TOP 5 nejšílenějších scén z nového Borata

31.10.2020

Sacha Baron Cohen (49) postavil svou komediální kariéru na tom, že si střílí ze slavných a vlivných lidí, aniž by o tom věděli. Většinou se vydává za reportéra nebo dokumentaristu a je až neuvěřitelné, co se mu daří z jeho nic netušících terčů dostat. Mezi jeho nejznámější postavy patří připitomělý rádoby rapper Ali G, extravagantní rakouský homosexuál Brüno a v nedávném seriálu Who is America? zosobnil celou řadu výstředních podivínů.

V Česku se Cohen proslavil až v roce 2006, kdy poslal do kin snímek o kazašském reportérovi, který se vydává točit dokument o Spojených státech. Jeho rozhovory jsou stejně zábavné, jako jsou děsivé. Když si totiž uvědomíte, jak obrovskou moc mají lidé, kteří se nechají napálit falešným přízvukem a přihlouplým vystupováním, přeběhne vám mráz po zádech.

Letos se Cohen ke své nejslavnější postavě vrátil, jelikož se druhý Borat s přesným názvem Borat Subsequent Moviefilm: Delivery of Prodigious Bribe to American Regime for Make Benefit Once Glorious Nation of Kazakhstan (nebojte, dál jej budeme označovat jako Borat 2) dostal na obrazovky předplatitelů služby Amazon Prime teprve 23. října.

I druhý Borat nabízí řadu neuvěřitelných rozhovorů a skečů, které jsou naprosto skutečné. Pětici těch nejšílenějších scén vám představíme v dnešním článku. Jelikož jde však o relativně nový film, musíme vás varovat před spoilery. Cohenova novinka totiž rozhodně stojí za zhlédnutí.

5. Borat „volá“ Kazachstán

Začneme zlehka, abychom na vás rovnou nevybalili ty nejkontroverznější rozhovory, které se v novém filmu objevují. První scéna, kterou vám dnes chceme představit, se totiž netýká žádné celebrity, ani významného politika, ale obyčejného zaměstnance tiskárny s faxem.

Cohen totiž pokračuje v zesměšňování zaostalosti Kazachstánu tím, že předstírá, že se s ním nedá spojit přes internet, ani telefonicky. Využívá proto služeb faxu, kterým si posílá explicitní a výhružné zprávy se svým premiérem. Borat zaměstnance kopírky přiměje k odfaxování zprávy o tom, že jeho dcera Tutar snědla nejslavnějšího kazašského opičáka, kterého měl obdržet Mike Pence (61), i o tom, že mu mu ji věnuje místo něj.

Zaměstnanec tiskárny s ledovým klidem odfaxuje všechny Boratovy zprávy a předčítá mu odpovědi, ve kterých Kazachstán hrozí Boratovi smrtí, aniž by hnul brvou. A to ani ve chvíli, kdy premiér odfaxuje fotografii svého „chramu“ (jak Borat ve filmu označuje přirození, pozn. red.), kterou chtěl původně poslat někomu jinému.

4. Karanténa u vidláků

Protože byl Borat 2 natáčen letos, jeho tvůrcům se do něj podařilo zakomponovat i několik současných témat, které hýbou světem. Tím největším je bez debat pandemie koronaviru Covid-19, která Borata zastihne v prázdných ulicích jednoho amerického maloměsta.

Cohen v přestrojení za kazašského reportéra odchytí jednoho z popíračů krize a rozhodne se karanténu strávit u něj doma. Po příjezdu zjistí, že jeho nový přítel bydlí ještě s jedním mužem podobného ražení. Oba svérázní vidláci se svými názory rozhodně netají a Borat s nimi žije několik dní.

Během karantény se Borat dozvídá víc a víc o názorech a přesvědčeních obou mužů a divákům z vyřčených konspiračních teorií a bludů spadne brada na zem. Když si navíc uvědomíte, že je Cohen jediný, kdo v těchto scénách předstírá ignorantství, bude vám sledování jeho nových „přátel“ ještě nepříjemnější.

3. Hudební vystoupení

U jeho karanténních spolubydlících zůstaneme i v dalším bodě dnešního seznamu. Jak už jste asi poznali z předchozího textu, Borata tentokrát nedoprovází jeho producent Azamat Bagatov v podání Kena Davitiana (67), ale jeho patnáctiletá dcera Tutar, kterou si zahrála mladičká Bulharka Maria Bakalova (24).

S tou se Borat těsně před karanténou pohádá a Tutar jej opustí. Nechce se totiž stát darem pro bývalého starostu New Yorku Rudyho Giulianiho (76). K němu se ale ještě dostaneme. Se svými novými přáteli z karantény se tedy Borat pokusí svou jedinou dceru najít, což se mu nakonec skrze magii internetu podaří. Tutar jde totiž ve šlépějích svého otce, a i ona se stala reportérkou. Tutar se chystá vyrazit na sraz popíračů pandemie, což je ideální příležitost pro Borata, zakopat se svou dcerou válečnou sekyru.

Protože však Borata v jeho šedém obleku a hustém kníru každý pozná, rozhodl se vzít na sebe kostým amerického country zpěváka. Nedopatřením se dostal na pódium a musel tedy na místě vystoupit s nějakou písní. S americkým přízvukem zazpíval song „Chřipečka z Wuhanu“, a nejen že na něj účastníci demonstrace nezaútočili, ale dokonce je přiměl, aby nevhodný, násilný a částečně i antisemitský text zpívali s ním.

2. „Dal do mě mimino“

Další scénou se vrátíme k první polovině filmu, kdy spolu Borat a Tutar ještě vycházejí. Jejich vzájemný vztah je navíc tak dobrý, že Borat pookřeje a svou dceru vezme vyvenčit na vodítku, a dokonce ji navzdory vlastnímu přesvědčení a (fiktivním) kazachstánským tradicím koupí sladkost.

Touto sladkostí je načančaný cupcake, který je ozdoben plastovým miminkem. Tutar, která nikdy v životě neměla žádnou sladkost se do dortíku pustí s obrovskou vervou, ale omylem spolkne i plastové děťátko a začne se dusit. Oba Kazaši okamžitě vyhledají pomoc, ale nejbližší zdravotnické zařízení není nemocnice, ale takzvané „krizové těhotenské centrum“. V těchto místech nejsou doktoři, ale církevní hodnostáři, kteří se snaží mladé dívky odradit od těhotenství. Už asi tušíte, kam Cohen následující scénou mířil, že?

Tutar místnímu pastorovi prozradil, že má v sobě miminko, a že ho chce odstranit, k čemuž Borat ještě dodá, že jí ho tam dal on, jako její otec. Místní církevní hodnostář se však pár snaží neustále přesvědčit, že by si měli dítě nechat, přestože je dívence pouze patnáct a že dítě pochází od jejího vlastního otce.

1. Úchylný Giuliani

Na konec dnešního článku jsme si nechali snad tu nejkontroverznější scénu celého filmu. Vzhledem k tomu, že jde o Borata, tak už to něco znamená. Borat se totiž po celou dobu trvání snímku snaží věnovat svou dceru jako dar jednomu z nejvlivnějších mužů USA. Poté, co se mu ji nepodaří dát viceprezidentovi, rozhodne se ji předat bývalému starostovi New Yorku, jednomu z Trumpových nejbližších přátel a jeho osobnímu právníkovi v jedné osobě – Rudymu Giulianimu.

Ten už v minulosti proslul tím, že se k ženám chová jen jako k objektům, a přes jeho pokročilý věk jej jeho podivné choutky neopustily. To se daří dokázat i Cohenovi, který svou kolegyni vyslal udělat rozhovor s tímto politikem v hotelovém pokoji. Po několika nemístných dotecích a přespříliš důvěrných větách se rozhovor přesune do ložnice, kde si Giuliani lehne na postel a začne si sundávat oblečení.

Jaké byly jeho skutečné úmysly musíte asi posoudit sami. Ze záběrů v druhém Boratovi si o bývalém starostovi New Yorku můžete udělat poměrně nehezký obrázek. Giuliani označil Cohena za lháře, a ačkoliv filmaři celou událost rozhodně vyprovokovali, scéna v hotelovém pokoji mluví dost jasně.

(tod)

Fandím
2 fanoušci
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Ken Davitian, Sacha Baron Cohen, Donald Trump

Filmy:
Borat: Nakoukání do amerycké kultůry na obědnávku slavnoj kazašskoj národu

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
komici, humor, komedie, vtip, Borat, americké komedie, slavní komici, kultovní komedie, Sasha Baron Cohen tvorba, Sasha Baron Cohen filmy, vtipné filmy
TOPlist