TOP 5 nejděsivějších loutek z hororů

02.08.2020

Padouši z hororových filmů mohou nabývat různých forem a tvarů. Mimo jiné jimi mohou být vraždící psychopaté, ohyzdná monstra či rozzuřené duše ze záhrobí. Jedním často využívaných záporáků jsou i posedlé loutky, ve kterých ona dětská nevinnost skvěle kontrastuje s jejich vražednými sklony.

V dnešním článku se proto zaměříme na ty nejděsivější filmové loutky, ze kterých máme noční můry dodnes.

5. Fats – Kouzlo

Prvním filmem zabrousíme až do roku 1978 k začátkům bohaté filmové kariéry sira Anthonyho Hopkinse (82). Ačkoliv se v různých filmech objevoval už o deset let dříve, skutečného uznání se mu začalo dostávat až kolem této doby. Snímek, který ho dostal na dnešní žebříček, nese jednoduchý název Kouzlo a Hopkins si v něm zahrál mladého kouzelnického asistenta Corkyho.

Když se Corky konečně rozhodne vydat na sólovou dráhu, ukáže se, že zas takový talent nemá, a hned při prvním vystoupení totálně vyhoří. Jeho smůla se změní v momentě, když začne vystupovat jako břichomluvec s loutkou, kterou pojmenuje Fats. Z tohoto nevšedního dua se okamžitě stávají hvězdy, a Corkymu se dokonce podaří dát se dohromady s jeho láskou ze střední.

Jeho úspěch ho přivede až k televizi, jenže nadaný břichomluvec tohle angažmá odmítne. Hlavním důvodem je strach z toho, že by někdo objevil jeho mnohá mentální onemocnění. Ve skutečnosti totiž sám nedokáže Fatse ovládat. Fats naopak začíná ovládat svého majitele a dožene ho až k vraždě jeho agenta. Další cíl, na který má tahle přisprostlá loutka spadeno, je Corkyho láska, na kterou čím dál víc žárlí.

4. Brahms – The Boy

Od nejstaršího filmu dnešního seznamu se přesuneme k tomu nejmladšímu. Snímek s názvem The Boy z americko-čínské koprodukce šel do kin v roce 2016 a jeho druhý díl měl premiéru teprve letos. Jediné, co tyto dva filmy spojuje je ona lidsky vypadající loutka mladého chlapce jménem Brahms.

První snímek se točí okolo mladé Američanky Grety, která přijede dělat Au Pair na jednu odlehlou anglickou vesnici. Její práce je však velice nestandardní, což zjistí hned po svém příjezdu. Namísto normálního osmiletého chlapce se má mladá chovatelka starat o porcelánovou loutku v životní velikosti. Pár, který si Gretu objednal, se totiž stále nevyrovnal s předčasnou smrtí svého syna, a tak ve stejné míře pečují i o loutku s jeho vzezřením.

Mladá pečovatelka je nejprve celou situací velmi pobavena a utahuje si z přísných pravidel, které rodina nastolila. Netrvá to dlouho a zjistí, že celá situace rozhodně není k smíchu. Brahms totiž není ani zdaleka tak neživý, jak by se mohlo na první pohled zdát.

3. Billy – Saw

V dalším příběhu nemá ona loutka natolik ústřední roli, jako v ostatních filmech dnešního seznamu, přesto je s ním velmi úzce spojená. Když se totiž zmíní hororová série Saw nejspíš vás okamžitě nenapadne tvář Tobina Bella (77) v roli šíleného věznitele Johna Kramera, ale tvář loutky jménem Billy jedoucí na tříkolce.

Právě Billyho tvář je vždy tím prvním, co oběti šíleného maniaka po probuzení v síti jeho brutálních pastí vidí. Z jeho úst se dozvídají, že si právě „zahrají takovou hru“, ve které jim půjde o holý život. Pokud totiž neudělají přesně to, co po nich hlas prapodivné loutky vyžaduje, čeká je jistá smrt. Mohou si být jistí jenom jedním. Výhra je bude něco stát.

2. Annabelle – V zajetí démonů

I předposlední loutka dnešního článku pochází z hororové série. Tentokrát máme na mysli filmy s názvem V zajetí démonů, z nichž třetí a prozatím poslední má jít do kin v příštím roce. V zajetí démonů je však zároveň zastřešující název pro širší sérii, která kromě tří hlavních filmů zahrnuje i plejádu dalších. Patří mezi ně například dva snímky o děsivé jeptišce, film La Llorona: Prokletá žena a tři děsivé horory z podsérie s názvem Annabelle.

A právě poslední zmíněné trilogii se budeme věnovat v tomto bodě. Annabelle je totiž také děsivou loutkou posedlou démony. Život této loutky začal jako u obyčejné hračky, ale tvůrci filmu ji změnili k nepoznání na jednu z nejděsivějších loutek filmové historie. Její proměna ze sběratelského kousku v démonickou bytost proběhla poté, co do domu mladého páru vnikl satanistický kult, který nad prolitou krví mladého páru provedl děsivý rituál.

Proti tomu, co má v plánu oživlá Annabelle, je však řádění šílenců pouze slabým odvarem.

1. Chucky – Dětská hra

Na konec dnešního článku jsme si nechali panenku, kterou jste zde stoprocentně očekávali. Co by to bylo za seznam děsivých loutek, kdybychom opomněli tu, která téměř vlastnoručně vdechla život této odnoži hororu. Samozřejmě máme na mysli panenku Chucky a její snímek Dětská hra z roku 1988.

Chucky bývala podobně jako Annabelle obyčejnou panenkou pro děti. Jednoho dne se do ní pomocí prastarého voodoo rituálu dostala duše sadistického vraha, který svých násilnických choutek nezanechá ani po své smrti. Posedlá panenka se stane narozeninovým dárkem pro šestiletého Andyho, který si ji okamžitě oblíbí.

Netrvá to ale dlouho, a začne se ukazovat, že Chucky není ani zdaleka tak roztomilou hračkou, za kterou se vydává. Hadrová panenka sprostě nadává, terorizuje své okolí a ani nějaká brutální vražda jí není cizí. Andymu však nikdo nevěří, a dospělí tak za svůj skepticismus zaplatí životem.

(tod)

Fandím
3 fanoušci
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Lauren Cohan, Tobin Bell, Anthony Hopkins

Filmy:
Kouzlo, Dětská hra, Saw: Hra o přežití

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
žebříčky, hororové žebříčky, hororové filmy, strašidelné filmy, Chucky Dětská hra, Annabelle loutka, Billy Saw, Brahms The Boy, film Kouzlo, horor The Boy, nejděsivější filmové loutky, horor Dětská hra
TOPlist