TOP 5 nejchytlavějších písniček ze seriálů

15.01.2020

Snad každému z nás se někdy stalo, že se mu po poslechu nějaké písně dlouhou dobu nedařilo její melodii vyhnat z hlavy. Ať už jde o moderní muziku nebo třeba jen melodii nějaké otravné reklamy, čím chytlavější daná hudba je, tím hůře se jí zbavuje.

V angličtině pro tyto otravné skladby existuje název „earworm“, což by se dalo do češtiny přeložit jako ušní červ. Chytlavé písničky skutečně fungují jako jakýsi parazit, který se vám zažere do mozku a nutí vás si v hlavě neustále přehrávat neodbytné melodie.

I některé seriály jsou mohou takovými písněmi chlubit, a my vám přinášíme pětici z těch nejodolnějších. Pořádně se obrňte, jelikož následující tóny jen tak z hlavy nevyženete.

5. Soft Kitty – Teorie velkého třesku

První píseň dnešního seznamu je dětským popěvkem, který proslavil americký sitcom s názvem Teorie velkého třesku. Tuto písničku vždy vyžaduje asociální intelektuál Sheldon, když ho zrovna trápí nějaká nemoc. Společně s horkým nápojem mu prozpěvování jednoduché říkanky Hebké kotě přináší alespoň částečnou úlevu.

Písničku si později osvojili i další postavy seriálu, které si ji prozpěvovaly vždy, když čelili i té nejbanálnější nemoci. Pokud jste některou z epizod s tímto popěvkem viděli, je pravděpodobné, že když doma posmrkáváte, čas od času si brouknete slova této neodbytné písničky.

Pokud máte raději českou verzi ozdravovací písně, můžete si s videem výše prozpěvovat následující slova.

„Hebké kotě, krásně hřeje

koule kožíšků

Šťastné kotě, ospalé je

leží na bříšku.“

4. Let’s Go To The Mall – Jak jsem poznal vaši matku

S následující písničkou zásadně změníme žánr, jelikož se od dětské říkanky přesuneme k popovému songu, který by mohl s klidem vyjít na přelomu osmdesátých a devadesátých let. Ve skutečnosti však píseň Let’s Go To The Mall pochází z dalšího úspěšného sitcomu s názvem Jak jsem poznal vaši matku.

Tento seriál je plný nezapomenutelných písní. Ať už jde o další pecky z repertoáru Robin „Sparkles“ Scherbatsky jako Sandcastles In The Sand či Beaver Song, Barneyho píseň o oblecích nebo Marshallova balada o fackování, v seriálu neustále přichází další a další hitovky. Žádná z nich se vám však nevryje do paměti jako popový hit o návštěvě místního obchoďáku.

3. Smelly Cat – Přátelé

Třetí písní dnešního seznamu téma sitcomů uzavřeme. Posledním z nich budou samozřejmě legendární Přátelé, kteří sice nejsou tak plní nezapomenutelných písniček, jako modernější Jak jsem poznal vaši matku, ale i tak mají v tomto ohledu co nabídnout. Vsadíme se, že vám už teď v hlavě hraje úvodní znělka seriálu s názvem I’ll Be There For You, kterou nazpívala americká kapela The Rembrandts.

Možná se budete divit, ale tuhle poprockovou písničku teď na mysli nemáme. Píseň, kterou zaručeně nebudete moci dostat z hlavy, v seriálu několikrát zpívá Lisa Kudrow (56), která v Přátelích hraje ztřeštěnou masérku a zpěvačku Phoebe. Její texty odrážejí nejen její krušné dětství, ale i její prapodivnou osobnost a ani po hudební stránce nejde o bůh ví jaký skvost.

Přesto se však píseň Smelly Cat (do češtiny překládaná jako Smraďochu) stala nesmazatelnou součástí tohoto seriálu.

2. Happy Birthday, Lisa – Simpsonovi

Od Lisy Kudrow se přesuneme k další Líze, tentokrát však té skutečně seriálové. Samozřejmě máme na mysli mladou intelektuálku, která je součástí pětičlenné žluté rodinky z fiktivního amerického městečka jménem Springfield. Simpsonovi se v dnešním článku objevují díky písni Happy Birthday, Lisa, kterou své sestře zpívá Bart spolu s Leonem Kompowskym, bývalým obyvatelem Springfieldského ústavu pro duševně choré.

Leon je velmi speciální vedlejší postava ze seriálu, jelikož mu hlas propůjčil sám Michael Jackson. Co je však na celé záležitosti ještě podivnější, je fakt, že Jackson nezpíval písně, které v epizodě s názvem Šílený Homer zazní. V pěveckých segmentech jej z neznámých důvodů nahradil talentovaný hudebník Kipp Lennon (59).

Rozdíly mezi jeho vystoupením a hlasem skutečného Jacksona jsou skutečně minimální, a spousta lidí si tak dodnes myslí, že v Simpsonových skutečně zpívá sám „Král popu“.

1. Toss A Coin To Your Witcher – Zaklínač

Poslední neodbytná píseň dnešního seznamu je zároveň tou nejnovější. Pochází totiž ze seriálu Zaklínač, který streamovací televize Netflix vypustila teprve na konci prosince loňského roku. Přestože soundtrack Zaklínače tvoří především orchestrální skladby, je v ní jedna píseň, která se vám zaryje pod kůži a už vás nepustí.

Je to píseň, kterou složí potulný bard a nejlepší/jediný Geraltův přítel Jaskier, aby mu pomohl zlepšit tristní stav reputace zaklínačského řemesla. Píseň je o tom, že by se lidé neměli zaklínačů bát, ale být jim vděční za to, že je zbavují monster.

Tyto služby je potřeba po zásluze odměnit nějakým tím finančním obnosem, a tak i její česká verze nese název Tak hoď groš zaklínači. V originále ji nazpíval Joey Batey (27) a v povedeném českém dabingu za ní stojí Ondřej Rychlý (27).

(tod)

Fandím
25 fanoušků
Nesnáším
5 antifanoušků
Celebrity:
Lisa Kudrow, Michael Jackson, Ondřej Rychlý

Filmy:
Simpsonovi, Jak jsem poznal vaši matku, Teorie velkého třesku

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
televizní seriály, seriál přátelé, kultovní seriály, Teorie velkého třesku scény, Teorie velkého třesku videa, Soft Kitty, Teorie velkého třesku písničky, Smelly Cat Přátelé, Lisa Simpsonovi, Toss A Coin To Your Witcher, Zaklínač, seriál Zaklínač
TOPlist