TOP 5 nejstupidnějších slabin filmových padouchů

23.01.2020

Hrdinové filmů často musí přijít s vynalézavým řešením, jak porazit své nepřátele. Mnozí z nich jsou totiž téměř nezničitelní a konvenční metody na ně nefungují. Nakonec se však hrdinům podaří odhalit nějakou slabinu svých protivníků, kterou pak využijí na maximum, aby padouchům uštědřili pořádnou lekci.

Čas od času jsou však tyto slabiny až příliš specifické a diváci nad nimi nestačí kroutit hlavami. Onu děsivou hrozbu, která hrozila zničením světa, nakonec porazí něco skutečně přihlouplého, co by vás v životě nenapadlo. Příliš velká fantazie proto není vždy ku prospěchu, což by si tvůrci následujících filmů měli zapamatovat. V dnešním článku vám totiž představíme pět těch nejstupidnějších slabin filmových padouchů.

5. Bakterie – Válka světů

Dnešní článek začneme jednou z nejproslulejších slabin, které v literatuře může konkurovat snad jen Achillova pata. V centru dění prvního bodu dnešního seznamu je totiž adaptace proslulého sci-fi, které H. G. Wells napsal už v roce 1898.

Válka světů pak žila velmi zajímavým životem i v dalších médiích. Když ji například v roce 1938 namlouval Orson Welles pro americkou rozhlasovou stanici CBS, strhla se obrovská panika, jelikož si lidé u rádií mysleli, že se Země skutečně ocitla pod útokem agresivních mimozemšťanů.

Do kin se příběh dostal až v roce 2005 a ústřední roli si v něm zahrál Tom Cruise (57). Všechny tři verze se od sebe trochu liší, ale spojuje je ona prapodivná slabina, které mimozemská invaze podlehne. Žádný z příběhů totiž nakonec nekončí obrovskou bitvou mez naší a mimozemskou civilizací, ale obří mimozemšťany nakonec porazí pozemské bakterie, proti kterým neměli vybudovanou imunitu.

4. Kočky – Mumie

Když v egyptských pyramidách a obrovských podzemních katakombách čelíte nemrtvé hrozbě dávno pohřbeného faraona, budete asi okamžitě hledat způsoby, jak se paranormálnímu útočníkovi bránit. Zvolíte si raději střelné zbraně? Sečné zbraně? Výbušniny? Špatně, špatně, špatně. Vaše odpověď měla znít jednoznačně – kočky.

Přesně to totiž platí na děsivého Imhotepa, kterého si v Mumii zahrál Arnold Vosloo (57). Ochranné vlastnosti koček samozřejmě pramení z egyptské mytologie, ve které nosily štěstí a byly chápány jako převtělení bohyně Bastet, ale na filmovém plátně vypadají kočky jako bojovníci s paranormálními silami přinejmenším úsměvně.

Když totiž pohromám biblického kalibru můžete čelit poleháváním na gauči se svým domácím mazlíčkem, ztrácí příběh souboje s nemrtvou mumií jakoukoliv váhu.

3. Nedostatek slunečního svitu – Superman 4

Všichni vědí, že je kryptonit jednou z mála slabin Supermana. Jako mimozemský uprchlík z planety Krypton je totiž Clark Kent na zemi polobohem, který má obrovskou sílu, dokáže létat, střílet lasery z očí a jen tak něco jej do kolen nesrazí. Když však přijde do kontaktu s úlomky své vybuchlé planety, přichází o veškeré nadlidské schopnosti a stává se z něj obyčejný smrtelník.

Superman však ve svých příbězích není jediný, kdo má velmi specifickou slabinu. Kromě kryptonitem oslabených padouchů pocházejících z jeho rodné planety, jsou ve filmech komiksového studia DC i další postavy, které přichází o své superschopnosti při kontaktu (nebo naopak nedostatku) určité látky.

Například ve čtvrtém, posledním a zároveň nejhorším díle původní série, ve kterém se role Supermana naposledy zhostil Christopher Reeve, Superman zápasí s Nuclear Manem, kterého mu Lex Luthor vytvoří jako rovnocenného protivníka. Superman si s ním dlouho neví rady, ale nakonec zjistí, že Nuclear Man získává své schopnosti ze Slunce. V tu chvíli je už další postup jasný. Zavřít Nuklear mana do temné místnosti? Ne. Bojovat s ním v noci? Kdepak. Zatlačit na měsíc a umístit ho před Slunce? Bingo.

4. Teplo – Batman a Robin

Superman však není jediným superhrdinou, jehož nepřátelé trpí na prapodivné slabiny. I jeho netopýří kolega z města Gotham má na své superpadoušské soupisce několik výstředních jednotlivců, kteří se nedokáží vyrovnat s podmínkami, které jsou pro obyčejné smrtelníky normální.

Jedním z těchto padouchů je i Mr. Freeze, kterého si ve filmu Batman a Robin zahrál sám Arnold Schwarzenegger (72). Mr. Freeze trpí netradičním stavem, během kterého musí být uvnitř speciálního chladícího obleku, který snižuje jeho tělesnou teplotu. Freeze totiž nedokáže přežít v teplotách nad nulou.

Když na sobě nemá svůj oblek, ukrývá se ve své skrýši, která je podchlazená do obdobných teplot. Celá řada superpadouchů má velmi stupidní slabiny, ale že někoho přemůže fakt, že mu není dost zima, je asi tím nejpodivnějším neduhem.

1. Voda – Čaroděj ze země Oz

Pro poslední bod dnešního seznamu opustíme superhrdinské filmy a přejdeme ke klasickým pohádkám. Kniha Čaroděj ze země Oz poprvé vyšla jen dva roky po Válce světů, a film šel do kin rok poté, co Orson Welles prezentoval svou verzi onoho sci-fi v rozhlasovém vysílání. Zvláštním způsobem se tak vracíme zpátky, kde jsme začali.

I Čaroděj ze země Oz nabízí velmi zvláštní slabinu, kterou trpí zlá čarodějnice ze Západu. Přestože Dorotce neustále znepříjemňuje její snahu dostat se zpátky do rodného Kansasu, nakonec ji mladá dívka přemůže prazvláštním způsobem. Vylije na ni kbelík s vodou, kvůli které se zelená čarodějnice rozpustí.

(tod)

Fandím
14 fanoušků
Nesnáším
1 antifanoušek
Celebrity:
Arnold Schwarzenegger, Arnold Vosloo, Christopher Reeve, Orson Welles

Filmy:
Mumie, Čaroděj ze země Oz, Batman a Robin, Superman IV: The Quest for Peace, Válka světů

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
Arnold Schwarzenegger filmy, Arnold Schwarzenegger role, CBS, kočky, bakterie, Superman 4, Mumie, Gotham, Válka světů, Mr. Freeze, Orson Welles, Orson Welles CBS, Arnold Vosloo filmy, Arnold Vosloo Mumie, čarodějnice, zlé čarodějnice, Arnold Schwarzenegger Batman
TOPlist