TOP 5 nejvtipnějších komiksových filmů od Marvelu

07.08.2021

Komiksové filmy od Marvelu se v kinech téměř vždy těší z většího úspěchu než konkurenční DC. Důvodů je hned několik, ale tím nejvýznamnějším je fakt, že jsou filmy z dílny Marvelu jednoduše zábavnější. Hrdinové DC se většinou utápí v depresích a podobně ponurý je i celý příběh jejich filmů, zatímco Iron Man, Kapitán Amerika nebo Spider-Man střílí jeden vtípek za druhým.

V dnešním článku vám proto představíme ty vůbec nejvtipnější „marvelovky“, které tento komiksový gigant vypustil. Zaměříme se pouze na filmové hity spadající do propojeného filmového vesmíru Marvelu, který spatřil světlo světa v roce 2008, kdy vyšel původní Iron Man.

5. Strážci Galaxie

Prvním snímkem dnešního seznamu Marvel poměrně významně zariskoval, jelikož se rozhodl představit obskurní partičku hrdinů, které znali jen opravdoví fanoušci komiksů. O Hulkovi, Daredevilovi nebo Bladeovi slyšel v roce 2014 téměř každý, ale mluvící strom, nevrlý mýval nebo zelená vražedkyně byli pro mainstreamové diváky velkou neznámou.

Dnes už jsou ale Groot, Rocket, Gamora, Drax a Starlord nedílnou součástí Avengers. Vděčit za to můžeme režiséru Jamesi Gunnovi (55), který přesvědčil vedení Disney o tom, aby mu a původním Strážcům galaxie přeci jen dali šanci. Jen díky tomu jsme se dočkali snad nejvtipnějších hrdinů, které má Marvel k dispozici.

Strážci Galaxie byli první marvelovkou, která na první místo nestavěla akci, ale humor. Senzační akční scény z filmu samozřejmě nezmizely, ale vtipy a kvalitní soundtrack byly pro všechny zúčastněné zkrátka důležitější. Jak jinak si můžeme vysvětlit, že Strážci Galaxie nekončí pěstním, ale tanečním soubojem?

4. Ant-Man

Strážci galaxie ukázali, že se komiksové filmy mohou více opřít o smysl pro humor, a první, kdo se této myšlenky chytil, byl režisér Peyton Reed (57). Ten totiž natočil oba dva Ant-Many. Hlavní role se v obou dílech zhostil Paul Rudd (52), což už samo o sobě znamenalo, že nás nějaké ty vtípky rozhodně neminou.

Každá role, která tomuhle herci přijde pod ruku je totiž k popukání a ani Ant-Man není výjimkou. Rudd navíc v téhle marvelovce nebyl jedinou hollywoodskou hvězdou s komediálními vlohy. Snad každý, kdo v Ant-Manovi dostal nějakou roli, měl alespoň nějaké zkušenosti s komediemi. Ti, pro které to bylo poprvé se navíc ukázali jako nadějní šprýmaři.

Mimo to Ant-Man obsahuje spoustu vtipných scén a humor navíc nechybí ani akčním soubojům. Superschopností Ruddovy postavy je zmenšování se, a tak se jedna z akčních scén odehrává v kufříku a k poslednímu souboji zase dojde dětské železnici, kde je hlavní hrozbou Mašinka Tomáš.

3. Spider-Man: Daleko od domova

Následujícím snímkem se přesuneme až do roku 2019, kdy vyšla na dlouhou dobu poslední plnohodnotná filmová marvelovka. Teprve před několika týdny ji nahradila nová Black Widow, ale do července 2021 byl víc než dva roky posledním filmem takzvaného „MCU“ (Marvel Cinematic Universe, pozn. red.) Spider-Man: Daleko od domova.

V tom se hlavní role Petera Parkera znovu ujal Tom Holland (25), který se svými spolužáky tentokrát zamířil na výlet do Evropy. Daleko od domova se mimo jiné odehrává i v Praze a k natáčení u nás došlo třeba také v Liberci. Vraťme se ale k důvodu, proč jsme druhého Spider-Mana zařadili na dnešní seznam. Je to kvůli tomu, že je k senzačně vtipný.

Peter musí neustále přepínat mezi superhrdinou a naivním středoškolákem, což vede ke spoustě zábavných situací. Když k tomu ještě přičtete jeho snažení o Mary Jane nebo jeho parťáka Neda, dostanete senzační koktejl plný akce a humoru. Největší zásluhu na tom však nesou Peterovi učitelé, kteří jsou tak skvěle zahraní, že se budete smát nahlas.

2. Strážci Galaxie Vol. 2

Vesmírné superhrdiny, kteří si nechávají říkat Strážci galaxie jsme tu už jednou měli, ale jak asi víte, v současnosti už mají venku dva díly a třetí se připravuje. Druhý díl jsme na dnešní seznam zkrátka zařadit museli, a to i přesto, že u fanoušků Marvelu není tolik oblíbený, jako ten původní.

A hlavní důvod? Je totiž až příliš vtipný. Opravdu si nevymýšlíme, to byla hlavní námitka, kterou mnozí diváci proti Strážcům Galaxie Vol. 2 měli. Je pravdou, že se tvůrci filmu do humorné stránky svých hrdinů opřeli mnohem víc, a film je tak skutečně plný vtípků, legračních scén a nezapomenutelných hlášek.

Stačí si vzpomenout na moment, kdy na sebe hlavní padouch filmu vezme podobu Davida Hasselhoffa (69), aby získal přízeň svého syna, nebo když se promění v Pac-Mana. Druzí Strážci Galaxie jsou zkrátka až po okraj naplnění humorem, a to až natolik, že to některým fanouškům Marvelu zkrátka nesedlo.

1. Thor: Ragnarok

Ti, kdo naše články čtou pravidelně, vědí, jak velkou slabost máme pro herce a režiséra Taiku Waititiho (45). Každý z jeho filmů naprosto zbožňujeme a podle jeho stránky na ČSFD v tom nejsme sami. Ať už se vám líbí Králíček Jojo, Co děláme v temnotách nebo Hon na pačlověky, určitě vás překvapilo, že se režie prozatím posledního sólového Thora ujal právě tenhle Novozélanďan.

Waititi má skvělý smysl pro humor a jeho komedie jsou legendární, řada filmových nadšenců však měla obavy, jak se popere s akční marvelovkou. Nemohlo to však dopadnout lépe. Jeho první komiksový film sklízel chválu ze všech stran a dokázal pozvednout i jinak poměrně nezáživného Thora.

Právě Waititimu můžeme vděčit za to, že je Thor v současnosti jedním z těch nejvtipnějších Avengerů. Chris Hemsworth (37) má totiž skutečný komediální talent což si ale spousta filmařů (včetně těch, kteří točili první dva Thory) vůbec neuvědomuje. Až Waititi ho proměnil z tuctové akční hvězdy v akční hvězdu s vynikajícím smyslem pro humor.

(tod)

Fandím
0 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Paul Rudd, Taika Waititi, Chris Hemsworth, David Hasselhoff

Filmy:
Iron Man, Guardians of the Galaxy

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
komiksy, marvel, žebříčky, filmové žebříčky, komiksy Marvelu, vtipné komiksy
TOPlist