TOP 5 nejdojemnějších momentů z komiksových filmů od Marvelu

08.05.2020

Superhrdinské filmy se mohou chlubit obrovskou návštěvností hned z několika důvodů. Jsou plné akce a povedených speciálních efektů, různými eastereggy odměňují pozorné čtenáře komiksů a společně vytvářejí jeden velký příběh, který se v případě Marvelu rozprostírá už po 23 filmech vydávaných po dobu více než deseti let.

Za takovou dobu si diváci k superhrdinským postavám zákonitě vytvoří i nějaké citové pouto, a právě proto ve filmech tohoto komiksového studia poměrně silně fungují i dojemné a emocionální scény. V dnešním článku vám představíme hned pět takových, které vám zaručeně vhrknou slzy do očí.

5. Dávno slíbený tanec

Dnešní článek začneme na samém konci příběhů základní sestavy hrdinů Marvelu, kteří se na stříbrném plátně objevili nejdříve. Původní Avengers sice šli do kin až v roce 2012, sólové filmy jednotlivých hrdinů však vznikaly už od roku 2008. Vůdcem tohoto týmu největších hrdinů země není nikdo jiný než sám Kapitán Amerika.

Jeho život byl poměrně složitý a rozhodně by se nedalo říct, že nějak veselý. Ačkoliv na to nevypadá, během událostí filmu Avengers: Endgame mu je už přes sto let. Během druhé světové války totiž havaroval s letadlem do ledových vod Severního ledového oceánu a přes padesát let tak strávil u ledu. Tím přišel o téměř všechny své známé i o svou lásku Peggy Carterovou, které těsně před svým zamražením slíbil tanec.

Svého slibu nakonec dostál, ale musel si hodně dlouhou dobu počkat. Aby po hlavních událostech Endgame všechno vrátil do normálu, odcestoval do minulosti, aby vrátil nebezpečné kameny nekonečna zpátky na svá místa. Steve Rogers měl však s tímto „výletem“ i jiné plány a rozhodl se tak pověsit svou superhrdinskou kariéru na hřebík. Zůstal totiž v minulosti, kde konečně mohl splnit ten dávno slíbený tanec.

4. Super rychlá záchrana

Následujícím dojemným momentem se musíme také vrátit do minulosti, tentokrát však ne v tom filmovém světě, ale v tom skutečném. V roce 2015 šel do kin snímek s názvem Avengers: Age of Ultron, ve kterém hrdinové museli spojit své síly proti nebezpečnému robotovi, kterého vytvořil Tony Stark.

Ultron je vůdcem armády robotů, kteří měli podle Tonyho původních plánů chránit lidské životy, ale nyní je naopak berou. Avengers: Age of Ultron představil nejen robota, který se z hrdiny stal padouchem, ale i dvojici padouchů, kteří byli na konci filmu hrdiny. A to i přesto, že se konce příběhu dožil pouze jeden z nich.

Těmito padouchy přeměněnými v hrdiny byli Scarlet Witch a Quicksilver, kteří jsou důkazem toho, že si lidé mohou k filmovým postavám vytvořit citovou vazbu, i když je znají jen několik okamžiků. U konce filmu totiž Quicksilver zachrání Hawkeye, ale sám tak přijde o život. Jeho superschopností je rychlost, ale aby dokázal Clinta odstrčit z cesty letících kulek, musel se do jejich cesty postavit sám.

3. Sbohem, Marry Poppinsová

Komiksové filmy s názvem obsahujícím sousloví Strážci galaxie většinou spoléhají především na zábavu. Jsou plné bombastických akčních scén, senzační muziky a všechny postavy srší humorem při každé příležitosti. I tyhle zábavné snímky však čas od času nabídnou dojemné scény, a že je z čeho vybírat.

V prvním filmu z roku 2014 se pro své nové přátele obětoval málomluvný Groot v podání Vina Diesela (52), ve druhém díle se Peter Quill dozvěděl, že jeho matku ve skutečnosti zavraždil jeho vlastní otec, a takhle bychom mohli pokračovat dál a dál. Scéna, která vám však zaručeně vhrkne slzy do očí se odehrává na konci druhého dílu, kdy se pro Peterovu záchranu obětuje jeho adoptivní otec Yondu, kterého měl celou dobu jen za vypočítavého zloducha bez kapky citu.

Yondu však konečně své city k Peterovi projeví, když jej zachrání před jeho skutečným otcem a sám tak přijde o život. Na jeho pohřeb se pak sjedou jeho dávní známí z celé galaxie včetně těch, kteří nad ním dávno zlomili hůl. Svým posledním skutkem však dokázal, že měl dobré srdce, a zprávy o jeho hrdinství se tak rozletěly do všech koutů vesmíru. Jeho poslední rozloučení tak nakonec bylo skutečně okázalé.

2. Nechci umřít, pane Starku

Následujícím bodem se podíváme na první část uzavření ságy Avengers jménem Avengers: Infinity War. Tento film šel do kin rok před Endgame a nechal své diváky pořádně nervózní. Na konci Infinity War totiž nevyhrávají hrdinové, ale zlotřilý Thanos, kterému se podařilo vyhladit polovinu veškeré populace vesmíru.

To samozřejmě potkalo i část superhrdinů, a tak se v prach rozpadl například Black Panther, Doctor Strange, Groot, Scarlet Witch, Starlord nebo Nick Fury. Žádná z těchto smrtí nás však natolik nepoznamenala, jako ta, která potkala Petera Parkera v podání Toma Hollanda (23). Spider-Man byl jedním z těch nejvřelejších hrdinů, který byl v době své smrti vlastně pouhým dítětem.

Peter navíc zemře v rukou svého mentora Tonyho Starka, který je jakýmsi jeho náhradním otcem. Jednou ze schopností Spider-Mana je i odtušení blížícího se nebezpečí, takže jako jediný z umírajících hrdinů o své přicházející smrti ví ještě dřív, než přijde. Jeho věta: „Nechci umřít, pane Starku,“ je už jen poslední kudlou, kterou scénáristé do srdcí svých fanoušků zabodli.

1. Já jsem Iron Man

Tam, kde jsme dnešní článek začali, jej také skončíme. Vracíme se totiž zpátky k samému konci Avengers: Endgame, který končí porážkou Thanosovi armády. Největší zásluhu na tom nesl Iron Man, který padoucha přelstil a připravil ho o kameny nekonečna, kterými padouch mohl ovládat chod celého vesmíru.

Tony si kameny umístil do svého superhrdinského obleku a jediným lusknutím odstranil celou útočící armádu, ačkoliv sám věděl, že jej tento čin připraví o život. Konečně tak zahodil své sobecké sklony a obětoval se pro dobro lidstva. Jeho poslední slova byla stejná jako ta, která prohlásil na konci svého prvního sólového filmu z roku 2008, když světu sdělil, že on sám je ve skutečnosti Iron Manem.

(tod)

Fandím
10 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Vin Diesel, Tom Holland

Filmy:
Iron Man, Avengers

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
Robert Downey Jr filmy, Vin Diesel filmy, marvel, filmy marvel, Tom Holland filmy, Iron Man scény, dojemné momenty, dojemné filmové momenty, dojemné filmové scény, taneční scény
TOPlist