TOP 5 seriálů, které jsou adaptací videoher

20.04.2024

Ve světě seriálů je ale situace podstatně jiná. Seriáloví tvůrci mají totiž mnohem větší prostor pro vykreslování herních postav a příběhů, a proto jejich pokusy o přenesení herního titulu na televizní obrazovky dopadají obecně mnohem lépe. Ty největší pecky vám proto představíme v dnešním článku.

Cyberpunk: Edgerunners

Dnešní článek začneme u hry, která je pro řadu zkušených hráčů stále trnem v oku. Cyberpunk 2077 byl snad nejočekávanější hrou posledních deseti let a hráči si nedočkavostí okusovali ovladače. Polské studio CD Projekt Red vydání několikrát odsouvalo, a když konečně došlo na „Den D“, hráčská nadšení okamžitě splaskla.

Přestože byl Cyberpunk vybudován na skvělém příběhu a fantastické hratelnosti, byl natolik prošpikován chybami a nedotaženými mechanikami, že se akcie polského studia výrazně propadly a CD Projekt Red musel dokonce čelit i několika žalobám. Vývojáři však na svou hru nezanevřeli a dnes je z ní fantastický kousek, který můžeme doporučit všema deseti.

Jednou z největších předností hry je fantastický kyberpunkový svět plný tragických příběhů a atmosféry, která by se dala krájet. Přesně na těchto komponentech staví i animovaný seriál Cyberpunk: Edgerunners, který vznikl ve spolupráci polského herního studia, Netflixu a japonských tvůrců, kteří se specializují na žánr anime.

The Last of Us

Od jedné dystopie se v dalším bodě přesuneme k další, jen se nebudeme bavit o společnosti závislé na technologiích a drogách, ale o zombie apokalypse. K té totiž dochází nejen ve videoherním zpracování The Last of Us, ale i v jeho seriálové verzi.

První devítidílná série se na HBO Max dostala teprve v loňském roce, ale okamžitě si získala miliony diváků z celého světa. Není divu, i původní hra byla obrovským hitem, který dokázal, že videoherní tituly mohou stát na silném příběhu. Hlavních rolí se v seriálu zhostili Pedro Pascal (49) a Bella Ramsey (20), kteří se už dříve setkali při natáčení Hry o trůny.

Joel a Ellie jsou přeživšími, kteří se vydávají na cestu za přežitím napříč Spojenými státy. Zanedlouho se ale ukáže, že Ellie není ani zdaleka obyčejnou dívkou, ale může být řešením pro celou apokalypsu. Je totiž imunní vůči viru, který přetváří lidi v krvelačná monstra.

Arcane

Zatímco v případě The Last of Us je příběh klíčovou součástí hry i navazujícího seriálu, v případě herního titulu League of Legends se o nějakém příběhu dá mluvit, jen pokud budete hodně pátrat a číst spoustu doplňujícího materiálu. Jinak je to ale hra, ve které se dva týmy hráčů utkávají na bitevním poli, kde rozhodují především zkušenosti a pohotovost.

Jak už jsme ale naznačili, pokud se budete hodně snažit, nějaký příběh skutečně najdete. A právě na těchto základech staví úspěšné anime s názvem Arcane, které si vybírá hrstku herních hrdinů, kolem kterých staví vlastní děj plný emocí, skvělé akce, intrik a zrady. Jde o další spolupráci Netflixu a herních studií, která by se už v letošním roce měla dočkat své druhé série.

Zaklínač

Následujícím seriálem možná trochu „podvádíme“, ale snad nám to odpustíte. Úplně původně totiž Zaklínač vznikl jako série povídek polského autora Andrzeje Sapkowského (75), a až později se série chopili vývojáři již zmiňovaného studia CD Projekt Red. Ačkoliv by to autor nikdy nepřiznal, obrovské úspěchy herní série násobně zvedly i skomírající prodeje jeho knih a dalo by se tvrdit, že bychom se bez herního zaklínače nejspíš nikdy nedočkali ani toho seriálového.

V tom se hlavní role zhostil Herny Cavill (40), který jako neohrožený Geralt z Rivie bojuje s monstry ať už v bestiální či lidské podobě. První dvě série se těšily velké popularitě, ale kvůli znatelnému odklonění od knižních i herních předloh fanoušci na seriálového Zaklínače relativně zásadně zanevřeli.

Pomyslným posledním hřebíčkem do rakve byl Cavillův odchod po třetí sérii a jeho náhrada Liamem Hemsworthem (34). Cavill byl totiž pro mnohé posledním důvodem, proč zůstat sérii věrný.

Fallout

Na konec dnešního článku jsme si nechali sérii, která teprve před pár dny završila svou první sérii. Už teď je ale jasné, že tvůrci chopili Fallout za správný konec, už teď má na ČSFD hodnocení 85 %, a pokud tvůrci nepoleví, dočkáme se podobně kvalitního zážitku i u druhé série, která bude mít premiéru příštím roce.

Herní i seriálový Fallout vypráví příběhy z postapokalyptické (jak jinak) Ameriky, která se právě probouzí z následků atomové války. Surovin nezbývá mnoho a hladových krků je příliš (zvlášť když mají některá zmutovaná těla několik hlav). Jen pár šťastlivců přežilo atomovou válku v relativním bezpečí protiatomových krytů a jejich potomci se 200 let od apokalypsy vrací do světa který je jim naprosto cizí. Záhy ale zjišťují, že nejde o neobydlenou pustinu a někteří přežili i mimo kryty.

Jde o neskutečně dobrou podívanou stojící na fantastické atmosféře a vynikajících hereckých výkonech, za kterými stojí například Ella Purnell (27), Walton Goggins (52) nebo Kyle MacLachlan (65).

(tod)

Fandím
0 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Kyle MacLachlan, Walton Goggins, Henry Cavill

Filmy:
Zaklínač

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
nové seriály, herní bomby, videohry, Cyberpunk 2077, adaptace, adaptace videoher, skvělé adaptace, fallout, last of us
TOPlist