TOP 5 nepovedených castingů slavných herců

16.12.2022

Dnes tihle herci patří k těm největším hollywoodským hvězdám současnosti. Každý ale někde začínal a někteří filmaři si u těch největších hvězd dodnes potrpí na castinzích. V nejnovějším článku se proto podíváme na castingy slavných herců, které jim přes veškerou snahu úplně nevyšly. Občas za to mohla arogance filmařů, jindy psychický stav herců a v některých případech jen hloupá náhoda.

Vítejte na Showbiz.cz, kde vám dnes představíme pětici nejhorších castingů slavných herců, které je připravily o opravdu velké role.

Meryl Streep – byla moc „ošklivá“

Dnešní článek odstartujeme u „paní herečky“. Jen málokdo by mohl rozporovat obrovský talent, kterým se může chlubit Meryl Streep (73). Její herecká kariéra sahá až do poloviny sedmdesátých let a ještě před tím její sláva rostla na divadelních prknech.

Její filmová kariéra však mohla být poměrně rychle ukončena kvůli ošklivému komentáři, který si vyslechla při konkurzu na King Konga z roku 1976. Její výkon byl údajně dobrý, ale producent a vedoucí castingů Dino de Laurentis ji označil za ošklivou přímo do hereččiny tváře.

Nepochyboval, že mu to projde, protože to herečce řekl italsky, ale ta mu k jeho smůle rozuměla až moc dobře. Tehdy začínající sedmadvacetiletá herečka si však zachovala svou čest a nafoukanému producentovi řekla, že mu na jeho názoru nezáleží a hrdě odkráčela z konkurzu.

Tom Hiddleston – přišel na casting opilý

Když se zamyslíte nad tím, jak by mohl vypadat casting na pirátský film, nejspíš vám na mysli vytane páska přes oko, námořnický klobouk, nějaká ta dřevná noha a notná dávka rumu. Tom Hiddleston (41) se v tomhle seznamu rozhodl začít u konce. Večer před konkurzem (v ten samý večer kdy dostal text), se opil natolik, že následky pociťoval ještě další den.

Není se ale moc čemu divit. Příležitost zahrát si Willa Turnera dostal téměř okamžitě potom, co dostudoval a moc tehdy proto nerozuměl tomu, jak to ve světě showbyznysu chodí. Nikdo navíc nemohl očekávat, jaký obrovský komerční úspěch čeká na sérii Pirátů z Karibiku. A tak místo studia textu oslavil konec svých univerzitních studií a mezi prsty mu tak proklouzla jedna z hlavních rolí pětidílné série.

Timothée Chalamet – panická ataka

Mladého britského herce Timothée Chalameta (26) dnes většina z nás zná díky jeho vynikajícím výkonůmMalých ženách, Králi nebo Duně. V příštím roce má navíc ztvárnit podivínského tvůrce čokolád Willyho Wonku ve stejnojmenném filmu.

Proslavit se ale Chalamet mohl ještě dříve. Snažil se totiž získat roli jednoho z nejpopulárnějších superhrdinů komiksového světa. V roce 2016, kdy se v kinech objevil Captain America: Občanská válka, jsme mohli poprvé vidět Spider-Mana po boku ostatních hrdinů Marvelu. Pod maskou pavoučího muže se však neskrývala tvář Timothée Chalameta, nýbrž Toma Hollanda (26).

Poté, co na místě konkurzu totiž Chalamet dostal do ruky scénář, polil ho pot a s hrůzou z něj utekl. Dostal totiž panickou ataku, a přestože se chtěl původně na konkurz ještě vrátit, jeho agent mu to rozmluvil. A když už jsme zmínili Kapitána Ameriku, bylo by fér říct, že se stejným problémem se setkal i Chris Evans (41), když se ucházel o roli ve filmu Gone Baby Gone.

Henry Cavill – byl příliš „tlustý“

Když slyšíte jméno Henry Cavill (39), nejspíš se vám v hlavě objeví hora svalů, seriálový Zaklínač nebo filmový Superman. Mezi myšlenkami, které možná často až hraničí s přístojností, se ale skoro určitě neobjeví výraz „tlouštík“. Přesně to ale Cavill slyšel od režiséra Casina Royale, když se ucházel o roli nejslavnějšího tajného agenta.

Konkurz začínal scénou, kdy je Bond téměř nahý a jediné, co jej zahaluje, je malý ručník. Co jsme to říkali o těch lascivních myšlenkách?! Cavill se ale o tomto castingu dozvěděl až příliš pozdě a nestihl se dostat do formy. Mark Campbell (79) jej údajně jen přejel pohledem a prohlásil něco jako: „Vidím nějaké špíčky, Henry.“

Cavill se ale po téhle hlášce neurazil, naopak na sobě začal pracovat. Dá se dokonce říct, že se díky téhle nehezké poznámce vypracoval na toho osvaleného štramáka, kterého známe dnes.

Jake Gyllenhaal – nejhorší herec na světě

Hroší kůži musí mít i Jake Gyllenhaal (41), který se dokázal oklepat z poznámky, kterou si na přelomu tisíciletí vyslechl od režiséra Petera Jacksona (61). Jak asi tušíte, Gyllenhaal se ucházel roli v jedné z nejslavnějších trilogií všech dob. V Pánovi prstenů si měl zahrát hlavní postavu – udatného hobita Froda Pytlíka.

Jak už asi víte, konkurz mu úplně nevyšel. Dle jeho slov na něj přišel úplně nepřipravený. První scéna, kterou dostal za úkol, spočívala v bezeslovném pohledu na Prsten moci, aniž by mu někdo vysvětlil, co se vlastně děje. Jak konkurz pokračoval, jeho vyhlídky vypadaly stále hůř a hůř.

Nevěděl totiž, že má používat britský přízvuk, a tak mezi ostatními kandidáty výrazně vyčníval. Bohužel pro něj to ale nebylo pozitivní vyčnívání. Na závěr konkurzu mu Peter Jackson se smíchem oznámil, že je nejspíš tím nejhorším hercem, kterého kdy v životě viděl.

(tod)

Fandím
6 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Meryl Streep, Henry Cavill, Tom Hiddleston, Jake Gyllenhaal

Filmy:
King Kong, Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly, Casino Royale

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
slavní herci, Hollywood, průšvihy celebrit, začátky slavných hvězd, propadáky, konkurzy, konkurzy slavných herců, filmové konkurzy
TOPlist