TOP 5 nejlepších filmů zesnulého Christophera Plummera

10.02.2021

V úctyhodném věku 91 let zemřel 5. února 2021 oscarový herec Christopher Plummer. Svou zlatou sošku získal v roce 2012 za film Začátky a stal se tehdy nejstarším hercem, který kdy Oscara obdržel. Plummer se objevoval v hollywoodských filmech i ve svém pokročilém věku a do těch posledních nastoupil ještě v roce 2019.

V dnešním článku si proto vzpomeneme na jeho bohatou filmovou kariéru a připomeneme si jeho nejslavnější role. Vítejte na Showbiz.cz, kde vám dnes představíme pětici nejslavnějších filmů nedávno zesnulého Christophera Plummera.

5. Na nože

Pátým nejúspěšnějším filmem Christophera Plummera, který na tuzemském hodnotícím serveru ČSFD obdržel 82 % je detektivní příběh s názvem Na nože režiséra Riana Johnsona (47). Na nože je jedním z těch posledních filmů, které Plummer během svého života natočil, a do kin šel tudíž v roce 2019.

Oscarový herec v něm ztvárnil autora detektivních románů, který se sám stane obětí spletitého trestného činu. Vyšetřování jeho vraždy ukáže, že je celá situace ještě mnohem složitější a že ona domnělá „vražedkyně“ vlastně s nemá s jeho smrtí vůbec nic společného. Rian Johnson tímto filmem vzdává hold klasickým detektivním příběhům od Agathy Christie a Arthura Conana Doyla a odvádí při tom zatraceně dobrou práci.

Plummer při tom není jedinou hvězdou, která si v Na nože zahrála. Jeho filmovými dětmi jsou Jamie Lee Curtis (62), Don Johnson (71) a Míchael Shannon (46) a v jeho příbuzenstvu je i sám Kapitán Amerika Chris Evans (39). Vyšetřování má navíc na svědomí současný James Bond Daniel Craig (52) a z detektivky tak naprosto sálá čirý herecký talent.

4. Waterloo

Dalším filmem se přesuneme o bezmála padesát let zpátky, kdy mělo premiéru historické drama s názvem Waterloo. Hlavní roli Napoleona Bonaparte si v tomto historickém filmu zahrál Rod Steiger a proti němu se postavil vévoda z Wellingtonu, kterého si zahrál právě Christopher Plummer. Na ČSFD si snímek drží úctyhodných 83 procent.

Tahle historická bitva znamenala konec Napoleonových tažení a film Sergeje Bodarčuka věrně ukazuje události, které se vážou k této legendární porážce Napoleonových vojsk. Bodarčuk měl totiž s epickými válečnými filmy velmi bohaté zkušenosti, jelikož v minulosti natočil například i Tolstého Vojnu a mír.

3. Za zvuků hudby

Třetím nejúspěšnějším filmem, ve kterém se Plummer kdy objevil, byl světoznámý americký muzikál, který se v kinech objevil ještě pět let před Waterloo. Za zvuků hudby z roku 1965 má na ČSFD 85 % a právě jemu Plummer vděčí za svou bohatou kariéru. V proslulém muzikálu ztvárnil námořního kapitána von Trappa, který se po smrti své ženy musí starat o sedm rozjívených dětí, na což přes veškerou vojenskou praxi zkrátka nestačí.

Pomoc najde v mladé Marii v podání Julie Andrews (85), se kterou zprvu nemůže nalézt „společnou notu“. Děti si daly za úkol každou svou novou pečovatelku naprosto zničit a jsou v tomto ohledu opravdu vynalézavé. Maria je proto už dvanáctou mladou ženou, která se o rozjívené výrostky stará. Postupně se jí však daří získat přízeň nejen sedmi sourozenců, ale i nevrlého námořního kapitána.

Ten k mladé sympatické dívce začne přeci jen něco cítit a na rakouském horském venkově se do ní nakonec zamiluje. Příběh filmu se odehrává na přelomu třicátých a čtyřicátých let a sympatický pár tak musí spolu se sedmi dětmi prchat do Švýcarska před nacistickými vojsky.

2. 12 opic

Následujícím filmem je postapokalyptické sci-fi Terryho Gilliama (80) s názvem 12 opic. Film z roku 1995 se odehrává o čtyřicet let později, kdy lidskou populaci téměř kompletně vyhladil smrtící virus a přeživší se tak musí ukrývat v podzemí. Jeden z vězňů v podání Bruce Willise (65) je vybrán k tomu, aby se pomoci stroje času vydal do minulosti a stal se nezúčastněným pozorovatelem, sbíral vzorky a odhalil zdroj nákazy.

Za vypuštěním viru totiž má stát zločinecká organizace s názvem Armáda dvanácti opic a James Cole je jedním z vězňů, kteří mají jejich řádění překazit. Jeho hlavním úkolem je přinášet zpátky do budoucnosti vzorky, které dopomohou k vývoji protilátky. Nakonec se však ukáže, že je ona Armáda dvanácti opic vlastně naprosto neškodným ekologickým hnutím, kterému jde jen o osvobození vězněných zvířat ze zoologické zahrady.

Lídrem dvanácti opic je Jeffrey Goins v podání Brada Pitta (57), který je synem uznávaného virologa, kterého si zahrál právě Christopher Plummer. Skutečným šiřitelem viru je jeho asistent, který jej letecky rozdistribuuje do několika světových metropolí. Dvanáct opic si od českých filmových nadšenců vysloužilo 87% hodnocení.

1. Čistá duše

Nejvyšší známky udělili čeští diváci životopisnému dramatu s názvem Čistá duše z roku 2001, ve kterém si hlavní roli držitele Nobelovy ceny za ekonomii zahrál Russel Crowe (56). John je nenápadným studentem matematiky, který se drží v ústraní a naprosté izolaci od veškerého studentského života.

Veškerý svůj čas věnuje hledání své vysněné „originální myšlenky“, která mu obrátí život vzhůru nohama. Když se mu jí podaří objevit a naprosto tak změní uvažování o matematice, usadí se a založí rodinu. Později však vychází najevo, že jeho zvláštní chování nebylo jen výstředním podivínstvím génia, ale závažnou psychickou poruchou.

Jeho žena se mu snaží ze všech sil pomoci, ale nemá to vůbec snadné. John si totiž odmítá přiznat, že je skutečně nemocný, a že musí svůj stav léčit. Chce se co nejdřív vrátit do normálního života a zdlouhavou komplikovanou léčbu chápe spíš jako nepříjemnou překážku. Christopher Plummer hraje v Čisté duši psychiatra, který se Johnovi snaží pomoci v boji s jeho nemocí.

(tod)

Fandím
11 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Bruce Willis, Jamie Lee Curtis, Russell Crowe, Christopher Plummer

Filmy:
12 opic, Čistá duše, Za zvuků hudby, Waterloo

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
Christopher Plummer role, slavné role, hollywoodské legendy, 12 opic zajímavosti, 12 opic role, 12 opic obsazení, Christopher Plummer postavy, Christopher Plummer filmy, osobnosti filmového plátna, Waterloo, Waterloo film
TOPlist