TOP 5 momentů ze Star Wars seriálu Ahsoka

07.10.2023

Na začátku října jsme se dočkali konce první řady dalšího ze seriálů vsazených do světa Star Wars. Ahsoka je odměnou především pro ty, kteří poctivě sledovali oba největší animované seriály z hvězdných válek – Klonové války a Povstalce. Právě hrdinové těchto seriálů, kterých jsme se ve hraných filmech prozatím nedočkali, hrají v Ahsoce prim.

Ústřední postavou je, jak už název seriálu napovídá, Ahsoka Tano, kterou opět ztvárnila Rosario Dawson (44). Ta si nadanou rytířku Jedi poprvé zahrála v Mandalorianovi a fanoušci z ní byli natolik nadšení, že Disney nezbývalo nic jiného, než jí věnovat vlastní seriál. Mimo ní se vrací i tým rebelů, který zahrnuje teď už generálku Heru Syndullu, neohroženou Sabine Wren a zdánlivě navždy ztraceného Ezru Bridgera.

V dnešním článku vás musíme varovat před spoilery, jelikož vám přinášíme pětici nejlepších momentů z nového seriálu a letmo se dotkneme i celkového finále Ahsoky. Teď už nám nezbývá než vám popřát: „Ať vás provází Síla!“

Charismatický záporák

První, co vás při sledování Ahsoky možná překvapí, je velmi silný záporák, kterému seriál věnuje jednu z prvních scén. Baylan Skoll je v podání Raye Stevensona stejnou měrou charismatický a děsivý. Jde o bývalého Jedie, který jde přímo za svým cílem a nebojí se jít i přes mrtvoly, pokud mu v jeho cestě překáží.

Není ale maniakálně zlý, je jen cílevědomý a nekompromisní, což z něj dělá do velké míry relativně sympatického padoucha. Baylan se navíc ani nezapojuje do závěrečného souboje mezi hrdiny a armádou admirála Thrawna a místo toho se vydává hledat dosud nespecifikovaný zdroj Síly, který mu nejspíš pomůže opustit vzdálenou galaxii, na které společně s hrdiny uvízne.

Je otázkou, jestli se dočkáme druhé série Ahsoky, ale jedno je jasné už teď. Ray Stevenson se do role záporáka Baylana Skolla už určitě nevrátí. Ve svých 58 letech totiž tragicky zemřel z dosud nezveřejněných důvodů. První díl seriálu je proto věnován jemu.

C3PO zachraňuje situaci

Kromě hrdinů obou zmíněných animáků a několika postav, které se objevují i v dalších seriálech jako je Andor nebo Mandalorian se znovu setkáváme i s některými starými známými z ústředních filmů série. Jednoho z nich vám prozradíme už teď a druhého si necháme až na konec dnešního článku.

První zmíněný přijde na pomoc generálce Syndulle, když neuposlechne přímý rozkaz rady Nové republiky, aby nepronásledovala uprchlou vězenkyni, která chce osvobodit obávaného generála Thrawna. Když už to s Herou vypadá opravdu nahnutě, objeví se v soudní síni sám C3PO, který radě sdělí, že Hera konala dle přímého rozkazu jeho paní, kterou je samotná Leia Organa.

Sabine a Síla

Ústředním příběhem celého seriálu není pouhé hledání Ezry Bridgera a zamezení návratu admirála Thrawna. Ahsoka obsahuje ještě jednu zásadní dějovou linku, která propojuje její příběh s příběhem impulzivní Sabine Wren v podání Natashy Liu Bordizzo (29). Ta totiž byla padawankou Ahsoky, ale svůj trénink na Jedie předčasně ukončila.

Když se se svou bývalou mistryní opět setkává, obě se rozhodnou, že je na čase trénink mladé Mandalorianky obnovit a prohloubit tak její spojení s mystickou Sílou. Zprvu je to opravdu těžké a kvůli své horkokrevnosti Sabine nedělá skoro žádné pokroky, ale když přijde na lámání chleba, dokáže uklidnit svou mysl a opět se se Sílou spojit.

Sabine je ve světě Star Wars unikátní i díky svému bojovému stylu. Protože je odchovankou Mandalorianů, využívá na rozdíl od ostatních Jediů speciální brnění a stejně často jako po světelném meči sahá i po laserových střelných zbraních. V jednom z posledních soubojů seriálu navíc kombinuje blaster i meč, což z ní dělá skutečně nebezpečného protivníka.

Návrat Ezry Bridgera

Sabine se na cestu za sebepoznáním vydává z jednoho prostého důvodu. Chce najít svého kamaráda Ezru, po jehož boku před několika lety bojovala. Ezra zmizel během útoku na admirála Thrawna, se kterým se přenesl do předaleké galaxie, kam se pomocí konvenčních metod nedá dostat. Zbytky přívrženců Impéria po Thrawnovi pátrají, což Sabine využije k tomu, aby s nimi odcestovala na místo, kam se oba před lety přenesli.

O jeho osudu ale předem neví nic a od jejich posledního shledání uplynulo opravdu hodně vody. Ezra klidně nemusel cestu mezi galaxiemi přežít, to ale mladou hrdinku v jejím pátrání neodradí. Navzdory všemu se jí jejího spolubojovníka skutečně podaří najít na živu a v dobré kondici. Právě návrat Ezry Bridgera byl pro fanoušky Star Wars Povstalci naprostým šokem, protože skoro nikdo už ani nedoufal, že mladého Jedie ještě někdy uvidí, a to navíc naživu a se světelným mečem v ruce.

Padawan a mistr

Poslední bod dnešního seznamu už jsme trochu naznačili výše a vrátíme se tak k vůbec nejúspěšnějšímu animovanému seriálu ze světa Star Wars. Hlavním příběhem Klonových válek byl výcvik Ashoky Tano Anakinem Skywalkerem. Ačkoliv je Anakin alias Darth Vader během událostí seriálu Ashoka dávno po smrti, přesto se ho diváci dočkají, a to dokonce v podání samotného Haydena Christensena (42).

Ten se ve světě Star Wars znovu objevil teprve nedávno v divácky vlažně přijímaném Kenobim. Teď se Christensen vrací jednak jako přízrak, který zkouší odolnost Ahsoky, ale zároveň v tréninkové nahrávce, které Ahsoce pomáhají zdokonalovat její schopnosti boje se světelným mečem. Fanoušci Star Wars, kteří Klonové války nikdy neviděli, tak mohli poprvé zjistit, jak dobrý Anakin mohl být jako mistr Jedi.

(tod)

Fandím
2 fanoušci
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Hayden Christensen, Rosario Dawson, Ray Stevenson

Filmy:
Star Wars: Epizoda II - Klony útočí, Star Wars: Klonové války, Star Wars: Klonové války

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
Hvězdné války, Star Wars, Anakin Skywalker herec, Star Wars: Klonové války, Star Wars série, úmrtí herců, Ahsoka Tano, seriál star wars
TOPlist