TOP 5 nejočekávanějších filmů roku 2022

31.12.2021

Rok se s rokem sešel a nám nezbývá nic jiného než doufat, že ten příští bude o poznání lepší. Úkol to nebude zrovna obtížný, jelikož jen máloco dokáže překonat strasti, které jsme si museli vytrpět kvůli koronaviru, tornádům, předvolebním kampaním a nespočtu dalších věcí, na které snad nikdo nebude vzpomínat s láskou. Je ovšem potřeba mít na paměti, že jsme si to samé mysleli i vloni.

Zahoďme ale chmury a podívejme se vstříc (doufejme) světlejším zítřkům. Nebyli bychom to my, kdybychom se společně nepodívali, co na nás bude v příštím roce čekat v kinech. Proto jsme si pro vás dnes připravili seznam pěti nejočekávanějších filmů, kterých se v roce 2022 (pokud to protipandemická opatření dovolí) dočkáme v kinech.

5. Batman

Na první snímek dnešního seznamu čeká snad každý komiksový nadšenec na světě. V případě Batmana totiž nezáleží na tom, jestli jste fanoušky DC nebo Marvelu. Bruce Wayne je totiž podobně jako Peter Parker hrdinou, kterého si zamilovaly obě strany této komiksové barikády.

Letos mohli plesat především fanoušci Spider-Mana díky senzačnímu filmu s podtitulem Bez domova, ale v příštím roce se zase dočkají nadšenci do netopýřího superhrdiny. Čtvrtého března se totiž do kin podívá film s jednoduchým názvem The Batman, ve kterém se role titulního hrdiny zhostí Robert Pattinson (35).

Ten už nesčetněkrát dokázal, že má mnohem větší talent, než který předváděl v teenagerovské sérii Stmívání a jako Bruce Wayne se o to pokusí znovu. Nový Batman bude zřejmě o poznání drsnější než předchozí verze, a to jeho předchůdci také nebyli žádnými „ořezávátky“. Tentokrát se s největší pravděpodobností dočkáme většího důrazu na detektivní stránku jeho příběhů, a jeho úhlavním nepřítelem tentokrát bude Hádankář alias Riddler.

4. Fantastická zvířata

Kromě komiksových fanoušků udělá rok 2022 radost i milovníkům fantasy. Osmého dubna totiž nastane premiéra třetího dílu Fantastických zvířat, který ponese název Brumbálova tajemství. Jak dnes asi všichni víte, Fantastická zvířata jsou prequelem série o Harry Potterovi, což znamená, že se jejich příběhy odehrávají ještě před tím, než se chlapec s jizvou na čele narodil.

Hlavním hrdinou série je Mlok Scamander v podání Eddieho Redmaynea (39), což je autor jedné ze základních učebnic, které Harry při studiu čar a kouzel v Bradavicích používá. Mlokovým úhlavním nepřítelem však není Voldemort, ale ještě děsivější černokněžník jménem Grindelwald. Děsivé je i to, co Grindelwald dělá s těmi, kdo si jeho roli vezmou „na triko“. Mads Mikkelsen (56) bude totiž už třetím hercem, který se do této role v rámci jediné série převtělí.

Jak už plyne z názvu třetího dílu, podstatně významnější roli bude mít i Albus Brumbál, jehož sláva a obrovské renomé v knihách vzešlo právě z lítých soubojů s hrozivým Grindelwaldem. Brumbála už podruhé v sérii ztvární Jude Law (49), který je během událostí tohoto filmu stále jen učitelem obrany proti černé magii.

3. Vřískot

Na své si přijdou i fanoušci nervydrásajících krváků, jelikož se do kin po více než deseti letech opět vrátí Vřískot. Nebude to navíc ledajaký návrat, jelikož se spolu s maskovaným zabijákem vrátí i další staří známí včetně Neve Campbell (48) nebo Courteney Cox (57).

V nechvalně proslulém městečku Woodsboro se po pětadvaceti letech objevuje nový vrah, který se stejně jako jeho předchůdci maskuje pomocí děsivé bílé masky s protaženým obličejem. Žádné dveře před ním nejsou dostatečně zamčené a v ohrožení života je každý, koho si záhadný zabiják vybere.

Kromě starých matadorů se proto na scéně objeví i nové „oběti“, které se budou muset setsakramentsky snažit, aby se nesetkali s ostřím vrahova nože. Napínavé podívané se dočkáme už 13. ledna, kdy bude mít nový Vřískot českou premiéru.

2. Top Gun: Maverick

Tom Cruise (59) je neoddiskutovatelně jedním z nejznámějších akčních hrdinů současnosti. Ještě dřív, než se však stal Ethanem Huntem v Mission: Impossible, Jackem Reacherem nebo Posledním samurajem byl Cruise známý ještě pro jiný slavný akčňák, ve kterém si zahrál hlavní roli už v roce 1986.

Samozřejmě máme na mysli Top Gun, který vypráví příběhy ostřílených pilotů stíhacích letounů americké armády. A proč se o tomhle filmu zmiňujeme právě v dnešním článku? Protože 27. května dočkáme jeho o 36 let mladšího pokračování. Ačkoliv je jasné, že se životy stíhacích pilotů za takovou dobu musely dost radikálně změnit, jedním si můžeme být jistí. Na akčních scénách by se to nijak podepsat nemělo.

1. Avatar 2

Na konec dnešního článku jsme si nechali slavné sci-fi, které bylo nejen průkopníkem 3D a jehož vizuální stránka je úchvatná i dodnes, ale zároveň jde i o film, který je dodnes nejvýdělečnějším filmem historie. V roce 2019 ho sice překonalo Avengers: Endgame, ale díky letošnímu vydání verze pro čínský trh se snímek Jamese Camerona (67) opět dostal na první příčku.

Asi nemusíme nijak zatajovat, že jde o Avatara z roku 2019. Po této sérii nápověd to s největší pravděpodobností poznal každý, jelikož šlo o skutečně obrovský filmový hit, který dodnes nemá obdoby. Právě proto možná fanoušky osudů modrých mimozemšťanů z planety Pandora potěší fakt, že se v prosinci příštího roku dočkáme druhého dílu po dlouhých třinácti letech čekání.

Čeká nás dokonce jakási Avataří smršť, jelikož se má počet těchto filmů do roku 2028 rozrůst až na pět. Kromě rozvedení příběhu z původního filmu se určitě můžeme těšit i na úchvatnou grafickou stránku Avatara 2, která s největší pravděpodobností opět posune hranici toho, jak mohou počítačově vyrobené scény vypadat.

(tod)

Fandím
22 fanoušků
Nesnáším
6 antifanoušků
Celebrity:
Courteney Cox, Robert Pattinson, Jude Law, Tom Cruise

Filmy:
Vřískot, Top Gun, Avatar

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
Avatar 2, filmy 2022, očekávané filmy 2022, plánované filmy 2022, Batman 2022, Fantastická zvířata 2022, Vřískot 2022, Top Gun: Maverick
TOPlist