TOP 5 herců, jejichž skutečná zranění zůstala ve filmech

17.06.2019

O tom, že herectví rozhodně není bezpečná profese, jsme vás informovali už nesčetněkrát. Nespočet lidí se při tvorbě snímků zranilo, a dokonce existuje i hrstka těch, které filmy skutečně připravily o život. K většině zranění však dojde mimo záběry kamer a běžný divák tak o nich nemá sebemenší tušení. Některá zranění se však odehrála přímo při natáčení a režisérům se tolik „zalíbila“, že se je rozhodli nechat ve svých filmech.

Pokud se totiž váš herec při natáčení scény skutečně zraní, byla by škoda tyto záběry ve výsledném filmu nepoužít. Přidávají snímku totiž na autenticitě a zřetelná bolest v očích herců je tím, co danou scénu skutečně „prodává“. Showbiz vám proto dnes přináší seznam pěti herců, kteří se zranili při natáčení, a jejichž zranění ve filmu skutečně můžete zahlédnout.

5. Daryl Hannah – Blade Runner

První obětí filmového natáčení, kterou vám dnes chceme představit, je americká herečka Daryl Hannah (58). Ta má za sebou poměrně obsáhlou filmografii plnou průměrných a často i podprůměrných snímků. Jeden z jejích prvních filmů je však považován za skutečnou klasiku světové kinematografie.

Ztvárnila totiž androidku Pris, jejímž posláním je sexuální uspokojování platících zájemců. Když však získá vlastní vědomí, rozhodne se od svého osudu utéct. Zběsilý útěk je momentem, který je pro hereččinu postavu osvobozující, ale herečka samotná na něj tak vřelé vzpomínky nemá. Když totiž v potemnělé uličce potká genetického inženýra J. F. Sebastiana, předstírá, že zpanikaří a vezme nohy na ramena.

Cestou klopýtne a trefí boční okénko přistaveného auta. Tahle scéna však původně ve scénáři vůbec nebyla. Pris se měla jen sebrat a utíkat, seč jí síly stačily. Hannah však na mokrém asfaltu uklouzla a loktem prorazila okénko. Zůstala však v roli a scénu dokončila. To je vcelku obdivuhodné, jelikož později zjistila, že si svůj loket tvrdým nárazem nalomila na osmi místech.

4. Sylvester Stallone – Rambo: První krev

Sylvester Stallone (72) vypadá na první pohled jako někdo, koho nějaké zranění jen tak nerozhází. Za svou filmovou kariéru si prošel několika různými nebezpečnými momenty, jelikož si i ve svých 72 rád provádí kaskadérské kousky sám. Když však natáčel prvního Ramba v roce 1982, hrálo mu do karet i jeho mládí.

Ani tak se však ve scéně, kdy John Rambo utíká před policií městečka Hope, herec zranění nevyhnul. Když totiž Rambo visí dolů z okraje skály, zatím co jej pronásleduje snad celý místní policejní sbor včetně helikoptéry, má jedinou šanci na záchranu. Musí se okraje útesu postit a doufat, že dopadne do měkkého.

Před téměř jistou smrtí se zachrání tím, že se při pádu zachytí jedné z masivních větví stromů. I tak však Rambo nabere poměrně vysokou rychlost a takový náraz přeci jen trochu bolí. Křik, který v této scéně slyšíte, je však skutečný. Stallone totiž dopadl tvrději, než očekával, a při nárazu si zlomil žebro.

3. Jake Gyllenhaal – Slídil

Napínavý snímek Slídil vypráví o sociopatickém novináři na volné noze Lou Bloomovi, který se specializuje na natáčení videí násilných trestných činů. Přestože jsou jeho motivací nejprve peníze, víc a víc si začíná užívat adrenalin, který mu jeho práce poskytuje. Většinou je na místě tragédií dříve než policie a neštěstí a trestné činy často zachytává v jejich největší syrovosti.

Když se mu však stane, že ho předežene konkurence, nese to Lou velmi těžce. V jedné takové scéně dostal jeho představitel Jake Gyllenhaal (38) za úkol naštvaně křičet na svůj odraz do koupelnového zrcadla, se kterým proto třese a pak naštvaně praští. Tahle scéna se díky své přesvědčivosti dostala i do traileru filmu.

Za tak velkou uvěřitelnost této scény vděčí filmaři tomu, že se Gyllenhaal do natáčení skutečně ponořil. Se zrcadlem pak praštil natolik, že se jeho sklo vysypalo a herce pořezalo na ruce. Ta mu samozřejmě začala ihned krvácet a Gyllenhaal posléze potřeboval přes čtyřicet stehů. Záběr, ve kterém se skutečně pořezal, se povedl natolik, že nakonec opravdu zůstal ve filmu.

2. Channing Tatum – Hon na lišku

Když je vaším úkolem ztvárnit olympijského zápasníka, je jasné, že může dříve nebo později dojít k nějakému tomu zranění. Zápasení je nelítostným sportem, během kterého se toho však mnohem více děje za oponou než v samotném ringu. Životopisný snímek s názvem Hon na lišku ukazuje přesně to.

Mark Schultz je poměrně ušlápnutým zápasníkem, který žije ve stínu svého slavnějšího bratra. Má proto dost pocuchanou psychiku a upne se ke každému, kdo mu projeví jen trochu laskavosti. Toho zneužívá jeho trenér John du Pont, který je opravdu zkušeným manipulátorem.

V jedné scéně to už Mark v podání Channinga Tatuma (39) nevydrží a totálně se sesype. Poté, co prohraje důležitý zápas, chodí po svém hotelovém pokoji a s pláčem a vztekem mlátí do vlastního těla. Poté však přejde k ničení okolních věcí a rozhodne se udeřit svou hlavou do zrcadla, a to hned třikrát za sebou. Tato silná scéna je umocněná tím, že zrcadlo bylo skutečné, a že si o něj Tatum opravdu rozrazil své čelo. Sám říká, že si natáčení těchto záběrů vůbec nepamatuje, čemuž se asi kvůli tak silným nárazům nemůžeme divit.

1. Brad Pitt – Sedm

Nakonec jsme si nechali Brada Pitta (55) a napínavý krimi thriller s názvem Sedm. Pitt v tomto filmu ztvárnil jednoho ze dvou detektivů, kteří vyšetřují případ záhadného masového vraha. Ten své oběti vybírá podle sedmi biblických hříchů a místa činu podle toho upravuje. Policii se jej však přesto nedaří dopadnout, jelikož je šílenec neustále o krok napřed.

Dnešní žebříček skončíme přesně tam, kde jsme začali, jelikož i za poslední zranění může kombinace deště, kluzkého povrchu a přistaveného auta. Když měl totiž detektiv David Mills vraha v jedné scéně pronásledovat, zradila jeho představitele obuv a uklouzl po promočené kapotě auta. Jeho ruka prorazila okno tohoto vozidla a Pitt si přetrhl šlachu v ruce.

Ačkoliv přesně tento záběr ve filmu nezůstal, jeho zranění se utajit nedalo. Pitt zůstal s rukou v sádře, což režisér David Fincher (56) musel do filmu nějakým způsobem zakomponovat. Nechal Pittovu postavu proto spadnout z kluzkého žebříku a jeho zlomená ruka se tak nenápadně dostala do scénáře.

(tod)

Fandím
13 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Channing Tatum, Brad Pitt, Jake Gyllenhaal, Sylvester Stallone

Filmy:
Sedm, Blade Runner, Rambo: První krev

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
hollywoodske filmy, herci, Brad Pitt filmy, Sylvester Stallone zranění, herci Hollywood, Sylvester Stallone filmy, zranění při natáčení, zranění herců
TOPlist