriáloví tvůrci přehlédnout. Tyto televizní hvězdy měly to štěstí, že se jim podařilo smrti uniknout, ale stačilo málo a mohlo dojít k tragédii.

5. Matthew Fox – Ztraceni

Herec Matthew Fox (52) se proslavil především jako Jack z kultovního a mysteriózního seriálu Ztraceni. Tento seriál mu sice přinesl slávu, ale zároveň jej jeho natáčení málem připravilo o život.

K tomuto nebezpečnému momentu došlo při tvorbě poslední epizody seriálu, která je dodnes předmětem sporu mezi fanoušky Ztracených. Někteří ji milují a jiní zase nenávidí, ostatně stejně jako u většiny jiných seriálů. Scéna, která Foxe málem stála život, zahrnovala ještě jeho hereckého kolegu Terryho O’Quinna (66), který v seriálu hrál Lockea.

Když spolu obě postavy zápasí, bodne Locke Jacka do břicha. Obdobné scény jsou pro filmaře a seriálové tvůrce za normálních okolností velmi jednoduché. Zkrátka během této scény použijí maketu, která se při bodnutí bezpečně složí do sebe. Ta však při souboji nevypadala přesvědčivě, a tak se jí místo nože rozhodli využít až při samotném bodnutí. Z nepochopitelných důvodů však na výměnu zapomněli, a pokud by Fox neměl pod trikem ochranou vestu, skončila by mu v břiše skutečná kudla.

4. Mariska Hargitay – Zákon a pořádek: Útvar pro zvláštní oběti

Kriminální seriál Zákon a pořádek je jednou z největších stálic televizního vysílání. Poprvé se na televizních obrazovkách objevil už v roce 1990 a dodnes se na nich drží. Při životě jej udržují různé spin-offy, jako například Útvar pro zvláštní oběti, který se věnuje případům násilných trestných činů se sexuálním motivem.

Hlavní role se v této verzi seriálu ujala americká herečka Mariska Hargitay (55), která však kvůli roli vyšetřovatelky Olivie Bensonové mohla přijít o všechno. Když totiž v roce 2008 natáčela jednu z epizod, začala se po jednom z kaskadérských kousků cítit špatně. Když totiž špatně doskočila, poranila si plíci, což vedlo k jejímu mikroskopickému krvácení.

Po třech měsících se jí plíce kvůli tomu zhroutila a herečka proto musela okamžitě podstoupit operaci. Natáčení proto musela na nějakou dobu opustit, aby se mohla dát zase dohromady.

3. Dominic Purcell – Útěk z vězení

I Dominic Purcell (49) se proslavil díky jedinému seriálu, kterým byl úspěšný Útěk z vězení. Ačkoliv se v současnosti objevuje v další (nejen filmové) tvorbě, vděčí za své největší úspěchy právě tomuto seriálu. Útěk z vězení měl navíc takový úspěch, že se v roce 2017 po téměř deseti letech vrátil na televizní obrazovky.

Obnovení seriálu však Purcella málem připravilo o život. Když totiž natáčel jednu z jeho scén pro nový Útěk z vězení, utrhla se ze stropu část techniky, která herci přistála přímo na hlavě. Pokud by jej toto vybavení zasáhlo ještě o něco nešťastněji, utrpěl by mnohem více než zlomený nos, rozraženu hlavu a těžký otřes mozku. Naštěstí je však Purcell tvrdý chlap a utržená železná traverza tak pro něj byla jako silnější polechtání.

2. Aaron Paul – Perníkový táta

Americký seriál s názvem Perníkový táta se těší opravdu velké fanouškovské přízni. Mnozí jej označují za nejlepší seriál poslední doby a není se čemu divit. Jeho příběh je drsný a nekompromisní, herecké výkony jsou skvostné a celkové zpracování seriálu také hraničí s genialitou.

Seriál však mohl skončit mnohem dříve a neslavněji, pokud by herce Aarona Paula (39), který v něm hraje Jesseho, „neosvítil Duch svatý“. Když totiž natáčel jednu ze scén odehrávajících se v poušti u obytného vozu, ve kterém dvojice „hrdinů“ vyrábí pervitin, rozhodl se, že se pro následující záběr přesune jinam, než původně měl.

Ještěže to udělal, jelikož se z oné pojízdné laboratoře kvůli silnému větru uvolnil obří kámen, kterým na něj štáb upevnil celtu. Tento několikakilový balvan dopadl přímo na místo, kde měl mít Paul původně hlavu. Pokud by tam stále stál, byly by šance na jeho přežití opravdu nízké.

1. Richard Hammond – Top Gear

Pokud natáčíte seriál, v jehož centru jsou často až nebezpečně rychlá auta, je jasné, že dříve nebo později dojde k nějaké té kolizi. Menší bouračky nejsou nic vážného, ale Richard Hammond (49) zažil během své kariéry v Top Gearu i několik skutečně vážných nehod, které jej klidně mohly připravit o život.

Vždy se mu z nich podařilo o vlásek vyváznout, ale utrpěl už celou řadu poměrně závažných zranění. K tomu nejděsivějšímu karambolu došlo v roce 2006, když Hammond usedl za volant experimentálního vozu s tryskovým pohonem. V rychlosti 463 kilometrů za hodinu ztratil nad vozem kontrolu a ten udělal několik otoček.

Pokud by byl Hammond jen o něco větší, je dost možné, že by kvůli této havárii přišel i o hlavu. Od tvrdé země jej totiž dělila jen úzká železná klec. Hammond se z havárie probral až po dvou týdnech v kómatu a kromě různých zlomenin a pohmožděnin utrpěl i psychologickou újmu. Poměrně dlouho po havárii totiž trpěl depresemi a paranoiou.

(tod)

Fandím
0 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Mariska Hargitay, Matthew Fox, Aaron Paul, Richard Hammond

Filmy:
Zákon a pořádek: Útvar pro zvláštní oběti, Ztraceni, Útěk z vězení, Perníkový táta, Top Gear 2010

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
natáčení, natáčení seriálu, krimi, žebříčky, žebříčky seriálů, zranění při natáčení, zranění herců, top seriály, nejlepší televizní seriály, krimi seriáky, Richard Hammond natáčení, Richard Hammond nehoda, Richard Hammond nebezpečná scéna, TOP Gear scény, Top Gear nebezpečné scény, zranění celebrit
TOPlist