TOP 5 nejslavnějších filmových koktejlů

12.02.2020

Populární filmy dokáží proslavit ledasco. Product placement je v současnosti poměrně běžná forma skryté reklamy, v rámci které se do filmů, seriálů, videoher a dalších forem umění umisťují konkrétní produkty. Velmi často se vám proto stane, že vidíte hrdinu filmu pít známou značku piva, jezdit v luxusním voze či nosit drahé hodinky.

Ne každá forma propagování určitého produktu ve filmech však musí být zákonitě skrytou reklamou. Některé věci, které filmy proslaví, totiž vůbec nejsou divákům podbízené záměrně. V dnešním článku se zaměříme na různé koktejly, které svou slávu získaly především díky tomu, že se objevily v nějakém tom filmu nebo seriálu.

5. Red Eye – Koktejl

Kde jinde začít než u snímku, který má slovo Koktejl dokonce ve svém názvu. Jde o romantické drama z roku 1988, ve kterém se role mladého a ambiciózního barmana Briana ujal Tom Cruise (57). Ten práci v baru přijme jen jako vedlejší příjem, který mu má pokrýt jeho výdaje. Dlouho totiž sní o tom, že se stane úspěšným boháčem a práce za barem má být jen krátkodobým přivýdělkem. Brian však postupně zjišťuje, že ho práce barmana naplňuje.

Jeden z mnoha koktejlů, které ve filmu Cruise v roli mladého barmana připraví je i „lék na kocovinu“ s názvem Red Eye. Jde o alkoholický koktejl, který je variací na známější Bloody Mary. Místo vodky se v něm využívá pivo a do rajčatového džusu přijde i syrové vajíčko. Přidáním kapky pálivého tabasca je tento snídaňový koktejl završen.

4. Manhattan – Někdo to rád horké

Následující míchaný drink pochází z nezapomenutelné hudební komedie z roku 1959 s názvem Někdo to rád horké. Příběh filmu se točí okolo dvou hudebníků, kteří jsou na útěku před bandou gangsterů. Aby své pronásledovatele svedli ze stopy, se proto oba muzikanti převléknou za ženy a rozhodnou se ukrýt v ansámblu dívčího orchestru.

Jednou z hlavních členek orchestru Sladké Zuzi je i Pusinka Kovalczyková, kterou hrála neodolatelná Marilyn Monroe. Ta si ve filmu připravuje drink s názvem Manhattan. Ten se tradičně připravuje z whisky společně se sladkým červeným vermutem a kapičkou trpké Angostury Bitters. Marilyn ve své verzi slavného koktejlu využívá místo whiskey americký burbon.

3. Cosmopolitan – Sex ve městě

Třetí alkoholický míchaný nápoj, který si slávu získal především díky popkultuře je Cosmopolitan. Ten je tím nejtypičtějším nápojem, na kterém si často pochutnávají čtyři kamarádky ve středních letech, které žijí v centru New Yorku. Těmito ženami jsou Carrie, Samantha, Charlotte a Miranda, hrdinky úspěšného seriálu s názvem Sex ve městě.

„Cosmo“ je sladkokyselým nápojem, který v sobě mísí jen pár zásadních ingrediencí. Základ Cosmopolitanu spočívá ve vodce a likéru Triple sec, které jsou doplněny limetkovým a brusinkovým džusem. Výsledek by měl být podáván v koktejlové skleničce ve tvaru písmena V, do které by se rozhodně neměl přidávat led.

2. White Russian – Big Lebowski

Následující snímek se stal kultovním snad ještě před tím, než šel v roce 1998 do kin. Hlavní role sympatického flákače, který celé dny tráví ve svém oblíbeném županu a ze všeho nejraději má bowling, se ujal Jeff Bridges (70). Big Lebowski vypráví zvláštní příběh zaměněné identity, skrze kterou se banda zločinců snaží vymáhat peníze z nebohého pobudy, který sdílí stejné příjmení s úspěšným milionářem.

Kromě bowlingu si „Dude“ libuje ještě v jedné věci. Když se ho kdokoliv zeptá na to, co by si dal k pití, vždy bez zaváhání odpoví White Russian. White Russian je vcelku netradiční koktejl, který podobně jako většina ostatních drinků na tomto seznamu vychází z vodky, ale namísto ovocných džusů je jeho další součástí smetana. Poslední zásadní složkou tohoto koktejlu je kávový likér Kahlúa, který mu propůjčuje nezaměnitelnou chuť.

1. Vodka Martini – James Bond

Poslední nápoj dnešního seznamu se stal tak slavným, jelikož se objevil v bezmála třiceti filmech o nejslavnějším agentovi britské tajné služby. Tímto agentem je špion s krycím jménem 007, který pracuje ve službách Jejího veličenstva a disponuje povolením zabíjet. Samozřejmě nemáme na mysli nikoho jiného než Bonda. Jamese Bonda.

Jeho oblíbený míchaný drink je mnohem jednodušší než všechny ostatní, které jsme do dnešního článku zapojili. James svou objednávku Vodka Martini vždy komplikuje formulací „protřepat, nemíchat“, čímž jen barmanovi dává signál na to, jak má onen koktejl připravit. Jak už název drinku napovídá, skládá se ze dvou základních ingrediencí – vodky a Martini. Do skleničky pak bývá často přidávána oliva, která tak lidově řečeno „tvrdí muziku“.

(tod)

Fandím
5 fanoušků
Nesnáším
1 antifanoušek
Celebrity:
Jeff Bridges, Tom Cruise, Marilyn Monroe

Filmy:
Big Lebowski, Koktejl, Někdo to rád horké, Sex ve městě

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
bary, Tom Cruise filmy, koktejl, Jeff Bridges fiilmy, koktejly ve filmu, Big Lebowski film, Big Lebowski zajímavosti, Big Lebowski drink, Big Lebowski koktejl, White Russian, Vodka Martini
TOPlist