TOP 5 překvapivých historek z natáčení populárních seriálů

06.06.2020

Ať už natáčíte hollywoodský film nebo televizní seriál, vždy musíte počítat s tím, že všechno určitě nepůjde přesně podle plánu. I když se na všechny možné nástrahy připravíte sebevíc, pokaždé se něco pokazí. Pak už je jen otázka, jak se s těmito situacemi tvůrce a natáčecí štáb vypořádají. Z neočekávaných chyb totiž často mohou vzniknout senzační historky.

Nejen chyby, ale i zvláštní rozhodnutí tvůrců často plodí velmi zajímavé příběhy, nad kterými často zůstává rozum stát. Ty nejzajímavější z historky z natáčení oblíbených seriálů, vám představíme v dnešním článku.

5. Gilmorova děvčata – cudnost nade vše

Seriál Gilmorova děvčata vypráví příběhy svobodné matky Lorelai a její dcery Rory Gilmorových. Obě ženy spolu žijí v téměř neustále zasněženém městečku Stars Hollow na severu Spojených států. Hlavním tématem seriálu jsou jejich spletité vztahy, a to nejen s místními muži, ale především mezi oběma ženami.

Fiktivní městečko Stars Hollow se má nacházet v americkém Connecticutu, který je jedním z těch chladnějších států na severovýchodě Ameriky. Právě proto se tvůrci rozhodli, že se v jejich seriálu za žádnou cenu nesmí objevit nezakrytá kůže hereček. Problém však byl, že v roce 2000, kdy se seriál začal natáčet, byly v módě především minisukně a krátké vršky.

Přesto však tvůrci vehementně trvali na tom, aby byli všichni herci (a především herečky) teple oblečení. Všichni se proto museli naučit stahovat si svá trika co nejníž, aby se v nějakém záběru náhodou neobjevil kousek obnažené kůže. Kdykoliv se to totiž stalo, musela se celá scéna natáčet znovu.

4. Jak jsem poznal vaši matku – mlčení děťátek

Od ukončení legendárních Přátel se na televizních obrazovkách objevila celá řada senzačních sitcomů. Jedním z těch nejznámějších je Jak jsem poznal vaši matku, který se poměrně přesně drží mustru nastoleného výše zmíněnými Přáteli. Vypráví příběhy newyorské partičky, která se dennodenně schází v zapadlém podniku nedaleko jejich bydliště.

Jednou věcí se však seriál odlišuje. Má hlavního hrdinu Teda, který hledá lásku. Seriál je proto vyprávěn dospělým Tedem, který svým dětem popisuje, jak se seznámil s jejich matkou. Jde na to však hodně obšírně. Celý seriál má totiž devět řad a 208 epizod. Zajímavé však je, že části poslední epizody byly natočeny hned v první sérii.

Tedovy seriálové děti by totiž během natáčení zestárly o devět let, což by se dalo zamaskovat jen s velkými obtížemi. Tvůrci tak měli poměrně svázané ruce, a museli se držet plánu, který vymysleli o téměř dekádu dříve. Ještě hůř na tom byli herci ztvárňující Tedovy děti, kteří museli devět dlouhých let držet tajemství o tom, jak populární seriál skončí.

3. Akta X – ve stínu kolegy

Je jen málo televizních diváků, kteří by nikdy neslyšeli o zvláštních agentech FBI Mulderovi a Scullyové. Tento zvláštní dvoučlenný tým vyšetřoval podivné, a často i paranormální případy, se kterými si jejich řadoví kolegové nedokázali poradit. Tyto prazvláštní případy se označovaly souslovím Akta X a stejný název dostal i celý seriál.

Akta X jsou plná zajímavých historek z natáčení, ale jedna z těch nejpodivnějších přímo bije do očí, a přesto si jí většina diváků nikdy nevšimla. Pokud si pustíte seriál od začátku, věnujte zvláštní pozornost tomu, jak herci David Duchovny (59) a Gillian Anderson (51) stojí. V prvních epizodách je v popředí vždy Mulder a Scullyová je až v pozadí záběru.

Tvůrci se k tomuto kroku uchýlili pravděpodobně proto, že chtěli zdůraznit, že je právě postava Davida Duchovnyho nejdůležitější. Postupně však od tohoto přesvědčení začali ustupovat a Anderson začala dostávat víc prostoru. Tento zvláštní fakt by však mohl mít ještě jeden mnohem prozaičtější důvod. Anderson je mnohem menší než Duchovny, a tak jí do pozadí záběrů tvůrci možná stavěli z čistě praktických důvodů. Když je totiž v nějaké scéně postavili vedle sebe, musela herečka stát na dřevěné krabici, aby se svému kolegovi výškově vyrovnala.

2. Živí mrtví – rozlučková večeře

Následující bod dnešního seznamu potěší především fanoušky hororového seriálu vycházejícího ze série úspěšných komiksů s názvem Živí mrtví. Ten se odehrává v postapokalyptickém světě, kdy byla civilizace zdecimována krvelačnými monstry, které většina přeživších označuje za „chodce“. Znalcům hororové historie je však nad slunce jasné, že jde o pravé a nefalšované zombíky.

Z podstaty seriálu je proto jasné, že si přežitím nemůže být vůbec nikdo jistý. Nemrtví totiž zlikvidují, na koho narazí, a je jim úplně jedno, jak důležitá postava to pro seriál byla. K úmrtím důležitých postav proto dochází poměrně často, a štáb si proto vymyslel speciální způsob jak se s těmito postavami a jejich představiteli důstojně rozloučit.

Po smrti každé z důležitých postav proto pořádají slavnostní večeři, kde grilují, zapalují ohniště, hrají hry, a občas dokonce zpívají písně skupiny Backstreet Boys v rámci hereckého karaoke.

1. Alf – past vedle pasti

Poslední seriál se na televizích obrazovkách objevil v roce 1986 a poslední epizodu odvysílal v o čtyři roky později. Hlavním hrdinou byl charizmatický mimozemšťan Alf, kterého přechovává rodina Tannerových v Los Angeles. Soužití s Alfem ale není nijak snadné. Sežere, na co přijde, a jeho oblíbenou kratochvílí je působení co největších problémů.

Alf ale problémy nezpůsoboval jen v seriálu, ale i ve skutečnosti. Natáčení každého dílu bylo příšernou záležitostí, která trvala strašně dlouho. Alf byl totiž loutkou, kterou ovládal tvůrce seriálu Paul Fusco (67). Aby se mimozemšťan mohl po place „volně“ pohybovat, musel být dům Tannerových plný padacích dveří, děr v podlaze a dalších nebezpečných nástrah.

Herci se tak museli mít neustále na pozoru, aby se jim náhodou něco nestalo. Asi nikoho proto nepřekvapí, že konec seriálu nikoho z nich nijak zvlášť nemrzel.

(tod)

Celebrity:
Gillian Anderson, David Duchovny

Filmy:
Akta X, Gilmorova děvčata, Alf, Jak jsem poznal vaši matku, Živí mrtví

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
televizní seriály, oblíbené seriály, Akta X, hororové seriály, Akta X seriál, mimozemšťané, zajímavosti o seriálech, historky z natáčení, Seriál Gilmorova děvčata, Jak jsem poznal vaši matku zajímavosti, Akta X zajímavosti, Backstreet Boys zajímavosti, Alf seriál, Alf zajímavosti, populární seriály, seriál o mimozemšťanech
TOPlist