TOP 5 nejšílenějších drogových scén

31.05.2020

Ze všeho nejdříve se sluší říct, že by drogy nikdo brát neměl a že jejich užívání rozhodně není něco, co bychom chtěli dnešním článkem podněcovat. Přesto jsou však návykové látky součástí moderního světa, a proto se poměrně často objevují ve filmech a seriálech. Některé z nich drogové působení silně idealizují a jiné je nekompromisně odsuzují.

V dnešním článku se letmo podíváme na oba světy a představíme vám pětici těch nejlepších scén hollywoodských filmů, ve kterých hrají prim právě drogy. Pohodlně se usaďte, protože na tenhle „trip“ jen tak nezapomenete.

5. Zažít Woodstock

Kterým jiným snímkem začít než tím, který vypráví příběhy největšího drogového večírku ve světové historii. Touto akcí je samozřejmě legendární Woodstock a snímek, který vypráví příběhy některých jeho účastníků nese název Zažít Woodstock.

Snímek se odehrává na konci šedesátých let a v centru jeho dění je rodina vlastnící penzion v ospalém městečku Woodstock. Jednoho dne se však jejich nudné životy promění k nepoznání kvůli tomu, co se na nedaleké pláni chystá. Na tamní hudební festival míří tisíce nespoutaných lidí, kteří si jedou užít, a to nejen dobrou muziku.

Scéna, díky které se snímek Zažít Woodstock dostal na dnešní seznam začíná v momentě, kdy se hlavní hrdina filmu rozhodne vyzkoušet LSD. Se dvěma dalšími teenagery se zavře do proslulé „hippies“ dodávky Volkswagen Transporter a ačkoliv chvíli trvá, než se následky drogy dostaví, jejich působení je o to silnější. Svět zalijí zářivé barvy a všechno se dá tak nějak do pohybu.

4. Requiem za sen

Zatímco Zažít Woodstock vliv drog do značné míry idealizuje, o Requiemu za sen platí přesný opak. Hlavní role se v tomto dramatu ujal Jared Leto (48), který zde hraje Harryho, syna své televizí posedlé matky. Ta právě drží dietu, aby se mohla zúčastnit jednoho ze svých milovaných pořadů.

Její závislost však není jedinou posedlostí, která v této domácnosti panuje. Harry se svou přítelkyní utíkají před krutou realitou skutečného života do říše snů a jeho nejlepší přítel Tyrone se živí prodejem drog. Nejšílenějšími drogovými výjevy však skutečně prochází Harryho matka, která se z milé ženy v domácnosti mění pod vlivem amfetaminů v šílenou neurotičku.

Během jednoho z jejích silnějších záchvatů má například pocit, že jí o život usiluje lednice. Tu si démonizovala sama kvůli své snaze zhubnout pro televizi, a drogy její mánii ještě umocnily. Aby svůj strach z oživlé lednice zahnala, dává si jednu pilulku za druhou, což jí, jak asi tušíte, příliš nepomáhá. Kromě její lednice ožívá i její televize a místo svého obývacího pokoje se ocitá na natáčecím place oblíbené televizní show.

3. Pulp Fiction: Historky z podsvětí

Snímek Pulp Fiction: Historky z podsvětí je jedním z nejznámějších a nejúspěšnějších počinů režiséra Quentina Tarantina (57). Tento film se stal kultovní klasikou hned z několika důvodů. Senzačnímu soundtracku, nezvyklému druhu vyprávění a jisté syrovosti, kterou akční filmy z mafiánského prostředí často postrádají.

Tarantino se nějaké té kontroverze rozhodně neštítí, což dokazuje každým novým filmem. Krutostí a krví hýřil už ve svém prvním snímku s názvem Gauneři z roku 1992, a ani ve svém o dva roky mladším projektu jich není o nic méně. Právě Pulp Fiction například ukazuje nejen příjemné stavy, do kterých mohou drogy své uživatele dostat, ale i jejich často fatální následky.

Téměř idylický „trip“ si užije John Travolta (66) v roli mafiána Vincenta Vegy. Vpichování heroinu do žíly zde vypadá jako senzační zážitek plný radosti a uspokojení. Naprosto opačné pocity si však ze šňupání „bílého prášku“ odnese Uma Thurman (50) jako Mia Wallace. Její jedinou záchranou je v krizové situaci injekce adrenalinu vpravená přímo do srdce.

2. Trainspotting

Ani další snímek neukazuje drogy v dobrém světle. Právě návykové látky jsou v centru dění kultovního Trainspottingu z roku 1996. Hlavním „hrdinou“ filmu je asociální mladík Renton v podání Ewana McGregora (49), který stejně jako jeho přátelé propadl drogám. Jeho největší každodenní starostí je sehnat si další dávku, a ne každý takový životní styl unese.

Někteří z jeho známých se tak skutečně stanou oběťmi drogové závislosti, zatímco se lidé jako Renton nakonec dokážou začlenit mezi normální členy společnosti. Ačkoliv se ze svých návyků nakonec dokáže dostat, celý jeho život rozhodně nebyl tak snadný. Stačí si vzpomenout na nejděsivější scénu filmu, která vychází z užívání tvrdých drog.

Když se Renton dostával z jednoho z těch silnějších „tripů“ začal ve své ložnici halucinovat. Vše začalo horečkou a pocitem, že se zdi jeho pokoje přibližují blíž a blíž. Poté se však jeho stav začal rapidně zhoršovat. Ve snech se mu začalo zjevovat zesnulé dítě jeho přátel, proti kterému je i Regan z Vymítače ďábla jen slabý odvar. Miminko se plazilo po stropě Rentonova pokoje a jeho příchod prokládaly další a další vidiny. Když konečně dolezlo nad jeho postel, otočilo hlavičkou kolem dokola a začalo se dívat přímo na závisláka prožívajícího absťák.

1. Big Lebowski

Konec dnešního článku jsme se rozhodli trochu odlehčit scénou z dalšího kultovního filmu, který však tentokrát není psychologickým dramatem, ale senzační komedií. Jde o snímek s názvem Big Lebowski, ve kterém se hlavní role líného pobudy ujal Jeff Bridges (70).

V centru dění celého filmu je záměna identity nezaměstnaného povaleče a milionáře připoutaného na invalidní vozík. Celkový příběh však není zas tak důležitý, jelikož je Big Lebowski zkrátka zábavná jízda plná nezapomenutelných scén. Jedna z nich přijde v momentě, kdy je Jeff „Dude“ Lebowski zdrogován producentem pornofilmů, který jej podezřívá z krádeže milionu dolarů, na které měl spadeno sám.

„Dude“ po požití „vylepšeného“ drinku upadá do bezvědomí a začíná se mu zdát o jeho nejmilovanějším sportu – o bowlingu. Jeho „trip“ je plný absurdních scén. Bowlingové boty mu z nekonečného stojanu podává Saddám Hussein, jeho bowlingovou partnerkou je Julianne Moore (59) ve vikingském oblečku a sám „Dude“ se stane bowlingovou koulí. Celá scéna jeho drogového snění je navíc doplněna skvělou písní kapely The First Edition s názvem Just Dropped In, kterou si budete broukat ještě dlouho po skončení filmu.

(tod)

Fandím
4 fanoušci
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
John Travolta, Jeff Bridges, Ewan McGregor, Uma Thurman

Filmy:
Requiem za sen, Trainspotting, Big Lebowski, Pulp Fiction: Historky z podsvětí, Zažít Woodstock

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
závislost, drogová závislost, Quentin Tarantino filmy, Uma Thurman filmy, drogy ve filmu, John Travolta filmy, Jeff Bridges role, Quentin Tarantino dílo, Trainspotting scény, drogové filmové scény, Pulp Fiction scény, šílené filmové scény, Jeff Bridges filmy
TOPlist