TOP 5 nejlepších filmů Michaela Keatona

08.11.2019

Hvězdnou dnešního článku je rodák z Pensylvánie, který má na svém kontě skutečně bohatou filmovou kariéru. V minulosti hrál strašidlo, superhrdiny, superpadoucha, nespočet vyšetřovatelů, novináře, auto nebo například panenku Kena. Civilním jménem je to Michael Douglas, ale ze zřejmých důvodů si pro svou hereckou profesi musel zvolit jméno jiné. Stejně jako zbytek světa ho budete znát pod jménem Michael Keaton (68).

Keaton pochází ze sedmi dětí, ale už v útlém dětství své příbuzné bavil nesporným talentem pro showmanství. Využil jakoukoliv příležitost, aby se mohl předvádět, a to mu zůstalo až do současnosti. V dnešním článku se zaměříme na jeho největší herecké úspěchy pomocí pětice jeho nejlepších filmů, kterým dali uživatelé ČSFD ty nejvyšší známky.

5. Jackie Brown – 79,3 %

V dnešním článku vás rozhodně nebudeme šetřit a začneme pěkně zostra. Prvním dnešním filmem, který uživatelé ČSFD vyzdvihli na páté místo Keatonovy filmografie je klasická „tarantinovka“ jménem Jackie Brown. Snímek je adaptací románu Rum Punch spisovatele Elmora Leonarda, který stojí za dalšími předlohami úspěšných filmů, jako je Chyťte ho!, Valdez přichází nebo 3:10 Vlak do Yumy.

Hlavní hrdinkou Tarantinova (56) filmu je titulní Jackie Brown, kterou v něm ztvárnila senzační Pam Grier (70). Jackie je letuškou, která si přivydělává pašováním špinavých peněz nebezpečného drogového dealera. Její štěstí ji však opustí v momentě, kdy ji zadrží dva agenti z policejní agentury ATF. Ti jí přislíbí, že nad jejími činy přimhouří oko, pokud jim Jackie pomůže dopadnout nebezpečného prodejce drog.

Jedním z těchto agentů je i Ray Nicolette, kterého si ve filmu zahrál právě Keaton. Keaton ve filmu podává solidní výkon, který je však zastíněn ještě lepším herectvím jeho kolegů. Zajímavostí je, že se Keaton ve stejné roli nakrátko mihl i v adaptaci další Leonardovy knihy s názvem Zakázané ovoce.

4. Batman – 81,2 %

Následující film je jeden z těch, které spadají do čehosi, co bychom mohli nazvat Keatonovým zlatým obdobím. Jde o přelom osmdesátých a devadesátých let, kdy dostával své nejikoničtější role. Vedle vyšinutého Beetlejuice či filmu Dítě štěstěny Keaton v roce 1989 získal hlavní roli v superhrdinském filmu Tima Burtona (61), ve kterém mohl převést netopýřího strážce města Gotham ze stránek komiksových sešitů na stříbrná plátna.

Keaton je v Batmanovi nenahraditelný, a i když od té doby uplynulo mnoho let a černý kostým s dlouhým pláštěm si vyzkoušela celá řada dalších herců, jen málokdo z nich natolik zapadal do světa, který jim režiséři vytvořili. Keaton je totiž obdobně výstřední jako Burton a roli hrdinného multimilionáře v prapodivném městě hříchu umí skvěle prodat.

3. Spotlight – 82,1 %

Na třetím místě v hodnocení Keatonovy kariéry je drama podle skutečné události, které v roce 2016 získalo Oscara za nejlepší film roku. Jde o snímek s názvem Spotlight, který se věnuje rozkrývání obrovského skandálu zneužívání nezletilých dětí představiteli bostonské arcidiecéze. Celý případ se podařilo odhalit investigativnímu týmu deníku The Boston Globe, který vedl Walter Robinson.

Právě „Robbyho“ si ve filmu zahrál Keaton, který tak skvěle ztvárnil šéfa neohroženého týmu. Je až neuvěřitelné, jak se tvůrcům filmu podařilo diváky uchvátit svým vyprávěním, že si nikdo ani nevšímá nudných a šedivých prostor redakce deníku, ve kterých se většina událostí filmu odehrává. Spotlight má natolik silný příběh, že vás zkrátka uchvátí a už nepustí. To že se jeho události navíc zakládají na pravdě celý zážitek ještě umocňuje.

2. Auta – 82,1 %

Kromě tradičního hereckého nadání je Keaton i velice schopným dabérem. Právě díky jeho namlouvání animovaných postav se na druhý stupeň vítězů vyšplhala Auta z roku 2006. Ačkoliv Auta od uživatelů ČSFD získala stejný bodový výsledek jako Spotlight, hodnotilo je téměř třikrát tolik diváků, a tak jsme jim nakonec museli přiznat druhou pozici.

Hlavním hrdinou animáku je ambiciózní závodní auto Blesk McQueen, kterému jeho sláva poměrně stoupla do hlavy. Když se však schyluje k finále šampionátu, potká jej nehoda a musí se na krátkou dobu usídlit v zapadlé vesničce zvané Kardanová Lhota u silnice 66. Bleska ve filmu namluvil Owen Wilson (50) a jeho úhlavního nepřítele Chicka Hickse si střihnul právě Keaton.

1. Toy Story 3: Příběh hraček – 82,3 %

U animovaných filmů zůstaneme i v rámci prvního místa, a tedy i posledního políčka dnešního seznamu. S 82,3 % v hodnocení na ČSFD si první místo utrhl třetí díl filmu o oživlých hračkách s názvem Toy Story 3: Příběh hraček. První díl tohoto ikonického filmu šel do kin už v roce 1995 a jeho prozatím poslední měl svou premiéru letos.

Hlavními hrdiny jsou kovboj Woody a astronaut Buzz Rakeťák, které ve všech filmech série namluvili Tom Hanks (63) a Tim Allen (66). Buzz a Woody však ani zdaleka nejsou jedinými živými hračkami filmů. Každý díl série představí nové a nové hrdiny a padouchy a ve třetím díle byl jedním z nich i Ken od Barbie, kterému svůj hlas propůjčil Michael Keaton.

Ken je v Keatonově podání nádherně stereotypní panenkou, která se nezajímá o nic jiného než o svůj vzhled a šatník. Je vidět, že si Keaton při namlouvání této postavy užil spoustu legrace a naprosto zapomněl na veškerou vážnost, kterou by jako herec ověnčený mnoha cenami měl mít. A tak by to mělo být.

(tod)

Fandím
1 fanoušek
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Pam Grier, Tim Burton, Michael Keaton, Quentin Tarantino

Filmy:
Batman, Jackie Brown, Auta, Toy Story 3: Příběh hraček

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
američtí herci, Hollywood, hollywoodští herci, Michael Keaton role, Michael Keaton filmy, Batman herci, Michael Keaton CSFD, Michael Keaton postavy, potava Batmana, film Auta, Michael Keaton zajímavosti, Michael Keaton život
TOPlist