TOP 5 nejlepších vedlejších postav ze Simpsonových

01.07.2019

Slavnou žlutou rodinku z amerického Springfieldu asi není třeba nijak zvlášť představovat. Simpsonovi se mohou chlubit neuvěřitelnými třiceti sériemi a na televizních obrazovkách se objevují už od roku 1989. Není proto nijak přitažené za vlasy tvrdit, že Barta, Lisu, Marge, Maggie a Homera zná snad každý. 

Springfield je ale živoucím městem, které obsahuje mnohem více postav než jen ústřední pětici ze Simpsonovic klanu. Dnes se proto zaměříme na ty nejlepší vedlejší postavy, které v tomto animovaném seriálu Matta Groeninga (65) najdete. Výběr vedlejších postav v tomto seriálu je skutečně nepřeberný, a proto byla volba těch nejlepších skutečně složitá. Proto budeme moc rádi, když nám vaše nejoblíbenější vedlejší postavy ze Simpsonových napíšete do komentářů!

5. Komiksák

Dnešní článek odstartujeme mužem, který je už od pohledu podivný. Je jedním z mála občanů Springfieldu, kteří se ve své obezitě mohou poměřovat s Homerem, ale na rozdíl od něj postrádá sympatický charakter. Komiksák je totiž suše sarkastický vlastník obchodu s komiksy, který každého častuje ironickými poznámkami.

Jeho neustálé útoky však mohou být snadno odraženy poukázáním na jeho morbidně obézní postavu, či téměř neexistující společenský život. Jeho slovní souboje jsou vždy momenty k popukání a nezáleží na tom, zda je zrovna vyhrává, či naopak prohrává. Komiksák je někým, kdo se sám bere naprosto vážně, ale všem ostatním je pro smích.

Tvůrcům Simpsonových tato postava navíc často slouží i jako metafora k neustálým kritikům jejich seriálu. Jelikož straně existuje celá řada internetových agresorů, kteří na seriál často i bezdůvodně útočí, rozhodli se jeho tvůrci, že jednu takovou zbytečně útočnou postavu zařadí přímo i do svého animáku.

4. Seymour Skinner

Simpsonovi často pracují s absurdními situacemi a příběhy, které čas od času převádějí i do osobností svých postav. Příkladem za všechny je i ředitel základní školy, který postrádá jakoukoliv autoritu. Seymour Skinner je zakomplexovaný muž, který i ve svém pokročilejším věku stále žije se svou despotickou matkou.

Skinner často bývá terčem různých Bartových vtipů a jen zřídkakdy může chlapce za něco potrestat, ačkoliv sám velmi lpí na přísném dodržování pravidel. Mimo to byl až do svého vztahu s učitelkou Krabappelovou starým mládencem a panicem. Jeho osobnost je však mnohem komplikovanější, jelikož má velmi zvláštní minulost.

Skinner byl totiž válečným veteránem z války ve Vietnamu, kde byl původně znám jen jako Armin Tamzarian. Seymour Skinner byl ve skutečnosti jeho velící důstojník, jehož identitu si po jeho zdánlivé smrti přivlastnil. Soudce ve Springfieldu mu však nakonec jeho nově nabyté jméno přiznal, a tak se Armin Tamzarian skutečně stal Seymourem Skinnerem.

3. Vočko Szyslak

Vočko Szyslak je majitelem zašlé putyky, která nese jeho jméno. Na první pohled je obyčejným agresorem, kterého popudí jakákoliv zanedbatelná prkotina. Ve skutečnosti je však smutným člověkem s tragickým osudem. Už od dětství byl kvůli svému vzhledu šikanován, což si velmi pohrálo s jeho psychikou.

Vočko se utápí v depresích, a často dokonce pomýšlí i na sebevraždu. Několikrát se skutečně pokusil sáhnout si na život, jelikož nikdo jeho skrytá volání o pomoc neregistruje. Jeho nejlepšími přáteli jsou jeho štamgasti, kteří se s ním baví jen kvůli tomu, že jim plní půllitry pivem.

Tenhle hospodský se kvůli své trýznivé finanční situaci také nesčetně krát dostal do konfliktu se springfieldskou mafií vedenou Tlustým Tonym. Pod drsným a nepřístupným zevnějškem však Vočko skrývá svou citlivou náturu. Stačí si vzpomenout na epizodu, kdy se stal nejlepším přítelem Maggie a je hned jasné, že jde o chudáka s dobrým srdcem.

2. Ralph Wiggum

Následující postava je tou nejmladší, kterou vám dnes představíme. Nad zařazením jeho otce do dnešního žebříčku jsme také přemýšleli, ale nakonec jsme se rozhodli dát přednost Ralphíkovi nad šerifem Wiggumem.

Ralph je přitroublým žákem základní školy, u nějž je zázrak, že si dosud sám svou hloupostí nepřivodil smrt. Jeho hloupost je dozajista kombinací genetiky (ani šerif není žádným géniem) a faktem, že jej jeho tatík v útlém dětství upustil na zem a Ralph spadl na hlavu.

Jde o kluka, který je schopen plácnout si zmrzlinu na čelo a tvrdit, že je jednorožec, připravit si sendvič z pastelek, přilepit si hlavu k ramenu a být obecně postrachem okolí. Sám Groening tvrdí, že je Ralph jeho nejoblíbenější postavou. Jeho absolutně absurdní chování je zkrátka opravdu zábavné sledovat.

1. Ned Flanders

Nakonec jsme si schovali jednu z nejznámějších vedlejších postav seriálu, kterou si Homer nechává otravovat život už od první epizody seriálu. Jde samozřejmě o souseda Simpsonových Neda Flanderse. Ten je však objektivně skvělým sousedem, jehož naprosto nekonfliktní nátura je tím, co popudlivý Homer nedokáže vystát a pochopit.

Ned je trpělivým mužem, který žije velmi spořádaný bohabojný život se svou ženou Maude a svými dvěma syny Rodem a Toddem. Tedy alespoň do chvíle, než Homer omylem zapříčiní smrt jeho manželky. Ned však i tuto tragédii překoná a zachová si tak po menší krizi stále své optimistické já.

Přestože jej jeho soused neustále terorizuje, bez mrknutí oka mu dále půjčuje své věci, aniž by očekával, že je ještě někdy uvidí. Jeho neochvějná víra jej zkrátka chlácholí i v těch nejdepresivnějších situacích.

(tod)

Fandím
0 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Matt Groening

Filmy:
Simpsonovi

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
kultovní seriály, ned flanders, slavné seriály, žebříčky, animované seriály, žebříčky postav, Simpsonovy postavy, Simpsonovy vedlejší postavy, Simpsonovy Ned Flanders, Seymour Skinner, Seymour Skinner postava, Vočko Szyslak, Vočko Szyslak Simpsonovy
TOPlist