TOP 5 nejočekávanějších akčňáků roku 2024

13.04.2024

Letošní rok bude plný senzačních akčních filmů, a přestože jsme se už některých z nich dočkali, pěkná řádka akčňáků nás ještě čeká. O jejich kvalitě můžeme v současnosti jenom spekulovat. Přesto máme za to, že filmy, které najdete v dnešním článku, budou patřit mezi ty nejzábavnější podívané letošního roku.

Vítejte na Showbiz.cz, kde vám dnes představíme pětici těch nejočekávanějších akčních filmů roku 2024.

Ministry of Ungentlemanly Warfare

První snímek dnešního článku je už doslova „za rohem“. Premiéry akčního snímku Ministry of Ungentlemanly Warfare bychom se měli dočkat už 19. dubna a půjde tak už o druhý letošní akční film, ve kterém si Henry Cavill (40) střihne hlavní roli. Tím prvním byl průměrný Argylle: Tajný agent, ale jeho dubnová novinka by se měla z průměrnosti vymanit.

V tomhle snímku se totiž režisér Guy Ritchie (55) zaměří na elitní britskou jednotku, která během druhé světové války dělala nacistům ze života peklo. Zjednodušeně si je můžete představit jako britské Hanebné pancharty.

Se vší pravděpodobností půjde o akční komedii, ve které se kromě Cavilla objeví i Eiza González (34) nebo stále populárnější Alan Ritchson (41), který v současnosti hraje Jacka Reachera ve stejnojmenném seriálu.

Mizerové: Na život a na smrt

Po sedmnáctileté pauze se akční série Michaela Baye (59) dočkala v roce 2020 svého dlouho očekávaného pokračování. Ačkoliv se do režisérského křesla posadil relativní nováček Adil El Arbi (35), všechno dopadlo nad očekávání dobře a Mizerové navždy se tak stali důstojným pokračováním oblíbené série.

Úspěch třetího dílu o svérázné policejní dvojici slavil dokonce takový úspěch, že Arbi okamžitě dostal zelenou pro natočení dalšího pokračování s podtitulem Na život a na smrt. A kdy že se této akční komedie dočkáme? V kinech se čtvrtí Mizerové objeví už 7. června a můžeme se těšit na akční jízdu plnou vynikajících kaskadérských kousků i ostrého a nesmlouvavého humoru.

Deadpool & Wolverine

Následující film představuje jednu z posledních nadějí pro komiksové fanoušky Marvelu. Kvalita Marvelovek totiž v poslední době zásadním způsobem upadá a diváky už nebaví sledovat stále ten samý příběh pořád dokola. Proto vkládají velké naděje do třetího Deadpoola, který už ze své podstaty není standardním superhrdinou.

Podle dosud zveřejněných trailerů to vypadá, že se po dlouhé době dočkáme originálního superhrdinského filmu, který se pokusí vrátit komiksové filmy do správných kolejí. To ale není jediné eso, které má Deadpool & Wolverine v rukávě. Ten největší trumf se skrývá už v samotném názvu nového filmu.

Kromě Ryana Reynoldse (47), který se vrací do své ikonické role ukecaného antihrdiny, se do světa X-Menů po sedmileté odmlce vrátí i Hugh Jackman (55) jako Wolverine. Toho jsme mohli naposledy vidět ve filmu Logan: Wolverine, ve kterém to s ním nedopadlo zrovna dobře. Sám Jackman tehdy prohlásil, že s rolí superhrdiny s adamantiovými drápy definitivně končí, ale zdá se, že ho Reynolds přeci jenom přemluvil k návratu.

Furiosa: Sága Šíleného Maxe

Po nemalé odmlce se vrací i další filmová série, která odstartovala už v roce 1979. Tehdy se relativně krátce po sobě dočkala ještě dvou navazujících dílů, ale poté ji čekala neuvěřitelná třicetiletá odmlka. Až v roce 2015 se totiž v kinech objevil Šílený Max s podtitulem Zběsilá cesta, kde Mela Gibsona (68) v hlavní roli nahradil Tom Hardy (46).

Ten ale nebyl jedinou novou tváří v příběhu Šíleného Maxe. Velmi důležitou roli sehrála i Charlize Theron (48), která si zahrála ostřílenou Furiosu. Právě ta je důvodem, proč se Max objevuje i v dnešním článku, jelikož se právě její sólový film objeví 23. května v kinech.

Protože se děj snímku odehrává ještě před událostmi Zběsilé cesty, Theron v roli Furiosy nahradí Anna Taylor-Joy (27). Tu můžete znát například z úspěšného Menu nebo šachové minisérie s názvem Dámský gambit.

Gladiátor 2

Na konec dnešního článku jsme si nechali film, o kterém možná ani netušíte, že ho letos čeká vůbec první pokračování. Pěti-oscarový Gladiátor se letos vrátí do kin, a bude to opět pod taktovkou Ridleyho Scotta (86). Kdo ale v novém filmu pochopitelně chybí, je sám Maximus Decimus Meridius v podání Russela Crowe (60).

To ale rozhodně neznamená, že se v Gladiátorovi 2 neobjeví zvučná herecká jména. Čeká nás například Denzel Washington (69), Pedro Pascal (49) nebo Paul Mescal (28). O ději filmu se toho zatím moc neví, ale můžeme si být jistí epickými bitvami, na které je Ridley Scoot opravdovým expertem.

(tod)

Fandím
12 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Charlize Theron, Henry Cavill, Russell Crowe, Hugh Jackman

Filmy:
Mizerové, Šílený Max, Gladiátor, X-Men

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
nové filmy, akční filmy, Hugh Jackman Wolverine, akční scény, komiksoví superhrdinové, Michael Bay filmy, filmy 2024, akční novinky, akčňáky, mizerové
TOPlist