TOP 5 nejočekávanějších projektů komiksového DC

11.01.2021

Možná by se vám mohlo zdát, že v redakci nadržujeme filmům od Marvelu na úkor konkurenčního DC. Oba komiksoví giganti však mají své věrné fanoušky, kteří na jejich příběhy nedají dopustit. Zatímco Marvelu se více daří na stříbrných plátnech, DC sklízí vetší úspěchy na televizních obrazovkách.

To se však studio stojící za takovými superhrdiny jako je Batman nebo Superman, pokusí v dohledné době změnit, jelikož kromě svých úspěšných seriálů chystá i několik filmových pecek. Na ty nejočekávanější projekty od DC se zaměříme v dnešním článku.

5. Black Adam

Na první snímek dnešního seznamu si i kvůli pandemii budeme muset ještě chvíli počat, ale ono čekání bude podle všeho opravdu stát za to. Black Adam se do kin podívá až na konci letošního roku a jeho premiéra je prozatím stanovena na 22. prosinec. Vloni jsme si už prošli odsouváním i těch nejočekávanějších filmů, a tak se dá předpokládat, že bude mít i Black Adam nějaké to zpoždění.

A kdo že vlastně je Black Adam? Jde o úhlavního nepřítele Shazama, kterého v překvapivě úspěšném filmu z roku 2019 ztvárnil Zachary Levi (40). Tam stanul proti Doctoru Sivanovi, který však Adamovi nesahá ani po kotníky. Zatím to však vypadá, že se Shazam souboji s Black Adamem vyhne, jelikož se připravovaný film bude soustředit především na příběh titulního antihrdiny.

Postava, které se v připravovaném filmu ujme Dwayne Johnson (48), má řadu superschopností, díky kterým se v minulosti mohl směle postavit například i Supermanovi. Kromě Black Adama si filmovou premiérou projdou i další postavy DC, jako je Hawkman, Atom Smasher nebo Doctor Fate.

4. Lucifer

Většina fanoušků seriálového Lucifera si to s největší pravděpodobností neuvědomuje, ale je i tenhle vládce pekel/policejní konzultant jednou z postav komiksového DC. Vzhledem k tomu, že je tenhle detektivní seriál jedním z nejsledovanějších projektů Netflixu, čeká se na každou jeho další řadu jako na smilování.

Prozatím jsme se dočkali čtyř plnohodnotných sérií a jedné poloviční. Druhá polovina páté série by se na streamovací službě měla objevit na konci letošního nebo začátkem příštího roku. A chtěli byste vidět Lucifera po boku ostatních superhrdinů z dílny studia DC? I tady pro vás máme dobrou zprávu. Tom Ellis (42) se jako vládce pekel objevil v malé roli v jednom z výročních společných dílů seriálů Arrow, Flash, Supergirl a Legends of Tomorrow.

Ten se na televizních obrazovkách objevil v prosinci 2019 a nesl název Crisis on Infinite Earths.

3. Titans

Titans jsou dalším seriálem z komiksového světa DC. Na televizních obrazovkách se objevil už dříve jako animovaná pohádka pro děti. Noví Titáni už ale pro děti rozhodně nejsou. Jde o velmi temné příběhy plné násilí, které si normálně dovolí zobrazovat jen ty nejostřejší superhrdinské filmy.

Ústředními hrdiny seriálu jsou ti méně profláklí superhrdinové od DC, kterým velí Dick Grayson. Toho můžete znát pod jeho superhrdinskými alter ergy jako je Nightwing a dříve Robin. Dick se ale s Batmanem v minulosti nepohodl, a tak se rozhodl pověsit svou superhrdinskou dráhu na hřebík. Místo toho se stal policistou a pořádek tak hájí v mezích zákona.

To se ale všechno změní, když narazí na mladičkou Raven, která se se svými schopnostmi teprve seznamuje. Nenápadná dívka má obrovskou moc, která nahrání hrůzu všem kolem ní, zejména však jí samotné. Dick se proto rozhodne dívku vycvičit, aby byla schopná svou sílu kontrolovat. Kromě Dicka a Raven je v partě superhrdinů ještě Beast Boy a Starfire.

2. Zack Snyder’s Justice League

Tvrdit, že byla Liga Spravedlnosti kontroverzním filmem, by bylo ještě poměrně slabé slovo. Snímek se potýkal s řadou problémů, které poznal i obyčejný divák, a způsobil poprask i mezi zarytými fanoušky příběhů od DC. Navzdory obrovským očekáváním z něj totiž nakonec vzešel prapodivný paskvil, který sám moc dobře nevěděl, jakým chce být filmem.

Vtipné scény střídaly ty depresivní, které zas okamžitě nahradily akční souboje, a skoro žádný z hrdinů se nechoval tak, jak byli fanoušci jejich příběhů zvyklí. To bylo zapříčiněno především tím, že původního režiséra Zacka Snydera (54) musel kvůli rodinné tragédii vystřídat Joss Whedon (56), který dříve stál za tvorbou Avengers od Marvelu.

Whedon se rozhodl snímek od základů „překopat“, což mělo na výsledný film naprosto zničující následky. Komiksoví fanoušci si to však nenechali líbit a vybojovali si původní verzi filmu se Zackem Snyderem zpátky v režisérském křesle. Snyder se tak vrátil k Justice League vrátil, a navíc ji doplnil o nové scény a celková délka jeho verze filmutak bude mít přes čtyři hodiny. Proto v březnu vyjde jako čtyřdílná minisérie na HBO Max.

1. The Suicide Squad

I na konci dnešního seznamu najdete snímek, který v minulosti sklidil rozporuplné reakce. Původní Sebevražedný oddíl ukazoval partičku superpadouchů, kteří byli vysláni na nebezpečnou misi s cílem zachránit svět. Jejich poslušnost si tajná organizace při americké vládě zřídila výbušnými límci, které explodují, pokud se kdokoliv z proslulých zločinců pokusí uprchnout.

Nový snímek, který opět ponese jednoduchý název The Suicide Squad, se do kin se vší pravděpodobností podívá už letos v srpnu. Na rozdíl od Ligy spravedlnosti nepůjde o znovuvydání neúspěšného filmu, ale o jeho pokračování. Z původního týmu se v novém filmu objeví pouze Harley Quinn v podání Margot Robbie (30), Jai Courtney (34) v roli Kapitána Boomeranga a Joel Kinnaman (41) jako Rick Flag.

To ale rozhodně není důvod k zoufání. Ačkoliv přijdeme o Deadshota v podání Willa Smithe (52), dočkáme se řady jiných zvučných jmen, jako je Idris Elba (48), Nathan Fillion (49) nebo John Cena (43). Režie se navíc ujme James Gunn (50), který má s filmy o nepravděpodobných hrdinech poměrně bohaté zkušenosti. Režíroval totiž i Strážce Galaxie od konkurenčního Marvelu.

(tod)

Fandím
4 fanoušci
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Tom Ellis, Zack Snyder, Dwayne Johnson , Margot Robbie

Filmy:
Arrow

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
Fantasy, Hollywood, komiksy, komiksové filmy, očekávané filmy, Dwayne Johnson filmy, plánované filmy, DC, DC universe, Titans, Black Adam, Lucifer, The Suicide Squad
TOPlist