TOP 5 nejlepších filmových ďáblů

06.12.2019

Letošní Mikuláš už je za námi a pro ty z vás, které si neodnesl čert, tu máme velmi aktuální článek. Představíme vám totiž pětici těch nejlepších filmových ztvárnění různých ďáblů, čertů a Luciferů. Většina z nich sice nevypadá jako ti, kteří v doprovodu vousatého starce o holi a okřídleného dobráka chodí pátého prosince obdarovávat děti, ale to vůbec nevadí. Právě naopak.

Někteří z nich totiž svou skutečnou podobu ve filmu nikdy ani neukážou a o to jsou děsivější. Zplozenci pekel na sebe totiž dokáží vzít lidskou podobu, a dokonale se tak skrývat mezi obyčejnými smrtelníky. Teď už ale konec obecného povídání a přesuňme se k těm nejlepším filmovým pekelníkům.

Lucifer – Constantine

První pekelník z dnešního článku se v roce 2005 do světa filmu dostal na základě úspěšného komiksu o profesionálním vymítači ďábla a dalších pekelných stvoření. John Constantine je jedním z mála, kteří dokáží na první pohled rozpoznat démony, kteří se úspěšně skrývají v lidském světě. Před svou smrtí se proto John pokusí trochu si napravit karmu a rozhodne se pomoci záhadné ženě s vyšetřováním zmizení její sestry.

Tenhle případ je však mnohem složitější, než se na první pohled zdálo, a tak se John dostává do spletité spirály konspirací a soubojů nebe a pekla. Sám dokonce stane před samotným Luciferem, který však nevypadá tak, jak byste si ho s největší pravděpodobností představovali. Namísto červené kůže a obrovských rohů jde o uhlazeného byznysmena v padnoucím bílém obleku.

Přesto však Lucifer v podání Petera Stormarea (66) hrůzu rozhodně budí. Tento švédský herec snad nikdy v životě nehrál kladnou roli a Constantine velmi snadno ukazuje proč. Jeho ledový klid v divácích vyvolává prapodivný pocit nejistoty, a i když si přichází pro duši hlavního hrdiny, najdou se i tací, kteří mu v tom fandí.

Satan – Králové Ro(c)ku

Zatímco v předchozím případě byl ďábel klidným elegantním mužem, v případě hudebního snímku s Jackem Blackem (50) a Kylem Gassem (59) v hlavních rolích je jeho ztvárnění diametrálně odlišné. Satan ve filmu Králové Ro(c)ku je totiž přesně takovým monstrem, které byste si při vyřčení jeho jména s největší pravděpodobností představili.

krvavě rudou kůží, obrovskými zahnutými rohy a žhnoucím pohledem jde o pekelníka, jak se sluší a patří. I on má však jednu vlastnost, kterou byste u vládce pekel nejspíš neočekávali. Je to totiž jeden z nejtvrdších rockerů na planetě (a pravděpodobně i mimo ni). Když se mu proto hrdinové filmu postaví, nemají v hudebním souboji téměř žádnou naději na výhru.

Možná jste to při sledování filmu nezaregistrovali, ale pod tlustou vrstvou makeupu se ve skutečnosti schovával další úspěšný rocker – Dave Grohl, frontman kapely Foo Fighters, který se proslavil jako bubeník Nirvany. Pozorní diváci a znalci rockové historie jej tak mohli poznat i díky Satanově epickém bubenickém sóle.

John Milton – Ďáblův advokát

Dalším ztvárněním „Satanáše“ se vrátíme k uhlazeným mužům v drahých oblecích. Následujícím snímkem je totiž Ďáblův advokát, ve kterém si hlavní roli podobně jako ve filmu Constantine zahrál Keanu Reeves (55). Ani zde však nehraje hlavního pekelníka, ale úspěšného advokáta Kevina Lomaxe, který stane před svým nejkomplikovanějším případem.

Musí totiž hájit Johna Miltona – neústupného ředitele největší právní firmy na světě. Milton je shodou okolností zároveň i samotným Satanem. Jen tak mimochodem. Poté, co najme mladého a nadějného právníka se Satan, kterého ve filmu geniálně ztvárňuje Al Pacino (79), začne připravovat na ovládnutí celého světa. Lomax se tak musí rozhodnout, zda se zachová morálně správně, nebo jestli pomůže Miltonovi v jeho snaze o světovou nadvládu.

Taťka – Malý Nicky – Satan junior

Od velmi vážného a téměř až divadelního zpracování postavy ďábla se pro předposledního pekelníka dnešního seznamu přesuneme ke komediální roli z filmu Malý Nicky – Satan Junior. Adam Sandler (53) v tomto filmu hraje Nickyho, nástupce pekelného trůnu, který však k vedení pekelných aktivit nemá úplně předpoklady. Není totiž zákeřný, lstivý ani pomstychtivý, ale přívětivý, milý a upřímný.

To se jeho otci úplně nelíbí, ale přesto mu chce předat vládu nad peklem. Jedinou alternativou jsou totiž Nickyho prohnilí bratři, kteří zřejmě přebrali všechny špatné vlastnosti, které Nickymu chybí. Kvůli nim zamrzne pekelná brána, a jejich otec se postupně začne rozpadat. Pokud se Nicky nevrátí zpátky do pekla, jeho otec zemře a vláda nad peklem připadne jeho nevyvedeným bratrům.

Zoufalého rozpadajícího se Satana si ve filmu z roku 2000 zahrál Harvey Keitel (80), který jeho bezradnost senzačně prodává. Možná vás proto překvapí, že jej původně tento Tarantinův oblíbenec vůbec hrát neměl. Podle původních plánů měl totiž satana ztvárnit Angus Young (64), kytarista kapely AC/DC.

Lucifer – Boží armáda

Nakonec jsme si nechali Lucifera, kterého si ve filmu Boží armáda zahrál herec, který téměř výhradně hraje kladné role. Znát jej můžete především jako AragornaPána prstenů nebo jako Tonyho Držku z loňského oscarového trháku Zelená kniha. Jeho role v Boží armádě je však od těchto hrdinů diametrálně odlišná.

Ve filmu Boží armáda Viggo Mortensen (61) vystoupil ze své „komfortní zóny“ a převtělil se do role vládce pekel. Jeho ztvárnění je naprosto mrazivé, a ačkoliv nakonec hrdinům filmu pomůže, rozhodně to nedělá z nezištných důvodů. Chce totiž zabránit „nebeskému puči“, který se snaží o vznik druhého pekla.

(tod)

Fandím
6 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Peter Stormare, David Grohl, Harvey Keitel, Keanu Reeves

Filmy:
Ďáblův advokát, Malý Nicky - Satan Junior, Boží armáda, Constantine, Králové ro(c)ku

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
komedie, komiks, Keanu Reeves filmy, komiksové filmy, legendární rockeři, čert, monstrum, Adam Sandler filmy, Al Pacino filmy, ďábel, filmové monstrum, peklo, rock
TOPlist