TOP 5 momentů z traileru na nového Spider-Mana

23.11.2021

Nový Spider-Man se rychlým tempem blíží do našich kin a jeho premiéry se dočkáme už 17. prosince. Proto se Disney rozhodlo vypustit v pořadí už druhý trailer, který o ději filmu s podtitulem Bez domova prozrazuje mnohem víc než první ukázka. Ostatně, posuďte sami.

Novou ukázku jsme detailně prozkoumali, a tak vám přinášíme pětici největších zjištění, která lze z druhého traileru vypozorovat. Mějte ale na paměti, že se filmaři často snaží své fanoušky pomocí trailerů zmást, a Marvel je na to specialistou. Je proto možné, že byly některé scény upraveny, abychom pak byli v kinech ještě víc překvapeni.

Octopus a Starkovy vynálezy

Dnešní seznam odstartujeme postavou, která byla největším překvapením a vrcholem předchozí ukázky třetího Spider-Mana. Alfred Molina (68) se totiž (podobně jako další herci) vrátil do své ikonické role Otto Octavia, který je známější pod svým superpadoušským jménem Doctor Octopus.

Ten byl Spider-Manovým úhlavním nepřítelem ve druhém díle trilogie, ve které si pavoučí kostým oblékal ještě Tobey Maguire (46). Děj nového filmu ale zřejmě překlene rozdílná zpracování příběhů Spider-Mana, a tak se dočkáme i starých známých. Nový trailer ale ukazuje, že se i tyhle legendární postavy od posledně trochu změnily.

Nejvíce je to vidět právě u Octavia, který s Peterem tentokrát zdánlivě spolupracuje. To je vidět nejen ze scén, ve kterých s hrdinou s klidným hlasem diskutuje, ale i na jedné části jeho vybavení. Jeho mechanická chapadla jsou totiž zbarvená do červena, ale ne do ledajakého odstínu. Mají stejnou barvu jako Iron Manův oblek. Je proto možné, že Peter Ottovi poskytl přístup ke Starkově technice, aby byl v boji proti ostatním padouchům z jiných vesmírů úspěšnější.

„Nový“ Electro

Když už jsme zmínili další padouchy, musíme zmínit i Jamieho Foxxe (53), který se vrátil k roli obávaného Electra. Toho si poprvé zahrál ve filmu Amazing Spider-Man 2, ve kterém nebyl pavoučím mužem Tom Holland (25) ani Tobey Maguire, ale Andrew Garfield (38), který místo plánovaných čtyř filmů své série stihl natočit jen dva.

Stejně jako Doctor Octopus prošel i Electro zjevnou proměnou, ačkoliv u něj došlo zřejmě jen ke změně zevnějšku. I nadále bojuje proti Peterovi a je ho přátelům a snaží se způsobit co největší škody, jen u toho tentokrát vypadá lépe. Tentokrát se totiž mnohem víc podobá ikonickému obleku, který tenhle elektrický záporák nosil v komiksech.

Zelení Goblini

Ještě jednou (a už naposledy) se v dnešním článku vrátíme k superpadouchům, kterých bude Spider-Man: Bez domova zřejmě plný po okraj. Ještě jednou se podíváme do éry Tobeyho Maguirea, ze které pochází i doposud jediné zpracování obávaného Zeleného Goblina, kterého si tehdy zahrál Willem Dafoe (66).

Jeho návrat naznačil už první trailer, ve kterém jsme mohli zaslechnout jeho ikonický šílený smích, ale druhý trailer nám trochu nasadil brouka do hlavy. Zde se Goblin konečně ukázal v celé své „kráse“ ve stejném kostýmu, který měl v původním Spider-Manovi z roku 2002. Když ale budete záběry traileru sledovat pozorně, zjistíte, že se na kluzáku pohybuje ještě jedna postava.

Je nepravděpodobné, že by se Dafoevův Norman Osborn převlékal během soubojů, a tak se zdá, že se dočkáme hned několika Goblinů. Bude to Normanův syn Harry v podání Jamese Franca (43), nebo snad někdo úplně jiný? To se s největší pravděpodobností dozvíme až sedmnáctého prosince.

Pád Peterovy přítelkyně

Filmy o pavoučím hrdinovi mají takový nehezký zlozvyk, že téměř vždy nechávají Peterovu přítelkyni někam padat, aby ji mohl Spider-Man na poslední chvíli zachránit. Tenhle postup se tvůrcům trochu vymkl ve druhém Amazing Spider-Manovi, kde Peter přes všechnu svou snahu nedokázal Gwen Stacy v podání Emmy Stone (33) zachránit včas.

Kirsten Dunst (39) byla v první trilogii na pády už poměrně zvyklá a zdá se, že si stejnou kratochvíli bude v novém filmu užívat i Zendaya (25), která MJ hraje v nové sérii. S ní se totiž v novém traileru zřítí lešení, a MJ tak nekontrolovatelně padá k zemi. Na vzdálenost několika centimetrů se k ní přiblíží ruka Hollandova Spider-Mana, než trailer přestřihne na jinou scénu. Je to ale opravdu Holland?

Jak už jsme napsali v úvodu článku, Marvel často trailery upravuje, aby skryl nějaké skutečnosti příběhu. Nebylo by skvělé, kdyby MJ ve skutečnosti zachránil Garfieldův Spider-Man, který by tak alespoň částečně napravil svou tragédii?

Několik pavoučích mužů?

Už od prvního momentu oznámení třetího dílu nejnovější pavoučí trilogie fanoušci debatují o tom, jestli se v novém filmu kromě starých známých padouchů objeví i hrdinové předchozích verzí. Jejich představitelé o této možnosti zarytě mlčí a nic se nedozvídáme ani z oficiálních kanálů. Až na jednu výjimku.

Nový trailer měl totiž několik různých verzí pro různé světové regiony. Tyhle verze se od sebe lišily jen v detailech, ale zdá se, že jeden klíčový detail unikl tvůrcům verze pro brazilské obecenstvo. Když se totiž v jednom z posledních trailerů do sebe pustí Hollandův Spider-Man se Sandmanem, Electrem a Lizardem, jsou tu hned dva momenty, které fanouškům nastartovaly jejich konspirační teorie.

Prvním bylo rozmístění padouchů, kteří jako by všichni útočili na někoho jiného. V posledním okamžiku této ukázky navíc dostane Lizard ránu do obličeje od neviditelného protivníka. To vede filmové nadšence k přesvědčení, že se staří Spider-Manové ve filmu skutečně objeví a z této scény byli počítačově vymazáni. Co si myslíte vy? Dočkáme se Maguirea a Garfielda nebo jsou to jen plané sny komiksových nadšenců?

(tod)

Fandím
9 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Tobey Maguire, Kirsten Dunst, Zendaya Coleman, Alfred Molina

Filmy:
Spider-Man, Amazing Spider-Man 2, The

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
nové filmy, komiksy, marvel, komiksové postavy, Spider-Man, Spider-Man trailer, Spider-Man 2021, Spider-Man bez domova
TOPlist