TOP 5 připravovaných filmů roku 2023

02.03.2023

V loňském roce se filmový průmysl konečně vzpamatoval z pandemické krize a kina opět zaplavily miliony dychtivých diváků. Dočkali jsme se celé řady úspěšných filmů, a některé z nich se dokonce pokusily zbořit rekordy sledovanosti. Rok 2023 podle všeho nebude o nic slabší a čeká nás také slušná dávka filmových klenotů.

Vítejte na Showbiz.cz, kde vám dnes představíme pětici nejzajímavějších filmů, kterých se dočkáme v roce 2023. Chybí váš favorit v našem výběru? Podělte se o něj s námi v komentářích.

Barbie

Dnešní článek odstartujeme filmem, který je pro řadu filmových nadšenců stále jedním velkým otazníkem. Co se bude dít ve snímku o nejznámější dětské panence, ví v současnosti jen režisérka filmu Greta Gerwig (39) a představitelé hlavních rolí.

Samotnou Barbie si zahraje Margot Robbie (32) a jejího umělohmotného přítele Kena ztvární Ryan Gosling (42). Na veřejnost se zatím dostalo jen několik uniklých záběrů z natáčení a jeden trailer, přesto by se netrpělivé nadšení filmových fanoušků dalo krájet. Robbie je totiž jako stvořená pro roli slavné blonďaté panenky a zdá se, že dá do svého výkonu úplně všechno.

Duna 2

Jedním z mála pěkných filmových překvapení roku 2021 byl remake slavného sci-fi Franka Herberta s názvem Duna. Ačkoliv se své premiéry předloni dočkala jen hrstka velkofilmů, rozhodně by to nemělo ubrat na úspěších Duny. Jde o fantastický snímek, který téměř dokonale přenesl původní příběhy na filmová plátna.

A proč o tomhle dva roky starém filmu píšeme v dnešním článku? Protože se letos dočkáme jeho prvního pokračování. Duna totiž skončila přibližně v polovině příběhů první knihy série, a tak nás letos čeká rozuzlení hned několika příběhových linek. Pokud ale nechcete čekat až do listopadu, můžete si pustit starší zpracování z roku 1984.

Jen nebuďte překvapení, že verze se verze Davida Lynche (77) od nových filmů poněkud liší. Koneckonců „osmdesátky“ byly dost specifické a tvorba tohohle amerického režiséra jakbysmet.

Wonka

Hlavní roli si v nové Duně zahrál Timothée Chalamet (27) a u filmů této vycházející hvězdy zůstaneme i v dalším bodě dnešního seznamu. Chalamet totiž ztvární nejslavnějšího výrobce čokolád a dalších sladkých pochoutek, kterého dříve hrál Gene Wilder a později ho ztvárnil i Johnny Depp (59).

Už je vám asi jasné, že touhle fantastickou postavou není nikdo jiný než Willy Wonka, kterého můžete znát například z Karlíka a továrny na čokoládu. Film s jednoduchým názvem Wonka se zřejmě vydá po jiné trase než dosud vydaná zpracování. Diváci budou sledovat mladého Wonku, jak se z něj postupně stane nejslavnější výrobce a vynálezce všemožných laskominek.

Indiana Jones a nástroj osudu

I další film dnešního článku by se dal snadno považovat za reboot série, ale není tomu tak. Předchozí film o slavném archeologovi šel do kin v roce 2008 a od premiéry nového filmu s názvem Indiana Jones a nástroj osudu ho tak bude dělit přesně patnáct let. S největší pravděpodobností ale půjde o další příběhy charismatického učitele a archeologa.

Harrison Ford (80) se v novém filmu dočká i počítačového omlazení, díky kterému bude moc snadno hrát Indyho mladší já. Stejně jako v předchozích dílech bude Ford čelit nacistům, kteří ale tentokrát budou pracovat pro NASA a americkou vládu. Děj se totiž odehrává na konci šedesátých let během tvrdého boje mezi Sovětským svazem a Spojenými státy o dobití vesmíru.

Kromě Forda se ve filmu objeví i Mads Mikkelsen (57) nebo Phoebe Waller-Bridge (37). Premiéry pátého Indiana Jonese se dočkáme 30. června letošního roku.

Oppenheimer

Na konec dnešního článku jsme si nechali nadcházející snímek režiséra, který nikdy „nešlápne vedle“. Na svědomí má takové hity, jako je trilogie o Batmanovi, Počátek nebo válečný Dunkerk. K tematické druhé světové války se Christopher Nolan (52) vrátí i letos a tentokrát se zaměří na osobnost strůjce jejího ukončení – amerického fyzika Roberta Oppenheimera.

Vynálezce atomové bomby si zahraje vždy fantastický Cillian Murphy (46), což je dalším důvodem, proč se na snímek těšit. Oppenheimer vejde do kin v červenci letošního roku a stane se už pátým filmem, na kterém bude Murphy spolupracovat s Christopherem Nolanem. Až 21. července se dozvíme, jestli Nolan dokáže udržet nebývale vysokou kvalitu svých filmů na laťce, kterou si sám nastavil.

(tod)

Fandím
1 fanoušek
Nesnáším
1 antifanoušek
Celebrity:
Cillian Murphy, Harrison Ford, Ryan Gosling, Margot Robbie

Filmy:
Duna, Indiana Jones a Království křišťálové lebky, Karlík a továrna na čokoládu

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
filmy, indiana jones, připravované filmy, Harrison Ford Indiana Jones, Barbie, očekávané filmy, aktuální premiéry, Willy Wonka, filmy 2023
TOPlist