TOP 5 nejlépe placených hereček roku 2020

25.01.2021

a rok 2020 nebude filmový průmysl rozhodně vzpomínat s láskou. Řádící pandemie naprosto zastavila řadu profesí a filmařina byla jednou z těch, které sice mohly nadále fungovat, avšak jen za velmi přísných podmínek. Nekonaly se žádné slavnostní premiéry a se zavřenými kinosály jsme se museli potýkat po celém světě.

Právě proto byla řada filmových novinek odsunuta na pozdější datum s vidinou toho, že se dočkají plnohodnotné premiéry, až se celá situace trochu uklidní. Řada filmů je proto „na značkách“ připravená na vydání, jenže filmová studia už musela vyplatit své herce. Nedávno jsme vám přinesli článek o těch nejlépe placených hercích loňského roku, a dnes se zaměříme na jejich něžné protějšky.

Vítejte na Showbiz.cz, kde vám dnes představíme pětici nejlépe placených hereček roku 2020.

5. Meryl Streep – 24 milionů $

Pátou nejúspěšnější herečkou loňského roku je filmová veteránka, která má za sebou nespočet ikonických rolí. Můžete ji znát z takových hitů jako je Sophiina volba, Vzpomínky na Afriku nebo Kramerová vs. Kramer. Mimo to se Meryl Streep (71) může chlubit třemi Oscary za nejlepší výkon v hlavních a vedlejších rolích, ale ještě zajímavější je počet jejích nominací. Na svém kontě má totiž neuvěřitelných 21 nominací na zlatou sošku.

V loňském roce se objevila ve dvou filmech, které se do historie určitě nezapíšou tak velkým písmem jako všechny ty, které jsme zmínili výše. Kromě filmů Nechte je všechny mluvit a The Prom navíc ztvárnila roli vypravěčky v krátkometrážním animovaném filmu s názvem Here We Are: Notes for Living on Planet Earth.

Přestože nešlo o žádné kasovní trháky, podařilo se této americké herečce v loňském roce utržit úctyhodných 24 milionů dolarů. Na tom se podílely nejen výše zmíněné filmy, ale zároveň i výplata za Malé ženy, které šly do kin na konci roku 2019.

4. Melissa McCarthy – 25 milionů $

Čtvrtou příčku obsadila herečka, která se poprvé proslavila jako ukecaná šéfkuchařka v seriálu Gilmorova děvčata. Netrvalo to dlouho a Melissa McCarthy zamířila z televizních obrazovek na stříbrná plátna a v současnosti je komediální herečkou velkého formátu. Ačkoliv má řadu fanoušků, kteří na ni nedají dopustit, spoustě lidí se její smysl pro humor naprosto příčí a považují jej za při nejlepším přihlouplý.

McCarthy si z toho ale očividně nic nedělá a ani takové fiasko, jako byl remake Krotitelů duchů ji v její filmové kariéře nijak nezastavilo. Vloni se jí podařilo utržit pětadvacet milionů dolarů, a to především díky filmu Superinteligence nebo moderování americké talentové show s názvem Little Big Shots. V příštím roce se má objevit v hraném remaku Disneyovky Malá mořská víla, kde si zahraje zákeřnou Uršulu.

3. Gal Gadot – 31 milionů $

Bronzová medaile za loňské herecké výkony připadla původem izraelské krásce, která se do světa hollywoodského filmu probojovala teprve na začátku minulého desetiletí. Jejím prvním velkým filmem byl pátý díl série Rychle a zběsile, ve kterém ztvárnila malou vedlejší roli, ale díky ní si jí začali všímat další a další filmoví tvůrci.

Jedním z těch největších byla i Patty Jenkins (49), která Gal Gadot (35) v roce 2017 obsadila do role superhrdinky Wonder Woman ve stejnojmenném filmu. Právě Wonder Woman je důležitá i pro dnešní článek, jelikož její druhý díl s podtitulem 1984 byl tím jediným, ve kterém se Gal Gadot vloni objevila.

Na její výplatě v hodnotě 31 milionů dolarů se však podepsal i snímek Red Notice, který má streamovací služba Netflix uvést v příštím roce. Zajímavostí je, že se v tomto snímku po jejím boku objeví i Ryan Reynolds (44) nebo Dwayne Johnson (48), kteří obsadili první dvě místa v žebříčku nejvýdělečnějších herců.  

2. Angelina Jolie – 35 milionů $

Na druhém místě nejlépe placených hereček je žena, která má s účinkováním v hollywoodských filmech opravdu bohaté zkušenosti. Pochází totiž z herecké rodiny a ve filmech se objevuje už od svého útlého dětství. Angelina Jolie (45) je jednou z mála úspěšných hereček, které se dosud spoléhají zejména na tradiční filmy, které nevytváří streamovací služby jako Netflix nebo HBO GO.

Tenhle přístup se jí navzdory všem loňským komplikacím nadále vyplácí, jelikož na její výplatní pásce za rok 2020 byla číslovka 35 milionů dolarů. Vloni se objevila ve filmu Ivan je jen jeden a propadáku Come Away, ale největší část jejího zisku přišla z komiksového filmu s názvem Eternals, který na svou premiéru teprve čeká.

1. Sofia Vergara – 45 milionů $

Sofia Vergara
Zdroj: Tom Sorensen, wikipedia.org

Teď vám asi vrtá hlavou, jaké filmy vloni natočila herečka, která rok 2020 zakončila s vůbec největší výplatou. Odpověď vás možná překvapí. Ve filmografii kolumbijské krasavice jménem Sofia Vergara (48) totiž v roce 2020 nenaleznete jediný záznam. Jak je tedy možné, že si dokázala přijít k neuvěřitelným 45 milionům dolarů?

Odpověď je jednoduchá – velmi dobře zvládnutá reklama a marketing. Vergara hraje jednu z hlavních rolí v seriálu Taková moderní rodinka (který se vloni dočkal svého finále) a zároveň byla i jedním z porotců talentové show Amerika má talent. Své hlavní příjmy posbírala díky reklamě. Mezi její obchodní partnery patří například obchodní gigant Walmart nebo nábytková firma Rooms To Go.

Tou největší zajímavostí dnešního srovnání je však s největší pravděpodobností fakt, že výdělky nejlépe placené herečky nestačí ani na pátou příčku stejného srovnání mezi mužskými herci. Pátý Vin Diesel si totiž přišel na 54 milionů, což je ještě o devět milionů více než latinskoamerická kráska.

(tod)

Fandím
37 fanoušků
Nesnáším
6 antifanoušků
Celebrity:
Sofia Vergara, Gal Gadot, Angelina Jolie, Meryl Streep

Filmy:
Sophiina volba, Gilmorova děvčata, Taková moderní rodinka, Rychle a zběsile 5

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
nejlépe placené herečky, Hollywood, nejlepší herečky, meryl streep role, Meryl Streep filmy, Gal Gadot role, platy v Hollywoodu, nejúspěšnější herečky, Melissa McCarthy role, Melissa McCarthy filmy, Gal Gadot postavy
TOPlist