TOP 5 nejlepších romantických komedií

07.08.2019

Filmy nemusí být vždy plné akce či napětí, aby diváky zaujaly. Ačkoliv panuje přesvědčení, že jsou romantické komedie jednoduchým žánrem, který je určen pouze ženám středního věku, vždy tomu tak není. Jako u každého žánru, i zde existují skutečně mistrovská díla, která v sobě skrývají něco pro každého.

V Showbizu se dnes proto zaměříme na ty nejlepší romantické komedie, které zvolili uživatelé filmového hodnotícího serveru IMDb. Přichystejte si proto kapesníky, které budete potřebovat stejnou měrou pro slzy dojetí i smíchu.

5. Barfi

Dnešní žebříček začneme poněkud netradičně, jelikož páté místo obsadil snímek, který nepochází z hollywoodské produkce. Barfi je totiž indickým filmem, který vzniknul v Bollywoodu. Obrovské rozdíly, které mezi východní a západní filmografií existují, však v Barfim přehlušuje dojemný příběh o charizmatickém hluchoněmém muži.

Barfi je navíc zvláštní kombinací různých světových vlivů. Sympatická, ač melancholická atmosféra snímku připomíná francouzskou filmovou školu, groteskní a často až absurdní humor se odkazuje k americkým a britským filmům Bustera Keatona a Charlieho Chaplina, ale film nezanedbává i vlastní charakter indické kinematografie.

Barfi je hluchoněmým mladíkem, který se zamiloval do krásné dívky jménem Shruti. Ta se však na nátlak své rodiny provdá za jiného muže z vyšší vrstvy. Situace se však pořádně zkomplikuje, když se tito dva po letech znovu setkají.

4. Prázdniny v Římě

Na čtvrté místo dosadili uživatelé serveru IMDb jeden z nejslavnějších filmuAudrey Hepburn v hlavní roli. Ačkoliv měla tato herečka na svém kontě celou řadu ikonických snímků, jen málo z nich někdy překonalo nezapomenutelné Prázdniny v Řimě, kde si v roce 1953 zahrála po boku Gregoryho Pecka.

Film vypráví příběh princezny, která se v doprovodu amerického novináře tajně vydává objevovat krásy hlavního města Itálie. Princezna Anna alespoň na chvilku zanechává svých královských povinností a vyráží na prázdniny do jednoho z nejkrásnějších evropských měst jako obyčejná dospívající dívka.

Prázdniny v Římě se staly okamžitým hitem a film dokonce získal neuvěřitelných deset nominací na Oscara, ze kterých nakonec proměnil tři.

3. Někdo to rád horké

U černobílých filmů zůstaneme i pro třetí pozici dnešního žebříčku. Tentokrát se však budeme více soustředit na komediální složku romantických komedií. Následující příčku totiž obsadil snímek z konce padesátých let minulého století s názvem Někdo to rád horké.

Tento klenot světové kinematografie zahrnoval jedny z největších hvězd své doby. V rolích dvou hudebníků, kteří se před mafií ukrývají v převlečení za postarší dámy se objevili Tony Curtis a Jack Lemmon a krásnou „Sugar“ si zahrála jedinečná Marilyn Monroe.

Někdo to rád horké je jedním z posledních filmů, ve kterých se Marilyn před svou tragickou smrtí v roce 1962 objevila, a zároveň jde o jeden z jejích nejlepších filmů, za který si odnesla Zlatý globus.

2. Amélie z Montmartru

Když jsme na začátku dnešního článku zmínili, že se Barfi stylem podobá francouzské filmové škole, okamžitě nám na mysli vytanul snímek, který je nejlepším příkladem kvalitní francouzské kinematografie. Amélie z Montmartru se může chlubit nezaměnitelnou atmosférou, která jí vynesla druhé místo na žebříčku těch nejlepších romantických komedií.

Amélie je tichou dívkou, která žije neobyčejný život v obyčejném světě pařížského Montmartru. Je číšnicí v bistru, která většinu svého času tráví ve vlastní hlavě nad prapodivnými úvahami a myšlenkami, které by obyčejného člověka nikdy nenapadly. Když ve svém bytě jednoho dne objeví krabici s hračkami a památkami na dětství bývalého nájemníka, rozhodne se mu ji tajně vrátit.

Pocit dobrodinství se jí zalíbí natolik, že si pomoc ostatním a zlepšování okolního světa vezme za svůj životní úkol. Přesto však žije smutný a osamělý život. Tedy alespoň do chvíle, než narazí na muže, který u fotobudky na nádraží sbírá nepoužité fotografie cizích lidí.

1. Zpívání v dešti

První pozici dnešního žebříčku obsadil ten nejstarší snímek, který vám dnes chceme představit. Padesátá léta byla zřejmě zlatým věkem pro romantické komedie, jelikož je Zpívání v dešti třetím snímkem z tohoto desetiletí, který se dostal do dnešní TOP pětky.

Zpívání v dešti není pouhou romantickou komedií, ale zároveň jde o jeden z nejmilovanějších muzikálů filmové historie. Režisérem, choreografem a představitelem hlavní role byl slavný tanečník Gene Kelly a snímek se tak může chlubit skutečně povedenými tanečními a hudebními sekvencemi. Film je navíc skvělou satirou na filmový svět dvacátých let, kdy se hvězdy němých filmů musely vyrovnávat s tím, že jsou najednou ve filmech i slyšet.

(tod)

Fandím
5 fanoušků
Nesnáším
1 antifanoušek
Celebrity:
Gene Kelly, Audrey Hepburn, Gregory Peck, Marilyn Monroe

Filmy:
Zpívání v dešti, Někdo to rád horké, Prázdniny v Římě, Amélie z Montmartru, Barfi!

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
americké komedie, Bollywood, romantika, nejlepší filmy, romantické filmy, nejlepší komedie, romantické komedie, nejlepší romantické komedie, oscarové komedie, Tony Curtis filmy, Mailyn Monroe filmy, padesátá léta, padesátá léta filmy, Gene Kelly filmy, topky, TOP 5 filmy
TOPlist