TOP 5 představitelů Jokera

07.10.2019

Joker je jedním z nejslavnějších protivníků komiksového Batmana. Je jeho naprostým opakem a představuje všechno, co Batman nenávidí. Tento vyšinutý klaun je skutečnou hrozbou pro kohokoliv, kdo se mu postaví do cesty. Se svým zvráceným smyslem pro humor a naprostou absencí jakékoliv empatie je nebezpečným a nepředvídatelným protivníkem, který se neštítí ničeho.

I díky tomu je Joker tak legendárním superpadouchem, který dělá Batmanovi ze života peklo. Za svůj život se role Jokera ujala celá řada světoznámých herců, a i letošní rok představil nového tyrana města Gotham. Vítejte na Showbiz.cz, kde vám dnes představíme pětici nejlepších ztvárnění tohoto slavného komiksového klauna.

Joaquin Phoenix

První herec dnešního seznamu nás k sepsání tohoto článku inspiroval. Třetího října šel totiž do kin nový film s jednoduchým názvem Joker. Joker je tak první snímek, který vypráví příběhy tohoto legendárního šílence, aniž by jej ukazoval na pozadí příběhů o Batmanovi.

O důvodech, proč se na nový snímek režiséra Todda Phillipse (48) podívat, jsme psali ještě než šel film do kin a podle prvních recenzí to vypadá, že se nám naše předtuchy vyplnily. Snímek sklízí chválu mezi odbornou kritikou i širokou veřejností a zdá se, že Joaquin Phoenix (44) v roli jen září.

Už teď se tato verze „Klaunského prince zločinu“ těší obrovské oblibě a vzhledem k netradičnímu zobrazení Jokerovy postavy na dnešní žebříček rozhodně patří. Konečně totiž máme možnost vidět i jiné stránky povahy tohoto ikonického šílence.

Jared Leto

I následující představitel Batmanova nejslavnějšího nepřítele se rozhodl představit Jokera trochu netradičním způsobem. Bohužel však jeho verze nesedla úplně každému. Ať už to bylo kvůli vyškrtnutí celé řady scén, ve kterých měl Jared Leto (47) ve filmu Sebevražedný oddíl zářit, nebo kvůli přehrávání role, jeho Joker se setkal spíše s obecnou nelibostí.

Přesto je vidět, že se Leto do role tohoto komiksového padoucha pustil s opravdovou vervou. V kůži Jokera žil i mimo objektivy kamer a často tím poměrně dost obtěžoval své herecké kolegy. Údajně jim i za Jokera posílal různé nechutné dárky, mezi kterými byla například živá krysa, náboje do zbraně, použité kondomy či mrtvé prase. Někteří herci své řemeslo zkrátka berou až moc vážně.

Jack Nicholson

Ačkoliv je následující verze Jokera tou nejstarší, kterou vám dnes chceme představit, Jack Nicholson (82) nebyl prvním hercem, který se této role zhostil. Tím byl totiž Cesar Romero, který Jokera hrál v kultovním seriálu z šedesátých let. Tento seriál byl plný roztodivných epizod se spoustou úsměvných momentů, které jsou z dnešního pohledu až absurdní. I tak však má seriálový Batman určité kouzlo, které se žádnému následujícímu filmu nepodařilo úplně napodobit.

Jediný, který se svou šíleností trochu snaží na šedesátkového Batmana navázat je stejnojmenný film z roku 1989. Za tímto filmem stál režisér Tim Burton (61), který je svou výstředností proslulý,a role Jokera se ujal právě Jack Nicholson. I ten je svým neortodoxním chováním na plátně i mimo něj proslulý, a Joker mu tak padnul jako ulitý.

Nicholson dokázal skvěle ztvárnit jak jeho vyšinutost, tak prapodivný děs, který Joker vyzařuje. Jde o zvláštní kombinaci vtipu a nervozity, kterou před kamerou neumí zahrát kde kdo.

Heath Ledger

Nicholsonův výkon v roli slavného superpadoucha se podle mnohých podařilo překonat pouze jedinému člověku. Stalo se tak v roce 2008, kdy se role zhostil Heath Ledger v pokračování batmanovské trilogie Christophera Nolana (49) s názvem Temný rytíř.

Ledgerův výkon v roli byl skutečně skvostný, což ocenili nejen diváci, ale i americká Akademie filmového umění a věd. Ledger je doposud jediným hercem, který za roli v superhrdinském filmu získal Oscara. Jeho výhra je však hořkosladká, jelikož si ji Ledger osobně nemohl převzít. V momentě udělování Cen Akademie byl už totiž po smrti.

Talentovaný herec zemřel na zástavu srdce poté, co se ve svém hotelovém pokoji předávkoval léky na spaní. Kromě toho, že je jediným držitelem Oscara za roli superpadoucha, je Ledger i jedním z mála herců, kteří nejslavnější filmové ocenění získali in memoriam.

Mark Hamill

Poslední herec dnešního seznamu vás možná překvapí, ale celá řada filmových nadšenců jej považuje za absolutně nejlepšího představitele slavného padoucha. A to i přesto, že jej technicky nikdy nehrál.

Marka Hamilla (68) můžete znát především jako Lukea Skywalkera ze Star Wars. Vzhledem k úspěšnosti této filmové série a velikosti jeho role měl Hamill velký problém sehnat po skončení původní trilogie nějakou práci. Většina filmařů se totiž bála, že si jej budou všichni neustále spojovat právě s mladým Jediem. Hamill se proto rozhodl, že vyzkouší dabing a natrefil tak na zlatou žílu.

Hamill ve světě dabingu naprosto září a jeho hlasové schopnosti nemají obdoby. Jeho hlas je nesmazatelně spojen s animovaným Jokerem, a to jak v seriálech, tak ve videohrách. Z jeho smíchu tuhne krev v žilách a jen těžko byste při jeho poslechu hádali, že tento herec může hrát i kladné hrdiny.

(tod)

Fandím
10 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Heath Ledger, Joaquin Phoenix, Mark Hamill, Jack Nicholson

Filmy:
Batman, Temný rytíř

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
Joaquin Phoenix filmy, Joker, Joaquin Phoenix role, Joker filmy, Joker představitelé, Joaquin Phoenix Joker, kimoksové postavy
TOPlist