TOP 5 nejlepších filmových lovců odměn

27.06.2019

Práce lovce odměn je skutečně obtížná a vykonávat ji mohou jen ti nejotrlejší. Pro správné uchopení tohoto řemesla musíte být přísní, nesmlouvaví, nebezpeční a musíte umět najít i ty, kteří si nepřejí být objeveni. Proto se lovcem odměn nemůže stát leckdo. Lovce odměn totiž nezajímá, kdo jste a co jste provedli. Jeho úkol je pro něj vším a udělá vše pro to, aby vás dovlekl k tomu, kdo si vaše dopadení objednal.

V minulosti jsme vám přinesli seznam nejnebezpečnějších nájemných zabijáků, ale dnes se zaměříme na profesionály, kteří ví, že pokud své cíle přivedou živé, bude jejich odměna s největší pravděpodobností vyšší. Vítejte na Showbiz.cz, kde vám dnes představíme pětici těch nejlepších lovců odměn z filmů.

5. Beck – Vítejte v džungli

Na pátém místě se umístil Beckakční komedie s názvem Vítejte v džungli. Tohoto námezdního lovce si ve filmu zahrál Dwayne Johnson (47), a to ještě v době, kdy byl známý pouze jako „The Rock“. Beck je zkušený lovec odměn, který se ale rozhodl odejít do důchodu. Naneštěstí se však musí pustit ještě do jedné akce, která mu obrátí život vzhůru nohama.

Beck totiž nesnáší násilí a vždy se snaží konflikty nejprve vyřešit domluvou. Když však dojde na lámání chleba, je i v používání svých obřích svalů velmi zdatný. V momentě, kdy dostane za úkol přivést zpátky syna nebezpečného byznysmena, musí svůj přístup trochu přehodnotit. Nakonec se rozhodne, že svému cíli nakonec pomůže a zničí tak otrokářský důl v brazilské džungli. Beck je zkrátka někým, kdo je schopen správně vyhodnotit situaci a rozhodnout se pro větší dobro navzdory slíbenému balíku peněz.

4. Reuben „Rooster“ Cogburn – Maršál

Reuben „Rooster“ Cogburn je postavou, která se na filmových plátnech poprvé objevila už v roce 1969 v podání nezapomenutelného mistra westernových filmů Johna Waynea. Ten si tohoto lovce odměn zahrál ještě několikrát a v roce 2010 jej v novém rebootu vystřídal Jeff Bridges (69).

Cogburn je nesmlouvavým maršálem, který už má ta nejlepší léta za sebou. Většinu času tráví v opojení alkoholu a na první pohled byste do něj rozhodně neřekli, že by mohl být nějak nebezpečný. Když však vystřízliví, je zkušeným pistolníkem, který dokáže vystopovat kohokoliv. Navíc na celém západě neexistuje snad nikdo, kdo by měl lepší mušku než tenhle jednooký maršál.

3. John Walsh – Půlnoční běh

Postava Johna Walshe vychází ze snímku Půlnoční běh z roku 1988, kde si jej zahrál Robert De Niro (75). Walsh je zkušeným lovcem odměn, který jednoho dne přijímá zdánlivě jednoduchý úkol. Má odcestovat do New Yorku a tam objevit účetního, kterému se přezdívá Vévoda. Jako bývalý policista má Walsh s hledáním lidí bohaté zkušenosti, ale tahle zdánlivě lehká prácička se okamžitě začíná komplikovat.

Po Vévodovi totiž nejde sám, ale kromě dalších lovců odměn ho hledají i nájemní zabijáci, a zálusk na něj dokonce má i samotná FBI. Walsh se proto musí naprosto spolehnout na svou vynalézavost a být tak celou dobu o krok napřed před svou konkurencí. Naštěstí je pořádně prohnaným ex-detektivem, jehož inteligence a schopnost improvizovat mu nad ostatními dávají dost navrch.

2. Boba Fett – Star Wars

Přestože měl v námezdní lovec Boba Fett v původní trilogii Star Wars jen epizodní roli, dokázal si vybudovat opravdu velkou fanouškovskou základnu, která na tohoto nebezpečného padoucha nenechá dopustit. Nadšení fanoušků Hvězdných válek pro tuto postavu bylo navíc tak veliké, že se George Lucas (75) při tvorbě prequelových dílů z počátku nového tisíciletí rozhodl, že jeho život podrobněji představí ve větších detailech.

Boba Fett je totiž klonem slavného námezdního lovce, Jango Fetta, který byl vzorem pro armádu klonů sloužících Republice. Jango se však rozhodl, že se jednoho z klonů ujme a vychová jej jako vlastního syna. Na rozdíl od ostatních vojáků neměl Boba geneticky upravený proces stárnutí, a tak rostl stejnou rychlostí, jako obyčejní lidé. Díky tomu byl v mnoha ohledech mnohem zběhlejší než jeho „bratři“ a po smrti svého otce se tak stal nejobávanějším lovcem odměn ve vesmíru.

Je expertním střelcem, který je schopen využívat různé zbraně a výbušniny, dokáže své cíle vlákat do pasti a pokud se dostane do úzkých, může využít svůj raketový batoh, aby se z jakékoliv šlamastyky snadno dostal. Když jej však někdo poškodí, stává se jeho úniková metoda skutečně nebezpečnou vychytávkou, která jej dokonce může připravit i o život.

1. Blonďák – Hodný, zlý a ošklivý

Kdo jiný mohl obsadit první místo dnešního žebříčku nejlepších filmových lovců odměn než Joe, Monco, Blonďák a „Muž beze jména“ v jedné osobě. Clint Eastwood (89) si tohoto lovce odměn poprvé zahrál ve filmu Pro hrst dolarů, ale stejnou roli ztvárnil i ve filmech Pro pár dolarů navíc či nejslavnějším Hodný, zlý a ošklivý.

Ačkoliv to tak původně nebylo zamýšleno, tvoří tyto tři filmy takzvanou Dolarovou trilogii, ve které hraje Eastwood vždy tu stejnou postavu, jen s jinou přezdívkou. „Muž beze jména“ je málomluvným pistolníkem, který se bez svého ponča, klobouku, cigarety a upřeného výrazu nikam nevydá. Je to opravdový profesionál, který se nebojí využívat různých fint a fíglů, aby své protivníky porazil.

(tod)

Fandím
4 fanoušci
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
John Wayne, Clint Eastwood, Robert De Niro, Dwayne Johnson

Filmy:
Půlnoční běh, Star Wars: Epizoda V - Impérium vrací úder, Hodný, zlý a ošklivý, Maršál, Vítejte v džungli

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
slavní herci, akční filmy, krimi, slavné westerny, Dwayne Johnson filmy, Dwayne Johnson role, krimi filmy, žebříčky postav, Clint Eastwood filmy, slavné filmové postavy, lovci odměn, filmoví lovci odměn, Clint Eastwood postavy, Clint Eastwood role, western
TOPlist