TOP 5 nejlépe placených herců roku 2021

28.03.2022

Zatímco během roku 2020 sháněla většina herců výplatu obtížněji, vloni se svět už s pandemií naučil trochu žít. Proto se Hollywood vrátil do starých kolejí a opět produkoval jeden snímek za druhým. To pocítily i peněženky slavných herců, jejichž objem oproti předchozímu roku zásadním způsobem narostl.

V dnešním článku vám proto představíme pětici herců, kterým se vloni dařilo nejvíc. Prozradíme vám totiž, kdo si z natáčení v roce 2021 odnesl největší balíky peněz, jaké filmy se na jejich úspěchu podílely nejvíce, a dokonce vám prozradíme i odhady jejich výdělků.

Leonardo DiCaprio – 30 milionů $

Na páté příčce je v celosvětovém srovnání Leonardo DiCaprio (47), který se v loňském roce účastnil natáčení pouze jediného snímku. Tím byla katastrofická komedie s názvem K zemi hleď!, ve které si hvězda Titanicu zahrála podivínského astronoma. Ten objeví obří kometu, která se řítí přímo k Zemi, a musí tak veřejnost vyburcovat k činnosti.

Ačkoliv nejde o DiCapriův nejlepší film, při sledování K zemi hleď! se rozhodně nudit nebudete. Film je plný výborných herců a všechny jeho hvězdy, které mají zkušenosti spíše se seriózními postavami, podávají fantastické a vtipné výkony. Ty také Netflix řádně ocenil. Zatímco Jennifer Lawrence (31) za svou roli obdržela 25 milionů dolarů, DiCaprio si odnesl ještě o pět milionů více.

Denzel Washington – 40 milionů $

Americký herec Denzel Washington (67) proslul jako ostřílený hrdina (většinou) kvalitních akčních filmů. V jeho filmografii najdete takové hity jako Equalizer, Training Day, Krvavý příliv nebo Let. I když Washingtonovi už táhne na sedmdesát, nezdá se, že by ve své kariéře zatím pomýšlel na důchod.

Jen v loňském roce natočil hned dva filmy, z nichž byl jeden pro jeho peněženku mnohem přínosnější. Zatímco shakespearovský Macbeth byl pro tohohle akčního herce spíše takovou zájmovou libůstkou, většina jeho loňské výplaty přišla z akčního krimi thrilleru s názvem Střípky. Tenhle oscarový herec loňský rok zakončil se 40 miliony nových dolarů na svém účtu.

Will Smith – 40 milionů $

Prakticky stejnou částku si z loňských filmových rolí odnesl i Will Smith (53). Smith si zahrál ve fantastickém filmu s názvem Král Richard: Zrození šampiónek. Nenechte se zmást, tentokrát nejde o adaptaci Shakespearovy hry, ale o životní příběh Richarda Williamse (80), otce a trenéra slavných tenistek Sereny (40) a Venus (41) Williamsových.

Smith za svou roli slavného trenéra získal nominaci na Oscara a není se čemu divit. Dojemný příběh filmu na jeho výkonu zkrátka stojí. I kdyby se mu však nominaci proměnit nepodařilo, určitě mu nezůstanou jen oči pro pláč. Přibližně čtyřicetimilionová výplata je vlastně poměrně pěknou náplastí v případě „neúspěchu“.

Dwayne Johnson – 50 milionů $

Bývalý wrestler Dwayne Johnson (49) dříve známý jako „The Rock“ se na předních příčkách srovnání nejlépe placených herců objevuje už několikátým rokem. Jeho životní příběh je jedním z těch nejzajímavějších, který navíc ukazuje, že skrze píli, vytrvalost a odhodlání se dá dosáhnout téměř čehokoliv.

Vloni díky kombinaci těchto vlastností a účasti na natáčení hitů jako Red Notice nebo Expedice: Džungle získal úctyhodných padesát milionů dolarů, což ho dosadilo na druhou příčku srovnání výplat hollywoodských herců. Vypadá to ale, že ani to tuhle horu svalů neuspokojilo, protože se má letos objevit hned ve čtyřech filmech

Daniel Craig – 100 milionů $

Bond. James Bond. Tak přesně tuhle větu vloni Daniel Craig (54) pronesl naposledy. Jeho cesta v kůži nejslavnějšího tajného agenta, která začala v roce 2006 v Casinu Royale, vloni skončila snímkem Není čas zemřít. Tenhle film byl jednou z obětí pandemie, jehož premiéra se několikrát posouvala, a tak za něj Craig dostal zaplaceno už v roce 2020 a do jeho loňských výdělků se tak tahle částka nepromítla.

Tahle informace je ještě víc šokující, když zjistíte, že si Craig vloni vydělal 100 milionů dolarů, a kromě výše zmíněné bondovky jste ho v žádném filmu vidět nemohli. Tak kde přišel k takové částce? Tuhle odměnu Craig dostal za účast na připravovaném druhém díle překvapivě povedené detektivky s názvem Na nože.

Craig se jako jižanský detektiv Benoit Blanc vrátí hned ve dvou pokračováních, a prvního z nich se dočkáme už letos. Stomilionová smlouva je každopádně i v Hollywoodu něčím nevídaným a bude ještě zajímavé sledovat, kam platy herců ještě porostou.

(tod)

Fandím
13 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Will Smith, Daniel Craig, Denzel Washington, Leonardo DiCaprio

Filmy:
Krvavý příliv, Casino Royale

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
američtí herci, Hollywood, nejlépe placení herci, zárobky herců, hollwoodští herci
TOPlist