TOP 5 herců, kteří ve svých filmech téměř vždy zemřou

19.07.2019

Hollywood má takový nepěkný zvyk, že často najímá stejné herce do podobných rolí. Toma Cruise ve filmech potkáte vždy jako akčního hrdinu, který proklatě rychle běhá, Jim Carrey (57) bude vždy pološíleným podivínem a Jennifer Aniston (50) bude vždy hrát nějakou variaci na Rachel. Tomuto spojení herců s rolemi se odborně říká typecasting. 

Typecasting se však netýká pouze povahově podobných rolí, ale může být mnohem specifičtější. Existují totiž například i herci, kteří téměř ve všech svých filmech vždy dříve nebo později zemřou. Pokud je tedy uvidíte v traileru nebo na plakátu určitého snímku, můžete si být téměř stoprocentně jistí, že bude film obsahovat nějakou smrt. 

Dnes jsme si pro vás proto připravili pětici přesně takových herců, kterým při přebírání scénáře leží v hlavě jediná zásadní otázka. “Jak umřu tentokrát?” 

Prvním hercem dnešního seznamu je představitel Nicka Furyho z filmů komiksového studia Marvel a Julese Winfielda z Pulp Fiction: Historky z podsvětí. Tyto dvě role jsou však jedněmi z mála, ve kterých Samuel L. Jackson (70) nezemře. V případě "marvelovek" tedy alespoň ne definitivně. 

Jackson je zkušeným hercem, který se však během své dlouholeté kariéry stal spíše parodií sebe sama. Většina takových herců se pohybuje na hranici trapnosti, což však z nějakého záhadného důvodu není Jacsonovým případem. Ten je stále jednou z největších hollywoodských hvězd a jeho jméno najdete u mnoha výdělečných trháků. 

Filmaři jej však i rádi zabíjejí. V začátcích si herce jen tak někdo zabít nedovolil, ale když přišla jeho absurdní smrtÚtoku z hlubin, všichni filmoví tvůrci se zřejmě shodli, že se jednoho z nejslavnějších herců také pokusí oddělat. Od té doby jsme Jacksona mohli vidět zastřeleného, vybouchnutého, vyhozeného z okna s amputovanou rukou a v mnoha dalších velmi bolestivých situacích. 

4. Steve Buscemi

Americký herec Steve Buscemi (61) se nenarodil zrovna s atraktivní vizáží. Přesto se však stal velmi úspěšným hercem, který se může chlubit nespočtem světoznámých rolí. Jeho nevzhledný obličej a ustrašené vystupování z něj však dělají ideálního kandidáta na nějakou tu filmovou smrt, čehož filmaři využívají naplno. 

Zdá se, že existuje nepsané pravidlo, že se Buscemi nemůže dožít konce žádného svého snímku. Když pro něj totiž například tvůrci snímku Big Lebowski nemohli najít žádnou vynalézavou smrt, rozhodli se, že jej odstraní aplespoň pomocí infarktu. To však ani zdaleka není jediný způsob, kterým tento rodák z Brooklynu za svou hereckou kariéru zemřel. 

Mezi jeho smrtící nástroje patří kromě klasických střelných a bodných zbraní například i sekera. Jedním z mála režisérů, kteří Buscemiho před jeho smrtí šetří, je Quentin Tarantino (56). Buscemiho Pan Růžový byl totiž jedním z mála mafiánů, kteří přežili krvavé GauneryTarantinova shovívavost je v Buscemiho případě opravdu zarážející, jelikož Tarantino není někým, kdo by se bál nějaké té krve. 

Následující herec je opravdu proslulý tím, jak skvěle zvládá různé přízvuky. To však není jediný aspekt jeho herecké kariéry, o kterém všichni vědí. Další pojem, který se se jménem Gary Oldman (61) neodmyslitelně pojí, je smrt jeho filmových postav 

Oldman má navíc tu smůlu, že většinou hraje skutečně zlotřilé padouchy, kteří čelí ostříleným hrdinům. Už od samého začátku filmu je proto jasné, jak to s jeho postavami dopadne. Pokud zrovna padouchynehraje, dostává Oldman životopisné role předčasně zemřelých umělců. I zde nemá moc šancí na přežití. 

Smůla ho však provází i v případě, kdy hraje kladné hrdiny. Stačí si vzpomenout na Siriuse Blacka ze série Harry Potter. Ačkoliv jde o jednu z jeho nejméně brutálních smrtí, v kontextu série o čarodějnickém učni s jizvou na čele jde o jednu z těch nejzásadnějších a nejsrdceryvnějších. 

Následujícího herce jste možná čekali na prvním místě dnešního žebříčku. Možná vás to překvapí, ale Sean Bean (60) není hercem, který ve svých rolích umírá nejčastěji. K prvenství má však zatraceně blízko. Když budete v dnešním článku ještě chvíli pokračovat, dozvíte se, kdo si toto nezáviděníhodné vítězství drží. 

Tím však rozhodně nechceme naznačit, že by byl Bean ve filmových úmrtích nějakým “ořezávátkem”. Jeho filmová úmrtnost je tak proslulá, že se sama o sobě stala vtipem. Na internetu naleznete nespočet různých článků a grafik, které zábavně ukazují Beanovy rozličné smrti. 

Pro ukázku jsme vybraly ty nejlepší z nich. Sean Bean byl během své herecké kariéry: popraven mečem, rozstřílen šípy, rozčtvrcen, nabodnut na kotvu a následně explodován, pohřben zaživa, rozdrcen padajícím satelitem či shozen z útesu stádem krav. 

1. John Hurt

A kdo že je tím absolutním vítězem dnešního žebříčku herců, kteří ve většině případů nepřežijí vlastní snímky? První příčku obsadil představitel Kanea z VetřelceOllivandera z Harryho Pottera a mnoha dalších postav, které na konci jejich příběhu čeká nepěkný osud. John Hurt totiž během svého hereckého angažmá zemřel více než čtyřicetkrát. 

Kromě výše zmíněných smrtí přišel Hurt o život i ve filmech V jako Vendeta, Sloní mužHellboyJeden musí z kola ven nebo Nebeská brána. Jeho nejslavnější smrtí však rozhodně zůstává moment, kdy mu na palubě vesmírné lodi Nostromo vyskočí z hrudníku právě narozený mimozemšťan.

(tod)

Fandím
5 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
John Hurt, Gary Oldman, Sean Bean, Samuel L. Jackson

Filmy:
Útok z hlubin, Vetřelec, Pulp Fiction: Historky z podsvětí, Gauneři

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
slavní herci, Hollywood, Gary Oldman filmy, žebříčky herců, Gary Oldman role, John Hurt filmy, hollywoodské legendy, Samuel L Jackson role
TOPlist