TOP 5 nejbizarnějších filmových postav

18.07.2019

Vytvořit skutečně originální filmovou postavu je v dnešní době velmi obtížné. Vzhledem k obrovskému počtu existujících filmů, a ještě většímu počtu již vzniklých postav, je zkrátka téměř nemožné stvořit postavu, která se zatím nikde neobjevila. Některým filmovým tvůrcům se však daří prokličkovat mezi různými filmovými klišé a vytvořit opravdu neotřelé osobnosti. 

Těmi nejoriginálnějšími postavami většinou bývají zároveň ty nejzvláštnější. Je skutečně ohromující, kam až může lidská mysl při vytváření fiktivních osobností dojít. Vítejte na Showbiz.cz, kde vám dnes představíme pětici těch skutečně nejbizarnějších filmových postav. Pokud jste však při čtení článku nenarazili na někoho, kdo by se zde podle vás měl rozhodně objevit, řekněte nám o něm v komentářích! 

5. Edward – Střihoruký Edward

Prvním podivínem dnešního seznamu je hlavní hrdina slavného filmu Tima Burtona (60) s názvem Střihoruký EdwardDo role Edwarda se pro snímek z roku 1990 převtělil Johnny Depp (56), který má s hraním podivínských rolí poměrně bohaté zkušenosti. Byl to však právě Edward, který odstartoval jeho obsazování do podobných rolí zvláštních jedinců a jen díky němu jej můžete znát i jako Kloboučníka nebo kapitána Jacka Sparrowa. 

Edward je zvláštním výtvorem vynálezce, který se rozhodl sestrojit muže s ostrými předměty namísto rukou. Přestože navenek působí jako naprosté monstrum, jde ve skutečnosti o velmi milého a plachého mladíka se zlatým srdcem. Jeho vizáž však lidi děsí, a proto se k němu často chovají opravdu hrozně. 

Edward se rozhodne, že se pokusí ostatní si získat a začne své podivuhodné tělo využívat ku prospěchu komunity, ve které žije. Stane se tak kadeřníkem, zahradníkem, sochařem a psím stylistou, kterého si ostatní postupně oblíbí. Stále jsou však k němu skeptičtí, a když Edward nechtěně způsobí smrt jednoho agresora, musí z městečka nadobro zmizet. 

4. Wednesday – Addamsova rodina

Následující bizarní filmová postava pochází původně z úspěšného televizního seriálu šedesátých let. Jelikož se však Rodina Addamsova stala opravdovým kulturním fenoménem, vznikly v devadesátých letech dva spinoffové filmy, které se těšily podobné úspěšnosti jako původní seriál. 

Addamsova rodina je ve skutečnosti plná záhadných postav, ale v konkurenci takových velikánů jako je živoucí ruka či koule vlasů se slunečními brýlemi, jsme nakonec přeci jen museli vybrat mladičkou Wendsday. Ta je nejmladším členem této výstřední famílie, ale od ostatních holčiček jejího věku se naprosto odlišuje. 

Zatímco si obyčejné dívky hrají s panenkami, její nejoblíbenější hračkou je malinká gilotina a její milovanou kratochvílí je chování pavouků. Nejraději nosí černé oblečení a celkově z ní vyzařuje strach. Její rodina však na tyto zvláštní aspekty povahy mladé Wednesday nehledí a zbožňují ji takovou, jaká je. 

3. Frank-N-Furter – Rocky Horror Picture Show

Postava Frank-N-Furtera pochází z kultovního britského hororového sci-fi muzikálu z poloviny sedmdesátých let s názvem Rocky Horror Picture Show. Frank-N-Furter je šíleným vědcem, který na svém zámku plném neřesti přivítá mladý pár, jenž se ztratil během hustého deště a zoufale hledá telefon. 

Mladíci se však poměrně záhy dozvídají, že jejich hostitel není ani zdaleka obyčejným člověkem, ale bláznivým transvestitou, který vynalezl umělého muže, který mu má splnit veškeré jeho sexuální tužby. To však ani zdaleka nebude tak snadné, jelikož je Frank opravdu náruživým podivínem 

Jeho zvláštnosti však nekončí u jeho sexuálních úchylek. Frank-N-Furter je totiž také velmi žárlivý a kvůli své žárlivosti je schopný i vraždit a uchýlit se i ke kanibalismu. Kromě toho, že je nesporně šílený, má však Frank i obrovské charizma, což jej dělá naprosto uhrančivou hvězdou celého filmu. 

2. Hannibal Lecter  Mlčení jehňátek

Ani následující šílenec se nějaké té vraždy a kanibalismu neštítí. Na rozdíl od Fran-N-Furtera však má doktor Hannibal Lecter dopředu všechno pořádně promyšlené. Právě díky jeho metodičnosti se mu daří léta unikat policii, ale jediná chybička pro něj znamená vězení. Ani tam však jeho příběh nekončí. 

Jakkoliv je totiž Hannibal v podání Anthonyho Hopkinse (81) šílený, je také obdobně geniální. Navíc má jako bývalý psychiatr a současný psychopat poměrně dobrý vhled do myslí šílenců a je tak nenahraditelnou pomocí při pátrání po obdobně vyšinutých jedincích. Jeho kamenná tvář však nikdy nejde úplně přečíst, a tak si policejní vyšetřovatelé nemohou být nikdy jistí, co se tomuto obávanému kanibalovi právě honí hlavou. 

Hopkins v roli Hannibala Lectera navíc vyzařuje skutečný děs a jeho herecký výkon mu oprávněně vysloužil Oscara za nejlepšího herce v hlavní roli.  

1. Willy Wonka – Pan Wonka a jeho čokoládovna

Posledním bodem dnešního seznamu skončíme poměrně blízko začátku našeho dnešnímu začátku. Nakonec jsme si totiž schovali slavného výrobce čokolád Willyho Wonku, kterého můžete znát i z filmu Karlík a továrna na čokoládu z roku 2005. Za touto verzí filmu opět stál režisér Tim Burton a Wonku v něm opět hrál Johnny Depp. Tento snímek je však remakem původního muzikálu ze sedmdesátých let, kde si majitele čokoládovny zahrál Gene Wilder. 

Tento továrník je proslulý nejen svou obrovskou láskou k sladkostem všeho druhu, ale i svým opravdu podivným vystupováním. Nejenže nosí netradiční obleční a mezi jeho zaměstnance patří pouze zvláštní rasa trpaslíků zvaná Umpa-Lumpové, ale Wonka má prapodivnou zálibu v týrání neposlušných dětíWonka na první pohled působí jako sice excentrický, ale za to sympatický chlapík, jenže v jeho pohybech a grimasách se skrývá něco mnohem temnějšího. 

(tod) 

Fandím
24 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Johnny Depp, Gene Wilder, Tim Burton, Anthony Hopkins

Filmy:
Střihoruký Edward, Mlčení jehňátek, Rocky Horror Picture Show, Addamsova rodina, Pan Wonka a jeho čokoládovna

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
americké filmy, horory, Johnny Depp role, Hollywood, bizár, Johnny Depp filmy, žebříčky, hororové postavy, Johnny Depp postavy, bizarní filmové postavy, bláznivé postavy, Wednesday Addamsova rodina, Addamsova rodina postavy, Frank-N-Furter
TOPlist