TOP 5 pořadů o jídle na Netflixu

05.12.2020

Pořady o vaření zažívají v současnosti velký comeback. Dnes už ale neuspějete jenom tím, že v zaplivaném studiu představujete nezaujatým hostům nějaký svůj katastrofální recept. Pořady o jídle je totiž potřeba trochu ozvláštnit, což si velmi dobře uvědomuje vedení americké streamovací služby Netflix.

Na této síti najdete celou řadu pořadů, v jejichž centru se nachází právě jídlo. Každý z nich má něco, čím se od těch ostatních odlišuje – specifické téma, cestování, inspirativní příběhy šéfkuchařů nebo prostě sympatického moderátora. Doufáme, že nemáte hlad, protože po přečtení dnešního článku o TOP pořadech o jídle na Netflixu jej určitě mít budete.

5. Nailed It!

První seriál dnešního pořadu je takovou výjimkou, co potvrzuje pravidlo. Většinou se v něm totiž nedočkáte krásných výtvorů, ze kterých se vám budou sbíhat sliny, ale uvidíte zde především podivné paskvily, které byste si rozhodně za rámeček nedali. O to je však pekařská reality show s názvem Nailed It! zábavnější.

Domácí pekaři mají omezený čas na to, aby porotcům připravili nějaký dezert, ale jak asi tušíte, většinou to nedopadne podle jejich představ. Výsledkem jsou velmi často děsivé výtvory, které se původní předloze nepodobají ani s přivření obou očí. Je však ohromná zábava sledovat bezvýslednou snahu soutěžících i reakce soucitných a pobavených porotců.

Nailed It! má navíc speciální edici, která se zabývá pouze vánočním pečením. Pokud se chcete pobavit nad zpackanými dobrotami s vánoční tématikou, rozhodně není lepší podívaná než Nailed It! Holiday.

4. The Final Table

Od úsměvné soutěže se přesuneme k té, ve které už skutečně o něco jde. Základní myšlenka seriálu The Final Table je jednoduchá. Představte si Masterchefa, ale domácí kuchtíky vyměňte za profesionální šéfkuchaře, znásobte stresovost celé situace tak deseti a přidejte opravdu úchvatné gastronomické výtvory, které budete chtít okamžitě ochutnat.

Čtyřiadvacet elitních kuchařů se v této soutěži „na nože“ snaží vytvořit tradiční jídla z devíti světových kuchyní. Svými výtvory se snaží ohromit porotce z řad proslulých šéfkuchařů, celebrit a odborné kritiky. Seriál je plný emocí a senzačních delikates, a přesto že se dočkal pouze jediné série, mnozí si jej okamžitě zamilovali. Jen na tuzemském ČSFD získal The Final Table úctyhodných 85 %.

3. Šéfkuchařův stůl

Zatímco se předchozí pořad o vaření dočkal jediné série, Šéfkuchařův stůl z roku 2015 jich má na svém kontě už šest. Pravda, každá série se skládá pouze z šesti a později čtyřech epizod, ale každý díl rozhodně stojí za to. V centru dění jsou šéfkuchaři ověnčení Michelinskými hvězdami (mezinárodní hodnocení kvalitních restaurací, pozn. red.), kteří se velmi často objevují na předních pozicích různých žebříčků zaměřených na kvalitní gastronomii.

Každý díl se věnuje jednomu šéfkuchaři, který tak vypráví svůj životní příběh a rozkrývá vše, co stálo za jeho úspěchem. Momenty radosti i zklamání, úspěchy i strasti, ale především úchvatné jídlo, jehož chuť ucítíte i přes televizní obrazovky. Tak by se dal ve zkratce shrnout Šéfkuchařův stůl. Ve skutečnosti toho na vás ale čeká mnohem víc. Dozvíte se, co tyhle kulinářské hvězdy inspirovalo, na co nedají dopustit a poznáte i jejich nejslavnější pokrmy.

Šéfkuchařův stůl je jednou z nejstarších dokumentárních sérií, které Netflix vydal, a proto existuje i řada spin-offových pořadů. Ty se zaměřují na lokace (Chef’s Table: Spain nebo Chef’s Table: France), ale i na konkrétní druhy jídla (letos vyšlo například Chef’s Table: BBQ).

2. Pouliční strava

Pokud se vám líbí premisa předchozího pořadu, ale luxusní restaurace s Michelinskými hvězdami vám přijdou moc nóbl a zbytečně předražené, určitě oceníte následující pořad. Ten totiž nese jméno Pouliční strava, a přesně to je i jeho tématikou. Nenajdete zde ale žádný pochybný kebab nebo umaštěný burger, ale senzační jídlo, za které by se nemusely stydět ani luxusní restaurace z Šéfkuchařova stolu.

I tady se dozvíte o spletitých příbězích inspirativních lidí, kteří si často prošli peklem, jen aby dosáhli svého snu o stánku s rychlým občerstvením. V současnosti má seriál dvě série, z nichž se každá zaměřuje na jinou exotickou oblast. Ať už si vyberete Asii nebo Latinskou Ameriku, rozhodně nesáhnete vedle. Pouliční šéfkuchaři své jídlo sice tolik nenačančávají jako jejich kolegové z kamenných restaurací, ale s největší pravděpodobnější jsou výsledky jejich práce často chutnější.

Kromě životních příběhů a největších hitů v pouliční stravě se v tomto seriálu leccos dozvíte i o místních tradicích těchto exotických částí světa. Půlhodinové díly vám nedají sebemenší prostor k nudě, a bavit se budete od začátku až do konce.

1. Nakrmte někdo Phila

Jako poslední seriál o senzačním jídle jsme si vybrali ten, kterým provází tvůrce úspěšného sitcomu s názvem Raymonda má každý rád. Phil Rosenthal (60) nemá s jídlem vůbec nic společného, tedy kromě toho, že jej naprosto zbožňuje, a to v každé formě. A právě proto je tím nejlepším průvodcem pořadu Nakrmte někdo Phila, kterého byste si mohli přát.

Nakrmte někdo Phila v sobě snoubí street food, luxusní restaurace, zajímavé životní příběhy šéfkuchařů i oslňující scenérie. Phil totiž jezdí po celém světě a každý díl se tak odehrává v jiné zemi. Nakrmte někdo Phila v sobě snoubí ty největší přednosti všech dříve zmíněných seriálů a přidává k nim rozměr cestování a charizmatického a zábavného moderátora, ze kterého neustále sálá nadšení.

Nakrmte někdo Phila však není prvním Rosenthalovým seriálem zaměřeným na vynikající stravu. Už dříve pro televizi PBS natáčel pořad s podobným zaměřením, který nesl název I’ll have what Phil’s Having. Pod taktovkou Netflixu dostal Phil ještě větší rozpočet a vydává se tak na ještě zábavnější cesty za vynikajícím jídlem a příjemnými lidmi.

(tod)

Filmy:
Hell's Kitchen, Masterchef

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
vaření, pořady o vaření, Netflix, nejlepší pořady Netflix, Netflix žebříčky
TOPlist