TOP 5 nejočekávanějších filmů roku 2021

03.01.2021

Co vám budeme povídat, rok 2020 filmovému průmyslu zrovna dvakrát nakloněn nebyl. Kina zela kvůli opatřením proti šíření koronaviru prázdnotou, natáčení byla omezována a řada filmů byla odsunuta na pozdější, často i konkrétně nespecifikované datum.

Nezbývá než doufat, že příští rok bude pro svět filmu příznivější, a že se konečně dočkáme situace, za které se bude opět možné vrátit do kin. Abyste se v příštím roce měli na co těšit, přinášíme vám seznam těch nejočekávanějších filmů, které by se měly do konce roku 2021 v kinech objevit. Nezbývá než doufat, že nám do toho pandemie zase nehodí vidle.

5. Mortal Kombat

První snímek dnešního seznamu, o jehož datu uvedení do kin víme jen to, že proběhne někdy v roce 2021, potěší hlavně fanoušky oldschoolových videoher a béčkových filmů. Letos se totiž do kin podívá nový Mortal Kombat, který vychází z „příběhu“ bojové hry z roku 1992. Už o tři roky později šel do kin poměrně úspěšný stejnojmenný film, který následovala řada podprůměrných pokračování.

Jelikož herní série v současnosti skýtá už jedenáct hlavních dílů a řadu vedlejších spinoffů, rozhodli se filmoví tvůrci dát brutální bojovce ještě jednu šanci na stříbrném plátně. Nový Mortal Kombat bude rebootem původního filmu, takže se dočkáme nového zpracování příběhů těch nejslavnějších postav série.

Nový snímek bude podle všeho věrnější své předloze, a bude proto nekompromisně brutální. Proto byl opatřen známkou „R“, která značí „mládeži nepřístupno“. Původně se měl film v kinech objevit už 15. ledna, ale kvůli komplikacím spojeným s pandemií byla jeho premiéra odsunuta na neurčito. Držme proto palce, abychom jej mohli vidět alespoň do konce nadcházejícího roku.

4. Spider-Man 3

O následujícím snímku jsme nedávno psali. Podle dostupných informací totiž půjde o opravdovou bombu, která ve světě komiksových filmů nemá obdoby. Zatímco sérii Avengers se podařilo propojit hrdiny z různých komiksových příběhů, připravovaný Spider-Man půjde zřejmě ještě o krok dál.

Bude se totiž držet myšlenky, kterou jste mohli sledovat ve vynikajícím animovaném Spider-Man: Paralelní světy. Třetí díl série s Tomem Hollandem (24) v hlavní roli Petera Parkera totiž bude také pracovat s paralelními dimenzemi. Jak jinak si totiž můžeme vysvětlit, že se v novém snímku objeví i Tobey Maguire (45) nebo Andrew Garfield (37)?

A čímže jsou tito pánové pro třetího Spider-Mana tak zajímaví? Oba dva si totiž také zahráli pavoučího muže ve vlastních filmových sériích. Společně s nimi se v novém filmu objeví i jejich filmové přítelkyně nebo ikoničtí záporáci. Ačkoliv nemá třetí pokračování zatím ani oficiální název, jeho premiéra zatím připadá na 17. prosinec 2021.

3. Rychle a zběsile 9

Zatímco se série o pavoučím muži dočkala hned několika restartů a obnovení, ta následující jede takřka „na plný plyn“ už od roku 2001. Původně se příběh točil kolem tajného agenta, který dostal za úkol infiltrovat gang zlodějů aut, ale od té doby se posunul od krimi thrilleru někam ke spodním hladinám science-fiction.

Řeč je samozřejmě o Rychle a zběsile, které každým novým dílem představuje stále šílenější akční scény a podobně neuvěřitelnými se stávají i dějové linie. Teď už nejde o gangy pouličních závodníků, ale o mezinárodní teroristy, obrovské zločinecké organizace nebo superhackery.

Ačkoliv se takový posun může zdát na první pohled naprosto šílený, Rychle a zběsile se tento krok skutečně vyplácí. V kinech se filmům neskutečně daří, což dokazuje i fakt, že se do nich má letos podívat už devátý díl o nablýskaných autech, krásných ženách a údajně i nějakou dějovou linkou.

2. Matrix 4

Jen málokterá filmová série může své fanoušky nechat čekat na své pokračování více než 15 let. Prochází to vlastně jenom Hvězdným válkám, ale letos se k nim zkusí připojit i Matrix. Právě čtvrtý díl této sci-fi akce s Keanu Reevsem (56) v hlavní roli by se měl letos objevit v kinech, a to konkrétně 22. prosince 2021.

Přechozí snímek série s podtitulem Revolutions měl přitom premiéru už v roce 2003. Představitel hlavního hrdiny tak sice trochu zestárnul, ale v posledních letech se mu především u internetové komunity daří získávat obrovský obdiv a respekt. Sestry Wachowské si tak nemohly vybrat lepší čas uvedení čtvrtého Matrixu do kin.

Původní snímek z roku 1999 byl pro žánr akčních sci-fi jakousi malou revolucí a uvidíme, jestli se i novému Matrixu podaří „rozčeřit vody“ obdobným způsobem. Je otázkou, jak nový snímek naváže na předchozí filmy, ale zdá se, že se máme na co těšit. Kromě Reevese se k Matrixu vrací i další stálice těchto filmů jako Carrie-Anne Moss (53) nebo Jada Pinkett Smith (49), ale dočkáme se i nových tváří.

1. Není čas zemřít

Na konec dnešního článku jsme si nechali snímek, který byl odsunut víckrát, než by si kdokoliv přál. Původně se měl do kin podívat už na konci roku 2019, ale od té doby se jeho premiéra kvůli stále zuřící pandemii několikrát posouvala na pozdější datum. V současnosti by se měla nejnovější „bondovka“ podívat do kin 2. dubna, ale rozhodně nechceme nic zakřiknout.

Není čas zemřít se má stát pátým a zároveň posledním filmem, ve kterém se role tajného agenta s označením 007 ujme Daniel Craig (52). Ten se do Jamese Bonda poprvé převtělil už v roce 2006, kdy si zahrál v Casinu Royale. Kromě toho, že je nová bondovka důležitá pro představitele jejího hlavního hrdiny, je důležitým milníkem i ve světě příběhu Iana Flemminga. Půjde totiž už o 25. film o agentovi s povolením zabíjet.

Určitě se opět dočkáme dechberoucí akce, rychlých aut a skvěle vystaveného špionážního příběhu, který za Craigovou kariérou v roli nejslavnějšího agenta udělá důstojnou tečku. Jen bychom byli rádi, kdyby se premiéra filmu Není čas zemřít už dále neodsouvala.

(tod)

Fandím
6 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Tobey Maguire, Daniel Craig, Keanu Reeves, Carrie-Anne Moss

Filmy:
Spider-Man, Mortal Kombat, Rychle a zběsile, Matrix Revolutions

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
plánované filmy, Mortal Kombat film, Není čas zemřít, Matrix 4, Mortal Kombat remake, Spider-Man 3, filmy 2021
TOPlist