TOP 5 překvapení z nového Spider-Mana

21.12.2021

Spoilery, spoilery a spoilery – pokud jste nového pavoučího muže zatím neviděli, rychle to napravte. Dnešní článek vám totiž prozradí ty největší zvraty nejnovějšího filmu od Marvelu. Největší hit, který tento komiksový gigant během roku 2021 vypustil, totiž rozhodně stojí za zhlédnutí. Spider-Man: Bez domova je až po okraj nabitý různými zvraty a překvapeními, takže vás před spoilery tohoto článku raději varujeme ještě jednou.

Vítejte na Showbiz.cz, kde vám dnes představíme pětici největších překvapení z nejnovější „marvelovky“ o Spider-Manovi.

5. Avengers bez Spider-Mana?

Začneme pěkně zostra, a to rozuzlením celého filmu. To totiž končí vlastně tam, kde Spider-Man: Bez domova začíná. Už z trailerů jsme se dozvěděli, že bude chtít Peter v podání Toma Hollanda (25) vymazat lidstvu z paměti skutečnou identitu Spider-Mana. S tím mu pomůže Benedict Cumberbatch (45) v roli Doctora Strange, ale Peter si to během původní sesílání tohoto kouzla rozmyslí, protože chce, aby si ho pamatovali alespoň jeho nejbližší.

Kouzlo nakonec selže a udělá trhlinu v časoprostoru, kterou se do Peterova světa začnou stahovat postavy z jiných vesmírů. Peter ale nakonec pochopí, že musí svůj osobní život obětovat, a tak Strange přesvědčí, aby kouzlo seslal znovu, tentokrát však bez jakýchkoliv dodatků či změn.

Kvůli tomu na mladého superhrdinu nakonec zapomenou nejen jeho přítelkyně MJ nebo nejlepší kamarád Ned, ale i všichni superhrdinové, se kterými nesčetněkrát zachránil svět. Tím si ale Marvel trochu „zavařil“, jelikož teď bude mnohem komplikovanější dostat Spider-Mana do superhrdinských týmů, jako jsou zejména proslulí Avengers.

4. Staří známí

Už během propagace filmu před jeho uvedením do kin bylo jasné, že se v novém Spider-Manovi objeví záporáci z filmů Andrew Garfielda (38) a Tobeyho Maguirea (46), kteří pavoučího superhrdinu hráli v dřívějších sériích. Potvrzený byl i fakt, že některé z těchto postav v novém filmu dokonce ztvární původní herci.

Výsledek byl však ještě lepší, než si kdokoliv mohl myslet. Všech pět padouchů si totiž zahráli herci, kteří je ztvárnili v původních filmech. Navíc právě na těchto postavách stál celý příběh nového filmu. Jejich „záchrana“ byla středobodem celého vyprávění a tihle (z části napravení) hříšníci měli ve Spider-Manovi: Bez domova mnohem významnější pozici, než si kdo původně myslel.

3. Ned kouzelníkem

Hollandův Spider-Man se od ostatních verzí, které jsme mohli vidět v kinech, poměrně zásadně odlišuje. Je to první Peter Parker, kterému věříte, že chodí na střední, ale zároveň je prvním pavoučím mužem, který si při svém superhrdinství nechává pomáhat od ostatních. V prvním filmu mu dělal „operátora“ jeho nejlepší kamarád Ned v podání Jacoba Batalona (25) a později se k jeho týmu přidala i Zendaya (25) jako MJ.

Vraťme se ale zpátky k Nedovi, kterého ve filmech od Marvelu možná čeká zářná budoucnost. Peter totiž při svém souboji se Stephenem Strangem ukradl kouzelníkovi magický prsten, který později půjčil právě Nedovi. Tomu se k jeho vlastnímu překvapení podařilo vytvořit několik portálů, které hrdinům nakonec pomohly vyhrát souboj s padouchy z jiných vesmírů.

Když se do boje zapojil i Doctor Strange, uznaně ocenil Nedovy portály a zdá se, že má Peterův nejlepší kamarád skutečné nadání pro magii. Je tak možné, že se v budoucnu stane zásadnější postavou v propojených příbězích Marvelu, či dokonce vlastním superhrdinou? Moc pravděpodobné to není, ale stát se může všechno.

2. Smrtící poselství

„S velkou mocí přichází velká zodpovědnost.“ Tahle slova jsme na stříbrném plátně poprvé slyšeli v roce 2002, kdy šel do kin původní Spider-Man. Od té doby se variace na tuhle větu objevila v každé sérii, a to těsně před tím, než její původce zemřel. Výjimkou není ani nová série, ale zde za ní nestojí Peterův strýc Ben, ale někdo jiný.

Hollandův Ben totiž zemřel ještě dřív, než se Peterovy příběhy začaly dostávat na filmová plátna, a tak jsme ho nikdy ani neviděli. Peterovi tak zbyla jen jeho teta May v podání Marisy Tomei (57), která je pro nového Spider-Mana největší oporou. Petera však čeká další rodinná tragédie, když se ukáže, že Normana Osborna ve skutečnosti stále ovládá Green Goblin, který jen čekal na svou příležitost.

Jeho zrada skutečně přijde a při souboji s Peterem zabije i tetu May. Právě na její popud se Peter rozhodl zachránit padouchy z jiných vesmírů od jisté smrti, a teď za to zaplatila životem. Její přesvědčení však nemizí ani pár okamžiků před její smrtí, jelikož Peterovi řekne onu památnou větu, která je vlastně jakýmsi rozsudkem smrti.

1. Peter, Peter a Peter

Všichni jsme v to doufali, ale báli jsme se to říkat nahlas, abychom to náhodou nezakřikli. S návratem ikonických padouchů bylo víceméně logické, že se do Hollandova světa podívají i Spider-Manové z jiných vesmírů. Dlouho se zdálo, že tomu tak nebude, ale díky Nedovým portálům jsme se nakonec skutečně dočkali setkání Toma Hollanda, Tobeyho Maguirea a Adrew Garfielda na jednom plátně.

Všichni tři hráli své Petery Parkery naprosto skvěle a poznat jste je mohli i podle jejich chování. Setkání Parkerů bylo navíc zdrojem nespočtu komických situací a chytrých narážek na předchozí filmy. Stačí si vzpomenout na diskuzi nad původem pavučin vůbec prvního Spider-Mana a automaticky se vám na tváři musí objevit úsměv.

Jaký zvrat nebo dobře udržené tajemství nejvíce překvapilo vás? Dokázali jste jít do kina bez jediného spoileru, nebo vám někdo nějakou zásadní věc z příběhu prozradil ještě před zhlédnutím filmu? Podělte se s námi v komentářích.

(tod)

Fandím
0 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Tobey Maguire, Marisa Tomei, Andrew Garfield, Zendaya Coleman

Filmy:
Spider-Man, Amazing Spider-Man

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
nové filmy, Disney, komiksy, marvel, Peter Parker, Tom Holland filmy, Avengers, Spider-Man, Spider-Man 2021, nový Spider-Man
TOPlist