TOP 5 herců, kteří si za své role říkají o pořádný balík peněz

17.02.2022

Častokrát jsme psali, že herecká profese není jen tím pozlátkem, které se každý den objevuje v médiích. Dnes ale tuhle představu trochu „nabouráme“, protože se zaměříme na herce, kterým jejich sláva přeci jen trochu stoupla do hlavy. Tahle hollywoodská esa moc dobře vědí, že už ve světě filmu něco dokázala, a tak si mohou mezi projekty vybírat podle libosti.

Dnes se podíváme na celebrity, které se za své herecké výkony nechávají opravdu dobře zaplatit. Tím samozřejmě nechceme zlehčovat jejich talent, ale přeci jen by těmhle hvězdám možná neškodila menší dávka skromnosti. Na druhou stranu, když si je mohou filmová studia dovolit, tak proč by svou cenovku trochu nepozvedli.

Ben Affleck

První hvězdou dnešního seznamu je rodák z Berkeley v Kalifornii, který byl na začátku své kariéry mnohými vnímán jen jako méně talentovaný kolega a kamarád Matta Damona (51). Ben Affleck (49) však zanedlouho prokázal, že v sobě cit pro filmařinu skutečně má a dnes je minimálně na stejné úrovni, a v některých ohledech je dokonce ještě úspěšnější než Damon.

Zatímco je jeho herecký talent často zesměšňován, jeho dovednosti na režisérské či scénáristické židli jsou nezpochybnitelné. Hollywoodští tvůrci si navíc moc dobře uvědomují, že pokud Afflecka obsadí do nějakého svého filmu, určitě jim do kin přitáhne řadu platících diváků. Proto se Affleck nestydí říct si o pořádně mastný honorář.

Když se vrátíme do roku 2020, kdy se objevil jen ve dvou celovečerních filmech (které byly ke všemu přinejlepším průměrné), vyšplhal se Affleckův honorář na úctyhodných 55 milionů dolarů. Affleckovi paradoxně nejvíce pomohlo obsazení do role Batmana, a to i přesto, že jeho ztvárnění netopýřího superhrdiny není komiksovými nadšenci nijak zvlášť oblíbené.

Johnny Depp

Ačkoliv je jméno Johnnyho Deppa (58) v Hollywoodu současnosti spíše sprostým slovem, před jeho aférami s Amber Heard (35) šlo o jednoho z nejvyhledávanějších a nejlépe placených herců. A to i přesto, že v posledních deseti letech hrál vždy charakterově podobné (ne-li totožné) postavy.

Depp zkrátka moc dobře věděl, jak žádaný je, a proto si u filmových studií mohl dohodnout tučné obnosy. Stačí, když se podíváme na historii kolem oblíbených Pirátů z Karibiku. U prvního filmu začínal na „nuzných“ 10 milionech dolarů, ale hned u pokračování s názvem Truhla mrtvého muže si mohl říct o dvojnásobek.

Takhle to pokračovalo napříč celou sérií a podle odborných odhadů se předpokládá, že si Depp za pětici Pirátů odnesl úctyhodný balíkv hodnotě 300 milionů dolarů.

Harrison Ford

Na přelomu osmdesátých a devadesátých let byste pohledali vyhledávanějšího akčního hrdinu, než kterým byl Harrison Ford (79). Ačkoliv jeho kariéra odstartovala už na začátku sedmdesátých let, skutečné slávy se dočkal až díky roli Hana Sola v původních Star Wars s podtitulem Nová naděje.

Že nešlo o náhodný úspěch Ford potvrdil v roce 1981, kdy si na sebe poprvé oblékl ikonický klobouk, a za pas si zastrčil svůj věrný bič. Za snímek Dobyvatelé ztracené archy si domů odnesl necelých šest milionů dolarů, ale díky navazujícím dílům se to ukázalo jako chytrá investice do budoucnosti.

Když se měl v roli Indiana Jonese objevit počtvrté ve filmu s podtitulem Království křišťálové lebky, bylo jasné, že si Indyho zkrátka nikdo jiný zahrát nemůže. I proto si Ford mohl říct o astronomických 65 milionů, které mu byly určitě příjemnou náplastí na neúspěch filmu u kritiky. Ani se nám nechce hádat, kolik si řekne za pátý díl ságy, který se má v kinech objevit v příštím roce.

Robert Downey Jr.

Pokud komiksový gigant Marvel a jeho mateřská společnost Disney někomu dluží za úspěch superhrdinských filmů, pak je to neoddiskutovatelně Robert Downey Jr. (56). Ten se v roce 2008 nezalekl nevalné reputace komiksových snímků a dal všechno do původního Iron Mana, který položil základy celému MCU (označení pro filmový svět Marvelu, pozn. red.).

Ten v současnosti skýtá 27 různých filmů, nespočet seriálů a dalších projektů a nezdá se, že by tenhle gigant nějak zpomaloval. Downey si moc dobře uvědomuje, že je mu Disney za úspěch vděčné, a proto neměl problém, říct si za své herecké výkony pořádný balík peněz, nehledě na to, jak „epizodní“ jeho role v některých filmech byla.

U původního Iron Mana totiž Downey svolil, že jako honorář obdrží jen půl milionu dolarů a zároveň dostane 8 % ze zisků filmu. To byla opravdu sázka na nejistotu, jelikož nikdo nemohl tušit, jak takový superhrdinský experiment dopadne. Za svůj předposlední film v marvelovské historii už obdržel 75 milionů a za Endgame mu na účtu přistál obdobný balík peněz.

Daniel Craig

Na konec dnešního článku jsme si nechali vysloužilého agenta 007, který svou kariéru v roli nejslavnějšího špiona s velkou slávou zakončil teprve vloni. Právě proto byste si možná mohli myslet, že jsme na dnešní žebříček Daniela Craiga (53) zařadili kvůli bondovkám, ale pravda je trochu jinde.

O neuvěřitelný honorář si Craig řekl za natáčení dvou pokračování překvapivě úspěšné detektivky s názvem Na nože. Za tyhle filmy by si měl Craig na svůj už tak dost naditý účet připsat 100 milionů dolarů, což z něj dělá historicky prvního herce historie, který se může chlubit tak astronomickou výplatou.

(tod)

Fandím
24 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Johnny Depp, Robert Downey Jr., Daniel Craig, Ben Affleck

Filmy:
Dobyvatelé ztracené archy, Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže, Casino Royale

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
američtí herci, Johnny Depp role, Hollywood, nejlépe placení herci, Johnny Depp filmy, Ben Affleck role, Harrison Ford role, Harrison Ford postavy, platy herců
TOPlist