TOP 5 seriálových hitů z Netflixu

25.10.2021

Na internetové streamovací službě Netflix najdete nejen spoustu známých filmů a seriálů, ale i řadu projektů, kterým dal vzniknout sám Netflix. Ne každý z jeho počinů se však stane hitem a dá se říct, že po víc než polovině těchto filmů a seriálů nikdo ani nevzdechne.

Dnes se ale zaměříme na seriály, které se této americké společnosti skutečně vydařily. Jde o opravdové trháky, které se okamžitě staly nedílnou součástí popkultury. Pohodlně se usaďte a užijte si odpoledne sledováním těchto seriálů a minisérií.

Hra na oliheň

První hit dnešního seznamu se na Netflixu objevil teprve nedávno. Jde o nečekaný hit z Jižní Korey, který oslovil snad všechny milovníky napínavých thrillerů. Děj devítidílného seriálu sleduje skupinku odpadlíků z okraje společnosti, kteří se s vidinou zisku zúčastní série dětských her jejichž vítěz shrábne obrovský balík peněz.

Jak ale asi tušíte, má to háček. Každá prohra je pro neúspěšné hráče smrtící. Jak už jsme uvedli na začátku, stala se Hra na oliheň okamžitým hitem. Během pouhých pětadvaceti dní se jí na Netflixu podařilo získat 111 milionů zhlédnutí, což je nebývalý úspěch. Diváky přilákala kombinace brutálního násilí, napínavých scén a zajímavého příběhu.

Emily in Paris

Dalším projektem otočíme o 180°. Ačkoliv jde také o seriál, který se prozatím může chlubit jedinou sérií o desítce dílů, žánrově jde o úplně jinou podívanou. Emily in Paris je romantickou komedií, která vypráví příběhy mladé Američanky v podání Lily Collins (32), která se ze své chicagské domoviny musí kvůli práci znenadání přestěhovat do Paříže.

Seriál pak ukazuje střet kultur vysmáté a nevázané Američanky se striktními a upjatými Pařížany. Na rozdíl od ostatních seriálů dnešního seznamu dostala Emily in Paris od odborné kritiky pořádně „za uši“, kvůli nepřímému podporování xenofobie, kulturní necitlivosti a materialistickým motivům.

Přesto se však seriálu podařilo získat obrovskou fanouškovskou podporu a díky 58 milionům zhlédnutí za první čtyři týdny na sebe natáčení druhé řady nedalo dlouho čekat. Druhé série se dočkáme už 22. prosince letošního roku.

Papírový dům

V dnešním článku jsme již navštívili Jižní Koreu, Spojené státy a částečně i Francii. V našem cestování po světě nepolevíme ani dalším článkem, jelikož zavítáme do Španělska. Právě tady se totiž natáčel Papírový dům, který vypráví příběhy elitní skupiny bankovních lupičů, kteří se rozhodli vyloupit mincovnu. Úspěšný úlovek by jim mohl vynést až 2,4 miliardy eur. V cestě jim však stojí mnohem víc překážek, než bylo v plánu.

Stejně jako Hra na oliheň se i Papírový dům stal obrovskou senzací, kterou nepředpokládal ani žádný z jeho tvůrců. Přestože tvůrci seriálu původně plánovali jen dvě série, úspěch jejich akčního thrilleru je zaskočil natolik, že na sebe další řady nenechaly dlouho čekat. V pořadí poslední série se na Netlixu objeví letos v prosinci a celý příběh charismatických zločinců tak zřejmě definitivně uzavře.

Lupin

Když už jsme v předchozích částech článku zmínili Francii a zločince, je jasné, že nemůžeme zapomenout na hit loňské zimy. Tehdy se totiž na americké streamovací platformě objevil mysteriózní krimi thriller s názvem Lupin, který vypráví příběhy gentlemanského zloděje a mistra převleků jménem Arséne Lupin.

Toho si v celkem deseti dílech dvou minisérií zahrál Omar Sy (43), kterého můžete znát například z francouzského dramatu Nedotknutelní i několika menších rolí ve vysokorozpočtových hollywoodských filmech. Díky Lupinovi charismatický francouzský herec opět ukázal své nepřeberné herecké kvality a znovu se zapsal mezi skutečné herecké hvězdy.

Lupin se stal nejsledovanějším projektem Netflixu v první polovině letošního roku a zároveň prvním francouzským seriálem, který se dostal mezi TOP 10 nejsledovanějších počinů v Americe. Během prvního čtvrtletí se mu podařilo nasbírat na 76 milionů diváků z celého světa, což nepřekvapivě vedlo k okamžité domluvě na natáčení dalších sérií.

Pán tygrů

Na konec dnešního seznamu jsme si nechali jeden z nejbizarnějších počinů na Netflixu. A že je z čeho vybírat. Pán tygrů vypráví (nejen) kriminální příběhy prapodivného majitele americké zoologické zahrady, který se specializoval na velké a nebezpečné kočky. Diváci dokumentární minisérie postupně sledují příběhy o tom, jak se z podivného, ale neškodného muže stává šílenec, který se zapojuje do horších a horších zločinů včetně ilegálního obchodování se šelmami, a dokonce i vraždy.

Pán tygrů se na Netflixu objevil v loňském roce na začátku pandemie, čímž získal opravdu výhodnou pozici a obrovské množství sledujících. Sledování Pána tygrů se během lockdownu stalo jakousi „povinností“ protože s o něm mluvilo všude. Během prvních deseti dní show získala na 34 milionů diváků a není se čemu divit. Příběhy dokumentární minisérie jsou natolik přitažené za vlasy, že se jim jen těžko věří. Přesto k nim skutečně došlo.

(tod)

Fandím
3 fanoušci
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Lily Collins, Omar Sy

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
Netflix, seriály Netflix, Netflix típy, Pán tygrů, Netflix žebříčky, Hra na oliheň, asijské seriály, Emily in Paris, Papírový dům, Lupin
TOPlist