TOP 5 nenáviděných postav, které dostaly, co si zasloužily

19.08.2021

Zvládnutí hlavního hrdiny je pro úspěch filmu naprosto klíčové. Ještě důležitější však často bývá vyobrazení jeho úhlavního nepřítele. Když se filmovým tvůrcům podaří vytvořit zajímavý a charismatický záporák, mají prakticky vystaráno. Lidé se často zkrátka vyžívají v tom, že nenávidí filmové postavy a přejí jim jen to nejhorší.

Tenhle hněv bývá často opodstatněný, jelikož to správní padouši umí hlavním hrdinům pěkně zavařit. O to uspokojivější jsou pak momenty, kdy padouchy konečně dožene jejich prohnilá karma. Vítejte na Showbiz.cz, kde vám dnes představíme pětici nenáviděných postav, které dostaly, co si zasloužily.

Flash Thompson – Spider-Man

Prvním filmem se vrátíme do roku 2002, kdy vyšel první Spider-Man s Tobeym Maguirem (46) v hlavní roli Petera Parkera. První díl trilogie ukazuje, jak Peter přišel ke svým pavoučím schopnostem i jaký život vedl před tím, než se z něj stal jeden z nejoblíbenějších superhrdinů současnosti.

Nebyl to úplně spokojený život. Peter se často stával terčem šikany, a to zejména ze strany Flashe Thompsona, kterého si ve filmu zahrál Joe Manganiello (44). Joe je chlap jako hora a působí, jako by byl stvořen pro roli agresivní mlátičky, která se vyžívá v šikanování slabších. Peter kvůli němu žije v neustálém strachu, což se ale změní, když získá své superschopnosti.

Právě Flash se totiž stane první obětí Peterových zrychlených reflexů a obrovské síly. Když mu Peter totiž omylem hodí na hlavu tác s jídlem, dostihne ho Flash na chodbě školy. Když se natahuje, aby dal Peterovi pěstí, čas se jakoby zastaví, a dříve šikanovaný mladík vrátí svému agresorovi všechny rány i s úroky. Jediným úderem ho složí k zemi, což zaskočí všechny čumily, kteří se kolem bitky nashromáždili.

Collignon – Amélie z Montmartru

Dalším filmem se vrátíme ještě o rok zpět a ze Spojených států se přesuneme do srdce Francie do pařížské čtvrti Montmartre. Zde totiž žije mladičká Amélie, dívka s obrovskou fantazií, a ještě větším srdcem. Hlavní hrdinky se zhostila krásná Audrey Tautou (45), který za svůj výkon v Amélii z Montmartru získala cenu BAFTA za nejlepší herečku v hlavní roli.

Amélie se svým vlastním životem poměrně nudí, a tak prožívá životy ostatních lidí, se kterými se denně setkává. Snaží se jim různými nezištnými způsoby pomáhat a měnit jejich životy k lepšímu. Jedinou výjimkou je nabubřelý prodavač Collignon, který šikanuje své zaměstnance a zachází s nimi jako s lidským odpadem.

To se mladé hrdince samozřejmě nelíbí, a tak mu začne nenápadně dělat ze života peklo skrze malé žertíky, které se ale na sebe vzájemně nabalují a agresivního prodavače tak začnou přivádět k šílenství. Amélie mu například vyměňuje jeho boty za menší velikost, zkratuje zásuvku a změní rychlé vytáčení telefonu na jeho matku na číslo na psychiatrickou stanici.

Sid – Toy Story: Příběh hraček

Toy Story je dodnes jednou z nejoblíbenějších sérií Pixaru, která se díky své senzační a neotřelé premise dočkala už čtyřech celovečerních filmů. Jen málokdo by neznal šerifa Woodyho v podání Toma Hankse (65) nebo Buzze Rakeťáka, kterému propůjčil svůj hlas Tim Allen (68). Úspěchy téhle animované série odstartovaly už v roce 1995, kdy šel do kin první díl.

Právě na ten se zaměříme i v dnešním článku, jelikož i tenhle snímek obsahuje nenáviděného agresora. Sid je už na první pohled nefalšovaným padouchem, ale jeho chování je ještě horší než jeho vizáž. Stejně jako Andy má i tenhle chlapec spoustu hraček, na rozdíl od majitele Woodyho a Buzze se k nim ale chová otřesně.

Záměrně je ničí nebo slepuje dohromady s částmi z jiných hraček. Sid tak vytváří děsivá monstra, která navíc stejně jako Andyho hračky mají city a vlastní rozum. Když už ale překročí hranici a ohrožuje i Buzze, rozhodne se Woody dát malému podivínovi lekci, na kterou do smrti nezapomene. Po zhlédnutí téhle scény začne asi každé dítě lépe pečovat o své hračky.

Regina George – Protivný sprostý holky

Od animované pohádky se v předposledním bodu dnešního seznamu přesuneme k dívčí romantické komedii natočené v roce 2004. Hlavní role se v ní ujala tehdy ještě nevinná Lindsay Lohan (35), která si zahrála mladou studentku střední školy, která se přestěhuje do nové školy. Její rodiče totiž neustále cestují a Cady si tak nikdy nenašla pořádné přátele.

Toho zneužije místní kráska Regina George v podání Rachel McAdams (42), která mladinké a nezkušené Cady naprosto zamotá hlavu. Začne jí sprostě využívat, ale za zády ji z života dělá peklo, ačkoliv se tváří jako její nejlepší kamarádka. McAdams odvedla v roli skutečně geniální výkon, jelikož ji skutečně nesnášíte.

I na ní si karma v nestřeženém momentu počká, ale musíme přiznat, že tady je ono zadostiučinění až příliš silné. Když se totiž dozví, že její plány selhaly, naštvaně vyrazí přes ulici a během jejího nadávání jí zničehonic srazí školní autobus. Regina srážku přežije, ale ze srážky si odnese několik polámaných kostí a delší pobyt v nemocnici.

Dolores Umbridge – Harry Potter a Fénixův řád

Když už jsme zmínili padouchy, které všichni milujeme nesnášet, je jen logické, že jsme si na konec dnešního seznamu nechali Dolores Umbridge v podání Imeldy Staunton (65). Tahle „učitelka“ ze školy čar a kouzel v Bradavicích ničila život všem svým studentům a postupně z dříve fantastické školy udělala svými nařízeními a šílenými opatřeními peklo na zemi.

Své studenty často i fyzicky mučila a nejhorší tresty si téměř vždy vybral Harry Potter. Tuhle prohnilou úřednici z ministerstva kouzel, která je v knihách přirovnávaná k ropuše, většina fanoušků Harryho Pottera nenávidí ještě víc než Harryho úhlavního nepřítele Voldemorta. Největší zásluhu na tom nese právě talentovaná britská herečka, která nelítostnou čarodějnici skvěle prodává.

Mezi jejími nejoblíbenějšími tresty je vrytí slov „Nesmím vykládat lži“ pod kůži jejích studentů. Proto je téměř poetické, když se s ní v pátém díle takhle Harry s Hermionou loučí. Jejich učitelku totiž zajmou kentauři a Dolores svým studentům nakáže, ať jim řeknou, že jim nechce ublížit. Jejich odpověď je v tu chvíli naprosto jasná a Dolores tak mizí v hlubokém lese.

(tod)

Fandím
2 fanoušci
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Imelda Staunton, Joe Manganiello, Rachel McAdams

Filmy:
Toy Story: Příběh hraček, Amélie z Montmartru, Protivný sprostý holky, Harry Potter a Fénixův řád

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
TOPlist