TOP 5 nejlépe placených hereček roku 2022

09.01.2023

Už jsme vám představili nejvýdělečnější filmy i nejlépe placené herce a v novoročním přemítáním nad uplynulým rokem nám chybí ještě jedna položka. Dnes se proto zaměříme na herečky, které si ze svých filmů odnesly ty největší peněžní obnosy loňského roku.

Asi nemá cenu zastírat, že se platy nejúspěšnějších hereček pohybují hluboko pod těmi, které připadly nejlépe placeným hercům. Co vás ale možná šokuje, je fakt, že by se nejlépe placená herečka roku 2022 se svou mzdou nemohla zařaditani mezi top desítku mužů. Hollywood je možná v současnosti férovější než dřív, ale na rozdílech mezi muži a ženami to rozhodně vidět není.

Lady Gaga – 10 milionů $

Stefani Joanne Angelina Germanotta (36) svou hvězdnou kariéru začala u zpěvu, ale netrvalo to dlouho, než se vypracovala i na jednu z nejúspěšnějších hollywoodských hereček současnosti. Že jste o ní nikdy neslyšeli? A co kdybychom vám prozradili, že ve své umělecké kariéře využívá pseudonym Lady Gaga?

Svou hereckou kariéru pořádně nastartovala v roce 2015, kdy se stala jednou z hvězd páté série hororového seriálu American Horror Story a na stříbrných plátnech získala svou první hlavní roli v roce 2018, kdy si zahrála v moderním zpracování hudební klasiky s názvem Zrodila se hvězda.

Vloni byla spojovaná především s druhým dílem Top Gunu, ke kterému složila jednu z ústředních písní, ale svůj desetimilionový obnos získala díky jinému filmu. Zahraje si totiž Harley Quinn v druhém pokračování Jokera s Joaquinem Phoenixem (48) v hlavní roli. Tenhle film by se měl do kin dostat v příštím roce.

Millie Bobby Brown – 10 milionů $

Obdobný obnos jako Lady Gaga vloni utržila i hvězda seriálového hitu Netflixu s názvem Stranger Things. Teprve osmnáctiletá Millie Bobby Brown (18) se už před dovršením své plnoletosti stala jednou z nejlépe placených hollywoodských hvězd a letos jí k tomu kromě již zmíněného seriálu pomohl i druhý díl Enoly Holmesové.

V tomto dobrodružném snímku se mladá herečka vrací do role sestry nejslavnějšího detektiva všech dob a poprvé ve svém životě získává svůj první opravdový případ. V druhém díle se opět objevuje i Henry Cavill (39) v roli Sherlocka a vrací se i Helena Bonham Carter (56) jako matka sourozenců Holmesových.

Zendaya – 10 milionů $

Přibližně deset milionů dolarů si za svůj herecký výkon v loňském roce odnesla i hvězda nejnovějšího Spider-Mana, nové Duny nebo seriálového hitu s názvem Euphoria. Ačkoliv se letos Zendaya (26) v žádném filmu neobjevila, v příštím roce ji čekají hned dva snímky, za které již obržela slušný balík peněz.

Za druhou Dunu ale dostala zaplaceno už předloni, kdy si film natáčel, a tak zhruba deset milionů získala za hlavní roli ve filmu s názvem Challengers. Ten vypráví příběhy tří mladých tenistů, kteří se vzájemně utkávají po mnoha letech přátelství. Nepůjde ale o běžný sportovní film, ale podle dostupných informací se bude jednat spíš o romantickou komedii.

Sandra Bullock – 10 milionů $

Mezi nejlépe placenými herečkami loňského roku je většina dam prakticky na začátku své jistě bohaté filmové kariéry. Je tu ale i jedna matadorka, která se v různých filmových rolích objevuje už víc než třicet let. Řeč je o Sandře Bullock (58), další herečce, která si v loňském roce na své konto přidala deset milionů dolarů.

Vloni se objevila hned ve dvou úspěšných filmech – akční komedii Bullet Train a dobrodružném snímku Ztracené město. Oběma filmům se v kinech dařilo poměrně dobře a Bullock se tak přes zpomalení její filmové kariéry v posledních deseti letech opět vrátila mezi ty největší hollywoodské hvězdy.  

Margot Robbie – 12,5 milionů $

Na konec dnešního článku jsme si nechali herečku, která se vloni také objevila ve dvou úspěšných filmech, ale svých 12,5 milionu dolarů obdržela za snímek, který v kinech uvidíme až letos. Margot Robbie (32) se stala sexsymbolem posledních několika let a tenhle titul oficiálně ztvrdí v červenci, kdy se v kinech objeví jako titulní postava dobrodružné komedie s jednoduchým názvem Barbie.

Robbie byla pro tuhle roli jako stvořená. Tahle původem australská herečka si zahraje panenku, kterou zná celý svět. Parťáka jí bude dělat Ryan Gosling (42), který se převtělí do role jejího partnera Kena. Bude zajímavé sledovat, jak si s filmem poradí režisérka Greta Gerwig (39), ale vzhledem k jejím předchozím filmům lze předpokládat, že nepůjde jen o bezduchou zábavu.

(tod)

Fandím
26 fanoušků
Nesnáším
11 antifanoušků
Celebrity:
Lady GaGa, Sandra Bullock, Zendaya Coleman, Margot Robbie

Filmy:
Spider-Man, American Horror Story

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
americké herečky, nejlépe placené herečky, slavné herečky, nejlépe placená herečka, lady gaga, filmy 2022, platy herců, nejúspěšnější filmy 2022
TOPlist