TOP 5 nejlepších fantasy seriálů z dílny Netflixu

11.04.2022

Netflix už dávno není jen platformou pro sdílení slavných seriálů a filmů. Jeho obrovská popularita způsobila, že se jeho vedení rozhodlo vstoupit do světa filmařiny, a tak řada úspěšných projektů vznikla přímo pod jeho taktovkou. Kvalita původních filmů a seriálů Netflixu je občas na pováženou, ale stává se, že odtud přijdou skutečně kvalitní počiny.

V dnešním článku se proto zaměříme na to nejlepší, co z dílny tohohle amerického giganta vzešlo. Protože je ale nabídka netflixích filmů a seriálů až příliš široká, budeme se dnes soustředit pouze na fantasy seriály. Vítejte na Showbiz.cz, kde vám dnes představíme pětici nejlepších fantasy seriálů od Netflixu.

Zaklínač

Dnešní článek začneme u polské knižní fantasy série, která spatřilo světlo světa už v polovině osmdesátých let. Větší obliby se jí však dostalo až o zhruba dvacet let později, kdy vyšla první videohra s jednoduchým názvem Zaklínač. Přestože stejnojmenný seriál od Netflixu nebyl prvním pokusem o přenesení příběhů o Geraltovi z Rivie na televizní obrazovky, rozhodně šlo o ten nejúspěšnější.

Po úspěších třídílné videohry měl totiž Netflix jistotu, že si polské příběhy získají své diváky, a tak do svého Zaklínače nalili obrovský balík peněz. Role „Bílého vlka“ navíc připadla Henrymu Cavillovi (38), který se už dříve stal miláčkem komiksových a fantasy fanoušků díky svému ztvárnění nepřemožitelného Supermana.

Zatímco první série se poměrně věrně držela svých knižních předloh, u druhé řady si tvůrci řekli, že vyzkouší, co všechno fanoušci příběhů o zmutovaném bojovníku s monstry vydrží. Řadu příběhových linek i postav tak naprosto překroutili. I tak jde však o jeden z nejlepších fantasy počinů, který z dílny americké streamovací služby vzešel.

Castlevania

Herního průmyslu se budeme držet i v následujícím bodě dnešního seznamu. Velké oblibě se totiž těší i japonské anime s názvem Castlevania, které vychází ze stejnojmenné herní série o upírech a jejich přemožitelích. První hra s tímto jménem se na police videoherních obchodů dostala už v roce 1986 a od té doby se dočkala nespočtu různých pokračování.

Do dnešního článku jsme však tento milník herní historie zařadili díky tomu, že Netflix v roce 2017 vytvořil animovaný seriál, který rozvíjí příběhy hrdinů z her pomocí skvělé animace, vynikajícího vyprávění a napínavého děje. Hlavním hrdinou seriálu je lovec monster Trevor Belmont, který se postaví samotnému Drákulovi. K ruce mu jsou kouzelnice Sypha Belnades a Drákulův křížený syn Alucard.

Lucifer

Ačkoliv je Lucifer spíše detektivním seriálem, rozhodně se nedá popřít, že by obsahoval i silné fantasy prvky. V posledních sériích navíc segmenty o souboji nebe s peklem převažovaly řešení záhadných vražd a jiných zločinů, a tak Lucifer mezi ty nejlepší fantasy seriály skutečně patří. Rádi navíc využijeme každičkou příležitost k tomu, abychom tenhle seriál zmínili.

Lucifer Mornigstar je skutečným ďáblem, kterého však peklo omrzelo, a tak se vydal na zemi, aby zde objevoval krásy lidského života. Těmito krásami jsou zejména nahé ženy, tvrdé drogy a rychlá auta. Jednoho dne mu však učaruje krásná policistka, která ho naprosto odzbrojí. A to doslova. V její přítomnosti Tom Ellis (43) v roli pána pekel ztrácí své nadpřirozené schopnosti a musí zjistit, proč tomu tak je.

Kromě detektivních a fantasy prvků v sobě seriál mísí i komiksy, romantiku či muzikál. Lucifer se stal okamžitým hitem, který si získal fanoušky po celém světě a fanoušci s ním vydrželi až do jeho oficiálního konce v loňském roce.

Stranger Things

Jedním z vůbec největších hitů Netflixu se v roce 2016 stal seriál Stranger Things, který vypráví příběhy partičky kamarádů, kteří se ve svém ospalém městečku setkávají s nadpřirozenými záhadami. O takových hrůzách dříve slyšeli jen ve strašidelných vyprávěních nebo dobrodružných hrách, ale postupně zjišťují, že jsou tyhle děsy více než skutečné.

Situace začne být neúnosná v momentě, kdy se jeden z chlapců stane obětí děsivého monstra a zmizí beze stopy. Kamarádi se zanedlouho spojí s podivnou dívkou, která má zvláštní schopnosti a vydávají se mladého Willa hledat do světa „Vzhůru nohama“, ve kterém nic živého dlouho nepřežije. Kultovní seriál si získal obrovskou popularitu a letos bychom se měli dočkat v pořadí už jeho čtvrté série.

Arcane

Na konec dnešního článku jsme si nechali jeden z nejmladších počinů Netflixu, který se na této streamovací službě objevil teprve vloni. Zde se ještě jednou vrátíme do světa videoher, protože seriál Arcane vypráví příběhy postav z populární hry League of Legends, která je obrovským fenoménem po celém světě.

V této hře se pořádají masivní turnaje, jejichž vítěz si domů odnáší kromě slávy a trofeje i obrovský balík peněz. Herní studio Riot na této hře vydělává už od roku 2009, ale od té doby se svůj vliv snaží posouvat ještě dál. Kromě pravidelných rozšíření a přidávání nových hrdinů sahá vliv studia od loňského roku i do světa seriálů.

Arcane totiž vypráví příběhy několika postav, za které mohou hráči v League of Legends hrát a nejde pouze o lacinou reklamu na již několikrát zmíněnou hru. Arcane je totiž fantastickým počinem s napínavým i srdcervoucím příběhem, který je navíc vyprávěn stylem, který jste nikde jinde neviděli. Animace celého seriálu je naprosto úchvatná a my se nemůžeme dočkat druhé řady.

(tod)

Fandím
1 fanoušek
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Tom Ellis, Henry Cavill

Filmy:
Zaklínač

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
TOPlist