TOP 5 rekordně dlouhých seriálů

14.04.2020

Každý známe nějaký ten „nekonečný“ seriál. I Česká republika se několika může chlubit. Mezi ty nejtypičtější nekonečné seriály se dá například počítat nesmrtelná Ulice, ale vždy nemusí jít pouze o klasické telenovely. Na televizních obrazovkách se už velmi dlouho drží i Černé ovce nebo AZ kvíz.

Ačkoliv jde o seriály, které již mají tisíce epizod a které se na televizních obrazovkách drží už přes dvacet let, to stále není nic proti rekordům, které drží zahraniční klenoty dlouhotrvající zábavy. Pokud tedy sháníte ideální seriály, které vám ukousnou co nejvíce času stráveného v karanténě, už nemusíte hledat.

Vítejte na Showbiz.cz, kde vám dnes představíme ty vůbec nejdelší seriály, které se na televizních obrazovkách držely (a některé stále drží) nejdéle. Musíme vás ale předem varovat. Kvalita všech dlouhotrvajících seriálů postupem času upadá, a všechny seriály, které vám dnes představíme, jsou toho „zářným“ příkladem.

5. As the World Turns

První seriálový počin dnešního seznamu ukončil své natáčení v roce 2010 kvůli rapidně klesající sledovanosti. Divákům seriálu s názvem As the World Turns zřejmě stačilo 14 tisíc již natočených epizod ana jubilejních patnáct se jim už zkrátka nechtělo čekat.

Kamery amerického seriálu poprvé spustily už v roce 1956 a běžet vydržely neskutečných 54 let. As the World Turns původně vzniklo jako spin-off (dílo odvozené od jiného již existujícího díla, pozn. red.) seriálu U nás ve Springfieldu, o kterém ještě bude řeč.

Smrt seriálu experti televizní zábavy nejčastěji přisuzují jeho pomalému tempu, nechuti představovat nové postavy a tomu, že se tvůrci pořadu As the World Turns odmítali věnovat závažnějším tématům.

4. Tak jde čas

Seriál Tak jde čas budou kromě jeho vlastních fanoušků znát i ti, kteří mají rádi sitcom Přátelé. Joey Tribbiani, kterého v Přátelích hrál Matt LeBlanc (52), totiž hrál právě v Tak jde čas hrát atraktivního doktora Drakea Ramoraye, kterého tvůrci seriálu odstranili pomocí absurdní smrtí ve výtahu. Ani LeBlanc ani doktor Ramoray se však v té skutečné verzi seriálu nikdy neobjevili.

Tak jde čas se sice začal natáčet téměř deset let po As the World Turns, ale je jedním z pořadů, které se stále zuby nehty drží na televizních obrazovkách. A když říkáme zuby nehty, myslíme to vážně. Na tuzemském hodnotícím serveru ČSFD má seriál v současnosti 13 104 různých hodnocení, které mu vynesly pouhé pětiprocentní hodnocení. Tak jde čas je tak podle českých diváků sedmým nejhorším seriálem historie.

Přesto se mu daří fungovat už pětapadesát let a příběhy lékařské rodiny Hortonů tak diváky obtěžují už několik generací.

3. General Hospital

I následujícím bodem zavítáme do lékařského prostředí. Třetí nejdelším seriálem historie je telenovela s názvem General Hospital, která se začala natáčet v roce 1963. Pokud byste některému ze seriálů dnešního seznamu chtěli dát šanci, začněte právě s General Hospital. Kromě téměř patnácti tisíc epizod se totiž může chlubit i rekordním počtem cen Emmy za nejlepší seriál. Tvůrcům se jich podařilo posbírat hned třináct.

Na druhou stranu se není moc čemu divit. Seriál General Hospital na obrazovkách běží už 57 let a nezdá se, že by někdo pomýšlel na jeho zrušení. Právě naopak. Zatímco v začátcích se příběhy seriálu věnovali pouze zaměstnancům nemocnice, postupně se jejich zaměření přesunulo na celé fiktivní městečko jménem Port Charles.

2. Coronation Street

Druhým nejdéle vysílaným seriálem se dostáváme na rovných šedesát let vysílání. Přesně v roce 1960 se totiž na britských obrazovkách objevila první epizoda nekonečného Coronation Street. Britský rekordman má na svém kontě přes 10 tisíc epizod a popisuje osudy obyvatel ulice Coronation ve fiktivním městečku Weatherfield poblíž Manchesteru.

Coronation Street je jedním z mála dlouhých seriálů, které do svého vyprávění zapojují humor. Příběhy se točí kolem chudší společenské vrstvy, a tak se tvůrci často pouští do poměrně kontroverzních, ale závažných témat jako je chudoba či domácí násilí. I tento seriál se stále natáčí a vysílá v několika různých zemích.

1. U nás ve Springfieldu

O tom nejdelším seriálu historie jsme se již běžně zmínili u As the World Turns. U nás ve Springfieldu byl totiž předlohou pro tento úspěšný spinoff, a ačkoliv se může podle názvu zdát, že má něco společného se žlutou rodinkou Simpsonových, pravda je úplně jinde. Seriál, jehož původní název v angličtině zní Guiding Light je tou vůbec nejstarší telenovelou historie, která je v provozu už dvaasedmdesát let.

Na televizní obrazovce se sice poprvé objevila až v roce 1957, ale už od třicátých let fungovala jako rozhlasová soap opera. Příběhová linie seriálu U nás ve Springfieldu je díky svému nepřebernému více než osmnáctitisícovému katalogu epizod skutečně spletitá, a tak přeskakuje od jedné události ke druhé. V centru dění je hned několik rodin žijící ve výše zmíněném Springfieldu, jejichž vztahy jsou snad ještě komplikovanější než celkový příběh.

U nás ve Springfieldu bylo zrušeno v roce 2009, ale dodnes je uvedeno v Guinessově knize rekordů jako nejdéle natáčený seriál všech dob.

(tod)

Fandím
3 fanoušci
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Matt LeBlanc

Filmy:
Coronation Street, General Hospital, U nás ve Springfieldu, As the World Turns, Tak jde čas

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
seriály, zahraniční seriály, Matt LeBlanc seriál, žebříčky, žebříčky seriálů, seriálové žebříčky, U nás ve Springfieldu zajímavosti, Coronation street zajímavosti, As the World Turns zajímavosti, Tak jde čas zajímavosti, General Hospital zajímavosti, zajímavosti o seriálech, seriály info
TOPlist