TOP 5 informací, které tvůrci prozradili o druhé Duně

28.04.2023

Na veřejnost se nedávno dostaly první záběry z chystaného pokračování fantastické Duny. Předloňský snímek se stal opravdovým hitem, který si díky svému poctivému zpracování získal nejen fanoušky původních knih či filmového zpracování od Davida Lynche (77), ale oblíbili si ho i ti, kteří byli světem Franka Herberta dosud nepolíbení.

Pokračování filmu bychom se měli dočkat už 3. listopadu a na povrch se začínají dostávat první záběry, které toho prozrazují poměrně hodně. Ponořte se s námi do příběhů pouštní planety Arrakis a zjistěte, co si pro nás Denis Villeneuve (55) na konec roku chystá.

Ani chvilka oddechu

Čtenáři knih byli v roce 2021 v kinech možná trochu překvapeni, když filmový příběh nenadále skončil téměř přesně v polovině prvního knižního dílu Duny. Většina fanoušků této série proto poměrně pochopitelně předpokládala, že druhý díl naváže přesně tam, kde první skončil.

Přesně tuhle domněnku zřejmě potvrzují i první záběry Duny: Část druhá, které ukazují Paula a Lady Jessicu, jak putují pouští společně s Fremeny. Poté, co Paul v podání Timothée Chalameta (27) zvítězil v souboji na život a na smrt, získal si uznání původních obyvatel písečné planety a de facto se stal jedním z nich.

Projížďka na červovi

Jednou z nejzásadnějších věcí, které nový trailer naznačuje, je i obrovský posun, kterého Paul Atreides dosáhne. Ze schopného, ale trochu ušlápnutého mladíka se promění v obávaného válečníka, který povede utlačovaný národ proti nesmlouvavému impériu.

Jednou z největších hrozeb planety Arrakis jsou bezesporu píseční červi, kteří pozřou všechno, co se jim postaví do cesty. Už na konci prvního dílu jsme mohli pozorovat, že tahle obrovská monstra nejsou jen vraždícími příšerami, ale že je někteří Fremeni využívají i k rychlému pohybu po planetě.

Podle nových záběrů si tuhle schopnost zřejmě osvojí i Paul, který si tím ještě více získá důvěru původních obyvatel písečné planety.

Sting nebo „King“?

Původní Duna z roku 1984 nebyla zrovna tím nejlepším, co kdy David Lynch natočil, přesto ale šlo o nezapomenutelný kousek. Jedna z mnoha scén, které většině diváků utkvěly v paměti, byl bezesporu souboj Paula, kterého si tehdy zahrál Kyle MacLachlan (64), s princem Feyd-Rautha Harkonnenem.

Toho si v původním snímku zahrál Sting (71), kterého v novém zpracování vystřídá „King“. Lépe řečeno představitel „Kinga“ Elvise Presleyho v novém snímku Elvis. Ačkoliv je role Austina Butlera (31) v knihách popisována jako teenager s tmavými vlasy a kulatým obličejem, nový Feyd-Rautha se bude podobat spíše tomu, kterého známe z Lynchova filmu.

Mladá láska

Už první snímek ukazoval na až magické pouto, které vznikalo mezi Paulem a Chani, kterou v nové duně ztvárnila Zendaya (26). Paulovi se o tajemné krásce s modrýma očima dříve jenom zdálo, ale v momentě, kdy ji potkal v poušti, byl jeho osud „zpečetěn“. Vznikající a rozvíjející se vztah této mladé dvojce bude zřejmě jedním z klíčových motivů druhého dílu Duny.

Celý trailer totiž začíná jejich intimní konverzací, ve které Paul Chani vypráví, jaké bylo plavat ve vodách jeho domovské planety. To ale není jediný důkaz jejich vznikající lásky, kterého se v traileru dočkáme. Villeneuve si pro diváky připravil i scénu, ve které se oba mladí milenci líbají.

Starý známý

Jeden moment nového traileru ukazuje i postavu, o které si diváci prvního dílu, kteří nečetli knihu, mohli snadno myslet, že ji vidí naposledy. Paulův mentor a učitel bojového umění Guerney Halleck je na živu!

Přežití postavy Joshe Brolina (55) není žádným překvapením pro milovníky původních knih, ale s největší pravděpodobností nepřekvapilo ani ty, kteří bedlivě sledují, co se kolem filmu a jeho natáčení děje. Sám Brolin totiž nedávno potvrdil, že se pro natáčení druhého dílu vrátil.

Krátký záběr nového traileru toho sice moc o jeho osudu neprozradil, ale pokud se bude Villeneuve držet knižní předlohy, čeká Brolina ještě poměrně podstatná úloha.

(tod)

Fandím
4 fanoušci
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Sting, Josh Brolin, Zendaya Coleman, Denis Villeneuve

Filmy:
Duna

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
trailer, pokračování filmu, zajímavosti, Duna, Duna remake, Frank Herbert, Duna zajímavosti, Duna 2021
TOPlist