TOP 5 nejslavnějších herců, kteří odmítli hrát Batmana

18.08.2019

Na našem webu se velmi často věnujeme superhrdinským snímkům od Marvelu, a tak jsme si dnes řekli, že si posvítíme i na jeho největší konkurenci. Tou je samozřejmě studio DC Comics, které stojí za světoznámými superhrdiny, jako je například Superman, Green Lantern nebo Wonder Woman. Pokud se vám zdá, že jsme jednu z nejslavnějších tváří DC opomenuli, máte samozřejmě pravdu. Nemusíte se však ničeho bát. Dnešní článek totiž bude věnován jen a pouze Batmanovi.

Ten se během osmdesáti let své existence (letos v květnu oslavil toto úctyhodné jubileum) dočkal několika různých zpracování, a to i na filmových plátnech. Do role netopýřího strážce Gothamu se během své kariéry převtělily takové hvězdy jako Michael Keaton (67), Val Kilmer (59), Christian Bale (45), Ben Affleck (47) nebo George Clooney (58).

O roli Bruce Waynea však v minulosti nebyl tak obrovský zájem, jak by se mohlo na první pohled zdát. Filmaři měli občas opravdu velké obtíže s hledáním někoho, kdo by se chtěl dobrovolně navléct do nepohodlného gumového kostýmu. V dnešním článku se proto zaměříme na herce, kteří roli Batmana z různých důvodů odmítli.

5. Pierce Brosnan

Prvním hercem, který s rolí maskovaného ochránce zákona nechtěl mít nic společného, je představitel agenta 007. Ještě předtím, než mohl pít martini s vodkou, svádět krásné ženy a prohlašovat, že je „Bond. James Bond,“ měl totiž Pierce Brosnan (66) šanci stát se Brucem Waynem namísto Michaela Keatona.

Po setkání s Timem Burtonem (60), který původní snímky režíroval, se však Brosnan rozhodl z projektu vycouvat. Sám prohlašoval, že by roli Batmana nikdy nedokázal brát tak vážně, jak Burton zamýšlel. V mnoha rozhovorech se odkazoval na to, že by nemohl hrát někoho, kdo nosí „spoďáry“ natažené přes kalhoty.

4. Ray Liotta

Následujícího herce budete pravděpodobně znát z jeho největších hitů, jako jsou Mafiáni nebo The Iceman. Ray Liotta (64) je známý především díky svým rolím záporáků a Batman by pro něj byl skutečně něčím novým. V roce 1989, kdy šel však první Batman do kin měl však plné ruce práce s jinými filmy a dalo by se říct, že byl na vrcholu své kariéry.

Právě proto roli v Burtonově filmu odmítl. Podobně jako Brosnan si ani Liotta o projektu nemyslel nic dobrého a natáčení filmu o milionáři, který se v noci převléká za netopýra, mu přišlo přinejmenším úsměvné. Svých předsudků vůči filmu však později litoval a nejvíc ho mrzel fakt, že se s Burtonem ani osobně nesetkal a rovnou roli odmítl. Kdyby měl šanci s režisérem probrat jeho vizi, možná by to celé dopadlo úplně jinak.

3. Michael Keaton

Možná si říkáte, že nám už definitivně přeskočilo. Už několikrát jsme zmínili jméno Michaela Keatona jako prvního představitele filmového Batmana, a najednou jej máme uvedeného mezi herci, kteří roli odmítli. Keaton Bruce Waynea skutečně ztvárnil, a to dokonce dvakrát. Tak proč se objevuje na dnešním žebříčku? Odpověď je jednoduchá. Batman navždy.

Studio Warner Brothers totiž začalo mít problémy s Burtonovým zpracováním příběhů o Batmanovi, a tak se jej pro třetí díl série rozhodlo přesunout z role režiséra na pozici producenta. V režisérském křesle jej vystřídal Joel Schumacher (79), který později stál i za nenáviděným snímkem Batman a Robin, který na deset let pohřbil naděje na kvalitní film o tomto ikonickém superhrdinovi.

Keaton byl velmi loajální Burtonovi a nelíbilo se mu, jak s ním studio vymetlo podlahu, ani kam sérii tlačí. Proto se rozhodl, že natáčení třetího dílu s názvem Batman navždy opustí. To se ukázalo být jako moudrý tah, jelikož se od převzetí série Schumacherem začaly filmy o Batmanovi zaměřovat více na prodej hraček k filmu, než na předání zajímavého a umělecky zpracovaného příběhu.

2. Josh Hartnett

Následujícího herce nejvíce proslavila jeho role v Pearl Harboru, ale Joshe Hartnetta (41) můžete znát i z filmů jako Černý jestřáb sestřelen, Nabít a zabít nebo Sin City – město hříchu. Nechybělo mnoho a mohli jste ho znát i jako představitele Batmana z veleúspěšné trilogie Christophera Nolana (49). Hartnett byl totiž jedním z prvních herců, které si Nolan pro svůj film vyhlédl.

Mladý herec byl však v té době přesvědčen, že by mu role superhrdiny pošramotila kariéru a po předchozích filmech Joela Schumachera byly tyto obavy poměrně ospravedlnitelné. Nolan však svými snímky dokázal, že filmy o superhrdinech nemusí být jen bezduchými reklamami na hračky, a vytvořil sérii, která se skládá ze tří vynikajících filmů.

Hartnett svého uspěchaného rozhodnutí odmítnout roli Batmana začal později skutečně litovat, ale to už bylo pozdě. Když totiž viděl, že se kariéra Christiana Balea nerozpadla, ale naopak posílila, zbyly mu jen oči pro pláč.

1. Heath Ledger

Poslední herec dnešního seznamu vás možná zaskočí. Stejně jako Michael Keaton se i Heath Ledger ve filmech o Batmanovi objevil. Ne však jako sám hrdina, ale jako jeho nejslavnější nepřítel. Za svůj výkon v roli psychopatického Jokera si vysloužil i Oscara za nejlepšího herce ve vedlejší roli a stal se tak jedním z úzké skupinky herců, kteří nejslavnější filmové ocenění obdrželi po své smrti.

Zatímco Hartnett byl jedním z prvních herců, které Nolan pro roli Batmana oslovil, Ledger byl skutečně číslem jedna. I on však roli poměrně rychle odmítnul. Když však později uviděl film v kině, okamžitě se Nolanovi ozval a ten mu nabídl roli jednoho z nejslavnějších padouchů studia DC. Ledger se tentokrát vůbec nerozmýšlel a po roli okamžitě skočil, aniž by si přečetl scénář.

(tod)

Fandím
10 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Heath Ledger, Pierce Brosnan, Josh Hartnett, Michael Keaton

Filmy:
Batman, Batman se vrací, Batman navždy, Batman začíná

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
Michael Keaton role, Michael Keaton filmy, komiksoví hrdinové, Batman herci, Batman zajímavosti, Batman obsazení, Heath Ledger zajímavosti, Heath Ledger role, Heath Ledger kariéra, Josh Harnett role
TOPlist