TOP 5 ikonických písní z komiksových filmů od Marvelu

03.05.2020

Celkové filmové zážitky utváří hned několik aspektů, které se navzájem doplňují a předhánějí. Někteří tvůrci lpí na vizuální kvalitě a akčních scénách, jiní si potrpí na zajímavých příbězích a propracovaných postavách. Jsou však i tací, kteří trvají na tom, aby se soundtrack filmů skládal z jejich oblíbených písní a kvalitních originálních melodií.

Nejinak tomu je i u tvůrců superhrdinských počinů vznikajících pod hlavičkou studia Marvel, kteří do svých filmů velmi často propašovávají svoje oblíbené písně. V dnešním článku vám proto představíme pětici ikonických písní, které se v těchto komiksových snímcích objevily. Abychom si to však trochu ztížili, rozhodli jsme se uvést každý film a každou kapelu pouze jednou.

Tak se alespoň vyhneme tomu, aby byl dnešní článek plný pecek ze dvou dílů Strážců galaxie nebo hitů australské rockové kapely AC/DC, která téměř vlastnoručně plní playlisty všech filmů o Iron Manovi.

5. AC/DC – Back in Black (Iron Man)

Když už jsme zmínili Iron Mana a „australské elektrikáře“, byl by hřích jimi dnešní článek nezačít. Právě první Iron Man totiž odstartoval úspěchy propojeného světa komiksových filmů od Marvelu. Iron Man se v kinech objevil v roce 2008 a hlavní role charizmatického vynálezce a miliardáře Tonyho Starka se v něm ujal Robert Downey Jr. (55).

Na úspěších snímku se bezpochyby podílí i jeho senzační soundtrack, který ukončuje legendární píseň Iron Man od Black Sabbath. Ta se pro dnešní seznam přímo nabízí, ale naše volba nakonec padla na píseň Back in Black od výše zmíněných AC/DC, kterou celý snímek začíná.

Celý snímek totiž otevírá jízda vojenského konvoje v Afghánistánu, v rámci které se mladý vynálezce chystá prezentovat své nejnovější nástroje zkázy. Jeho cesta je doprovázená nezaměnitelným kytarovým riffem Anguse Younga (65) a jedovatým hlasem Briana Johnsona (72). Obecně vzato jde o velmi silné hudební základy, na kterých mohla tato veleúspěšná série dál stavět.

4. The Ramones – Blitzkrieg Bop (Spider-Man: Homecoming)

Vlivy hardrockových začátků série jsou cítit i v o téměř deset let mladším filmu, ve kterém se sice Iron Man také objevuje, ale ve kterém byla hlavní úloha svěřena jinému hrdinovi. Tímto hrdinou je Peter Parker, který své speciální schopností získal poté, co jej kousl radioaktivní pavouk. Samozřejmě máme na mysli Spider-Mana a jeho snímek s podtitulem Homecoming.

Poté, co se Disney podařilo alespoň částečně získat práva na pavoučího muže, jej filmaři začali postupně zapojovat do filmového světa Marvelu, a to už od roku 2016, kdy se v kinech objevil snímek Captain America: Civil War. Svůj první sólový film dostal Tom Holland (23) v hlavní roli Spider-Mana hned o rok později.

S tímto filmem je velmi úzce spojená píseň Blitzkrieg Bop od kapely The Ramones. Ta v celé své kráse zazní v závěrečných titulcích filmu, ale ještě dříve se objeví v momentě, kdy si Peter poprvé obleče svůj superhrdinský kostým. Jde o energickou pecku od kapely, která stejně jako komiksový hrdina vyrůstala v newyorském Queensu.

3. Electric Light Orchestra – Mr. Blue Sky (Strážci galaxie Vol. 2)

Pro další bod dnešního seznamu jsme si vybrali sérii o nepravděpodobném týmu hrdinů, kteří se snaží zachránit celý vesmír. Po dlouhém rozvažování jsme nakonec zvolili druhý díl série s názvem Strážci galaxie Vol. 2, jehož soundtrack je ještě o krapet lepší než ten u původního filmu. I jednička byla však až po okraj plná nezapomenutelných hitů, takže pokud se vám víc líbí původní playlist, naprosto vás chápeme.

Důvodem, proč jsme nakonec zvolili dvojku, je první scéna druhého dílu, ve kterém tým hrdinů zápolí s obrovským chapadlatým monstrem. Tedy, skoro celý tým. Groot, který je po své obrovské oběti v prvním dílu teprve dítětem, se při lítém boji baví tancem na píseň Mr. Blue Sky od britské skupiny Electric Light Orchestra.

Zatímco tedy zbytek týmu bojuje o přežití (a v mezičase napomíná Groota), užívá si oživlý strom senzační kombinace rocku, popu a klasické hudby, kterou je kapela Electric Light Orchestra proslulá dodnes.

2. Led Zeppelin – Immigrant Song (Thor: Ragnarok)

Dalším snímkem se od cestování vesmírem přesuneme k severské mytologii, jen abychom během několika chvil opět skončili u sci-fi. Čtvrtou písní dnešního seznamu je totiž Immigrant Song od legendárních Led Zeppelin. Tahle pecka zazněla v nejdůležitějším momentě prozatím posledního sólového Thora s podtitulem Ragnarok.

Oním momentem bylo Thorovo objevení vlastní síly během boje proti jeho sestře v podání Cate Blanchett (50). Když totiž bůh hromu zjistí, že pro své superschopnosti nepotřebuje bájné kladivo Mjölnir, ale že mu stačí, aby si trochu věřil. V ten moment dokáže povolat nejen hromy a blesky, ale i nezaměnitelný ječák Roberta Planta (71).

1. Alan Silvestri – It’s Not True(Avengers)

Možná vás to překvapí, ale na konec dnešního článku té nejlepší hudby ze superhrdinských filmů od Marvelu jsme si neschovali žádný hit z rockové historie. Filmové soundtracky se totiž neskládají jen ze světoznámých písní, ale i z originálních skladeb, které pro ně tvoří ostřílení hudební skladatelé.

Každá pořádná filmová série potřebuje nějaké hudební téma, a ani zde „marvelovky“ nezaostávají. Dvorním skladatelem těchto filmů je Alan Silvestri (70), který už dříve tvořil muziku pro úspěšné filmy jako Forrest Gump, Návrat do budoucnosti nebo Predátor. Pro Marvel složil celou řadu melodií, ale tou nejikoničtější je beze sporu It’s Not True, která se v různých variacích v komiksových filmech objevuje už od původních Avengers.

Tato hlavní znělka je v každém filmu pozměněna a husí kůže, kterou u diváků vyvolává, je tak vždy o něco silnější.

(tod)

Fandím
7 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Robert Downey Jr., Cate Blanchett, Alan Silvestri, Brian Johnson

Filmy:
Iron Man, Avengers, Guardians of the Galaxy

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
TOPlist