TOP 5 nejpodivnějších produktů spojených s filmy

23.07.2021

Vstupenky do kin nejsou jediným způsobem, jak filmaři vydělávají peníze. Především u těch úspěšnějších filmových sérií těží filmová studia zejména z prodeje různých hraček, dobrot a jiných reklamních předmětů, které jim nejen dělají reklamu, ale zároveň se velmi dobře prodávají. Stačí se podívat například na tisíce různých hraček se značkou Star Wars a je vám hned jasné, jaký je to zlatý důl.

Ne každý reklamní předmět však dává takový smysl, jako jsou stavebnice vesmírných lodí. Lidé si totiž koupí cokoliv, na čem je logo jejich oblíbeného filmu, a tak se na poličkách obchodů objevují nejrůznější předměty. V dnešním článku se zaměříme na ty vůbec nejpodivnější, které si fanoušci filmů a filmových sérií mohou (nebo dříve mohli) zakoupit.

5. Kondomy – Strážci - Watchmen

Prvním reklamním předmětem dnešního článku začneme pěkně zostra. Jedná o dárkový předmět s logem superhrdinského filmu s názvem Watchmen. Zkusíte uhodnout, co by to tak mohlo být? Miniatura Nite-Owlovy vzducholodi? Panáček vypodobňující Dr. Manhattana? Nebo snad řada doutníků, které kouřil Komediant? Tak to jste úplně vedle.

Využít jméno slavného komiksového příběhu se totiž rozhodli výrobci prezervativů, kteří na ně nechali vytisknout motto superhrdinského týmu: „Jsme jedinou ochranou společnosti.“ Když navíc uvážíte, že Watchmen z roku 2009 obsahuje snad nejméně sexy milostnou scénu filmové historie, je rozhodnutí Warner Bros. propůjčit jméno svého filmu takovému produktu přinejmenším na pováženou.

Modré kondomy můžete dodnes najít na stránkách jako je například eBay, ale už jsou dávno po datu spotřeby. Dnes tak mohou sloužit maximálně jako sběratelské předměty.

4. Rybí prsty – Malá mořská víla

Co se vám vybaví, když se řekne Malá mořská víla? Tragická pohádka od Hanse Christiana Andersena nebo mnohem pozitivnější verze od Disney? Tak či tak, nejspíše by vás při vymýšlení reklamních předmětů pro tento pohádkový příběh nejspíš nenapadlo zvolit mražené ryby. Podmořští živočichové byli nejlepšími přáteli všech verzí podmořské princezny.

Přesto se však Disney spojilo s firmou American Pride Seafood, aby stvořilo rybí prsty s tématikou Malé mořské víly. Ariel je zřejmě podle prodejců částečným kanibalem, jelikož je sama z části rybou, a jejími nejlepšími přáteli jsou krab Sebastián a Platýz jménem Flounder. Tak jako tak prodejem mražených rybích prstů Disney mladým divákům podsouvá představy, které u nich s největší pravděpodobností vzbuzovat nechtělo.

3. Medvídek – 50 odstínů šedi

Filmová série 50 odstínů šedi si získala své jméno lascivními scénami a sexuálním napětím, které vytváří u svých diváků. Vznikla jako fanouškovský příběh vycházející ze Stmívání, což mnohé vypovídá o jeho kvalitách. Přesto si však tvůrci získali řadu fanoušků, a to především mezi ženami ve středním věku.

Proto je až s podivem, jaké reklamní předměty se pro propagaci svého filmu tvůrci rozhodli využít. 50 odstínů je jednou z mála filmových sérií, u kterých bychom pochopili využití pout, bičíků či jiných sexuálních pomůcek. I ty prezervativy bychom přešli. Ale reklamní oddělení se rozhodlo zamířit někam úplně jinam.

Logo 50 odstínů šedi totiž nese plyšový medvídek ve slušivém saku s kravatou a několika pomůckami pro BDSM. Pokud touto plyšovou hračkou tvůrci mířili na ženské publikum, moc se netrefili, a ani se nám nechce přemýšlet nad tím, že ji chtěli prodávat dětem. Každopádně šlo o krok vedle za každé situace.

2. Jar-Jarův jazyk – Star Wars

Představte si, že máte za sebou úspěchy jedné z vůbec největších filmových sérií, která má i bohaté zkušenosti s prodejem reklamních předmětů. Představte si, že vymýšlíte novinky pro Star Wars George Lucase (77), které jsme zmínili v úvodu. Představte si, že ohrnete nos nad všemi vesmírnými loděmi a světelnými meči a místo toho sáhnete po jedné z nejnenáviděnějších postav science-fiction. A představte si, že donutíte zájemce o vaše reklamní předměty k tomu, aby se s touhle postavou vášnivě líbali.

Přesně tímhle procesem si museli projít hlavy, které vymyslely Star Wars lízátko ve tvaru hlavy Jar-Jara Binkse. Sladké lízátko se ukrývalo v otvírací tlamě otravného ještěra a představovalo jeho jazyk. Celé situaci moc nepomáhalo ani to, že mělo tohle odhalené cukrátko poměrně falický tvar. Když k tomu ještě přičtete fakt, že šlo o produkt mířený na děti, udělá se vám při nejmenším mdlo.

1. Nimbus 2000 – Harry Potter

Na konec dnešního článku jsme si nechali na první pohled neškodnou hračku, která navíc dává poměrně jasný smysl. Jde totiž o létající koště s označením Nimbus 2000, které můžete znát z příběhů o nejslavnějším mladém čaroději, který několikrát přežil svou vlastní smrt. Řeč je samozřejmě o Harrym Potterovi, kterého si v osmidílné filmové sérii zahrál Daniel Radcliffe (31).

Kouzelné koště patří k těm předmětům, které byste na poličkách hračkářství očekávali. Konkrétní zpracování téhle hračky je však přinejmenším „pochybné“. Bateriemi poháněné koště totiž kromě zvukových efektů umělo ještě jednu vychytávku. Vzhledem k tomu, že si jej však děti dávaly mezi nohy, bylo zase pěkně rychle z pultů staženo.

Jejich nové koště totiž vibrovalo, což společnosti Mattel způsobilo řadu naštvaných dopisů od rozhořčených rodičů. Že hračkářství zřejmě udělalo chybu akcionářům došlo v momentě, kdy sexshopy na Time Square začaly tahle košťata prodávat spolu s dalšími sexuálními pomůckami.

(tod)

Fandím
14 fanoušků
Nesnáším
1 antifanoušek
Celebrity:
Daniel Radcliffe, George Lucas

Filmy:
Strážci - Watchmen, Harry Potter a Kámen mudrců, Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
TOPlist