TOP 5 nejlepších akčních scén roku 2017

30.01.2018

Loňský rok byl, alespoň co se týče akčních scén, napěchovaný až po okraj. Dočkali jsme se dokonce několika, u kterých nám tuhla krev v žilách. Proto jsme si pro vás připravili seznam těch, které nám v redakci přišly jako nejlepší. Ať už jde o jejich brutálnost, skvělou choreografii nebo prostě o jejich epičnost, tyhle scény v nás zanechaly opravdu silný dojem. Dovolte nám tedy představit 5 nejlepších akčních scén roku 2017.

5. Star Wars: Poslední z Jediů

Páté místo obsadila osmá epizoda Hvězdných válek s podtitulem Poslední z Jediů. Výběr vítězné scény byl u Star Wars jasný hned od začátku a to z jednoho prostého důvodu. Podvodníci u nás vyhrát nemůžou, takže smůla pane Skywalkeře. Teď ale vážně, ačkoliv byl závěrečný souboj filmu hodně epický, vyhrát u nás musí souboj ve Snokeově místnosti. V jeho prospěch hraje hned několik věcí najednou.

Vizuálně je scéna úchvatná, kontrasty rudé, černé a modrého světelného meče jsou prostě skvostné. Snokeova garda působí nebezpečně už od prvního pohledu, choreografie souboje je naprosto skvělá a taky je tu ten nečekaný zvrat, který bitvu odstartuje.

Souhlasíte s naším rozhodnutím, nebo vám přišla závěrečná bitva lepší?

4. Logan

Zde asi svou roli hodně zahrála nostalgie. Hugh Jackman (49) prostě je Wolverine. A nikdo nám to nerozmluví. Jeho poslední ztvárnění mutanta s adamantiovými drápy a regenerační schopností s sebou přineslo i jeho nejbrutálnější bojové scény, které se na stříbrném plátně objevily.

Zde byla volba také poměrně jednoduchá. I když se nám první souboj s Wolverinovým mladším klonem moc líbil, bylo skvělé vidět, jak si na konci svého života dokáže poradit i s takovou početní přesilou, které čelil v závěrečném souboji.

Poslední bojová scéna proto byla velmi důstojným rozloučením s Jackmanovým Wolverinem, kterého australský herec hraje už od roku 2000.

3. Baby Driver

Musíme se vám k něčemu přiznat… Milujeme Edgara Wrighta (43). Oblíbili jsme si ho už u Soumraku mrtvých a naše láska k němu nás neopustila ani přes Jednotku příliš rychlého nasazení nebo jeho videoherní Scott Pilgrim proti zbytku světa. Wrightův smysl pro detail a to, že v jeho filmech není jediná scéna, nebo dokonce jediný záběr zbytečný nás v lásce k němu utvrzuje.

Proto musíte pochopit, že jsme při oznámení letošního Baby Drivera slavili jak malí. A Wright nezklamal. Baby Driver by klidně mohl být dvouhodinovým hudebním klipem. Každý detail je do filmu geniálně zakomponovaný a každá akce přesně odpovídá rytmu písničky, která k ní hlavnímu hrdinovy hraje do sluchátek. To všechno platí dvojnásob u jedné z mnoha akčních scén, které film má.

Každý výstřel, každý pohyb a každá akce přesně zapadá do písně Hocus Pocus kapely Focus. Perfektní střihy a dlouhé záběry v rytmu popové skladby ze 70. let nám připomíná další políčko na našem akčním seznamu.

2. Kingsman: Zlatý kruh

Druhý díl série Kingsman s podtitulem Zlatý kruh sice u diváků nezabodoval tak, jako díl první, to ale nic nemění na tom, že se jedná o vynikající film, plný skvělých akčních scén. Ve Vaughnových (46) přemýšleli, jestli do našeho žebříčku neobsadíme „taxíkovou“ scénu z úplného začátku filmu, ale nakonec u nás zvítězila závěrečná přestřelka zakončená pěstním soubojem.

Nalijme si čistého vína. Všichni víme, proč vyhrála právě tahle. Může za to Elton John v soundtracku i na scéně.

1. Wonder Woman

My jsme na Wonder Woman (na rozdíl od americké Akademie filmového umění) nezapomněli. Přestože nominaci na Oscara letos film Patty Jenkins (46) nezískal, určitě ocení naši cenu za nejlepší akční scénu loňského roku. Scéna, která si od nás vysloužila toto ocenění je ta, kde se Gal Gadot (32) ve svém superhrdinském obleku postaví celému pluku nepřátelských vojáků. To poté inspiruje její spolubojovníky, aby se do boje konečně přidali.

Nevíme, jestli nás v této volbě přesvědčil epický soundtrack Hanse Zimmera, ukázka hrdinčiných schopností, fakt, že máme konečně pořádnou ženskou superhrdinku nebo ta čirá epičnost, která z každého záběru téměř vytéká. Jisté je jen to, že se nám tahle scéna zatraceně líbí.

 

Souhlasíte s naším výběrem, nebo byste v seznamu raději viděli například Thora, pokračování Johna Wicka nebo třeba Guardians of the Galaxy?

Fandím
5 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Gal Gadot, Hugh Jackman, Patty Jenkins

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
filmové scény, Hvězdné války, nejlepší filmy, Star Wars, wonder woman, Star Wars 8, Gal Gadot filmy, Wolverine, filmy 2017, akční scény, nejlepší akční scény, akční filmy 2017, filmové žebříčky, Logan, Baby Driver, Kingsman Zlatý okruh
TOPlist