TOP 5 nejvýdělečnějších filmů roku 2021

07.03.2022

Rok 2022 už je v plném proudu a s ním přišla i řada komplikací, o kterých vloni neměl nikdo ani představu. Kde jsou ty časy, kdy byla naší největší obavou otevírací doba hospod a restaurací? Abychom vás trochu oprostili od stresu způsobeném válečným stavem na Ukrajině, rozhodli jsme se k loňskému roku vrátit i v dnešním článku.

Zaměříme se totiž na ty vůbec nejvýdělečnější filmy roku 2021. Ačkoliv byly premiéry filmů ohroženy častým uzavíráním kin kvůli covidu, některým z nich se skrze komplikovanou situaci přeci jen podařilo probojovat do kinosálů. V dnešním článku se proto budeme věnovat pětici filmů, které v kinech po celém světě utržily ty největší obnosy peněz. Tím se sice vyhneme streamovacím službám, které také představili několik hitů, ale zase se k nim můžeme vrátit někdy příště.

5. Rychle a zběsile 9

Pátou příčku v celosvětovém srovnání získal devátý snímek série o talentovaných zlodějích aut, kteří se z pouličních zločinců vypracovali v elitní protiteroristický tým. Řeč je samozřejmě o sérii Rychle a zběsile, jejímuž devátému dílu se v loni v kinech podařilo utržit úctyhodných 173 milionů dolarů.

Film měl světovou premiéru v lednu loňského roku a jde tak o nejstarší film, o kterém se dnes zmíníme. I tenhle film se točí kolem příběhů rodiny a přátel Vina Diesela (54) v roli Dominica Torreta, proslulého pouličního závodníka. Ten už svou kriminální (i protiteroristickou) kariéru pověsil na hřebík a rozhodl se užívat poklidného důchodu po boku své partnerky Letty.

To by ale moc dobrá zápletka akčního filmu nebyla, že? Proto se na scéně objevuje jeho bratr Jacob v podání Johna Ceny (44), který Domově odpočinku učiní přítrž. Doma a jeho přátele tak čeká strastiplná cesta přes celý svět i mimo něj. Šílenost příběhů série totiž dosáhla své krajní meze a původně neškodní zlodějíčci aut se tak konečně podívali i do vesmíru.

4. Black Widow

Následujícím informace některé z vás potěší a jiné pravděpodobně pěkně namíchne. V pořadí čtvrtým snímkem srovnání se totiž přesuneme k superhrdinskému žánru, který až do konce dnešního článku neopustíme. Čtvrtou pozici totiž zaujal první sólový film jednoho z méně mocných Avengerů, kterým byla Black Widow.

Scarlett Johansson (37) se s rolí původem ruské vražedkyně jménem Natasha Romanoff rozloučila už v roce 2019, kdy její postava během událostí Avengers: Endgame její postav přišla o život. Děj filmu Black Widow se však odehrává ještě před Endgame, a tak je bývalá špionka stále na živu. Zdá se, bylo tohle „oživení“ od Disney dobrý tah, protože jim snímek vydělal téměř 183,7 milionů dolarů.

O část těchto výdělků však studio myšáka Mickeyho mohlo poměrně snadno přijít, protože se herečce nelíbilo, jak s jejím posledním filmem v roli Black Widow naložilo. Johansson měla totiž ve smlouvě, že bude mít procenta ze zisků filmu v kinech, a tak ji přirozeně namíchlo, když se film za pár týdnů od premiéry objevil na streamovací službě Disney+. Teď jsou však všechny spory zdánlivě zažehnány a šušká se o dalších možnostech spolupráce mezi herečkou a filmovým studiem.

3. Venom: Carnage přichází

Venom v podání Toma Hardyho (44) sice není vyloženě superhrdinou, ale když ho srovnáte s jeho protivníky, je jasné, kdo má morálně „navrch“. I v druhém díle série s podtitulem Carnage přichází Hardy ztvárnil novináře Eddieho Brocka, který se po kontaktu s mimozemským symbiontem stal antihrdinou, který si nechává říkat Venom.

Tentokrát se mu do cesty postaví obávaný a nelítostný padouch Carnage, který si z nějaké té brutality rozhodně vrásky nedělá. V současnosti však sedí za mřížemi za sériové vraždy a nehodlá mluvit s nikým jiným než právě s Eddiem. Jak asi tušíte, mříže ho dlouho neudrží, a tak začne na svobodě páchat další ohavné zločiny.

Venom: Carnage přichází prokazuje, že se v čele superhrdinských filmů nemusí za každou cenu objevovat hrdina, ale že se diváci rádi podívají i na někoho, pro koho jsou zákony spíš jen taková doporučení. I proto se druhému filmu série podařilo v kinech utržit přes 213,5 milionů dolarů.

2. Shang-Chi a legenda o deseti prstenech

Nejen antihrdinové, ale i poměrně neznámí superhrdinové mají na stříbrném plátně své místo. V případě Shang-Chi a legendy o deseti prstenech jde dokonce o druhé místo ve srovnání výdělečnosti hollywoodských filmů. Tvůrci tohoto snímku o původem čínském hrdinovi si z uvedení filmu do kin po celém světě odnesli úctyhodných 224,5 milionů dolarů.

Hrdina filmu v podání Simu Liu (32) se zničehonic ocitá v nezáviděníhodné situaci. Jeho rodinná minulost je totiž mnohem komplikovanější, než si původně myslel, a tak se zaplétá do složité konspirace plné zvratů, legend a mýtických bytostí s neuvěřitelnými schopnostmi.

1. Spider-Man: Bez domova

Na poslední snímek dnešního seznamu s největší pravděpodobností nervózně čekali všichni fanoušci komiksových filmů. Spider-Man: Bez domova je uzavřením nové trilogie o pavoučím muži, kterého od roku 2016 hraje skvělý Tom Holland (25). Ačkoliv je objektivně dobrým Spider-Manem, existuje i řada filmových nadšenců, kteří nedají dopustit na předchozí verze Spider-Mana.

Prozatím poslední film o Peteru Parkerovi se však stal očekávanou události pro všechny tyhle „nesmiřitelné“ tábory. Už od oznámení tohohle snímku se totiž na povrch začaly dostávat zvěsti, že se v něm kromě Hollanda objeví i Tobey Maguire (46) a Andrew Garfield (38), kteří si na sebe červenomodrý kostým oblékli dříve.

Spider-Man: Bez domova je vlastně v úplně jiné lize, než ostatní výše zmíněné filmy. Ačkoliv se ani jejich tvůrci nemusí za výkon svého filmu nijak stydět, celkově nejmladšímu filmu, který šel do kin až 17. prosince se podařilo nemyslitelné. V kinech utržil 781 milionů a stal se tak nejen nejvýdělečnějším filmem roku 2021, ale zároveň i celkově šestým nejvýdělečnějším filmem vůbec.

(tod)

Fandím
24 fanoušků
Nesnáším
1 antifanoušek
Celebrity:
Scarlett Johansson, Tobey Maguire, Vin Diesel, Tom Hardy

Filmy:
Spider-Man, Rychle a zběsile

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
Tom Hardy filmy, black widow, nejvýdělečnější filmy, Rychle a zběsile 9, Venom: Carnage přichází, Spider-Man: Bez domova
TOPlist