TOP 5 filmů s Brucem Willisem v hlavní roli

04.04.2022

Zprávy se v současnosti šíří šíleným tempem a není to tak dlouho, co svět obletěla informace o ukončení herecké kariéry Bruce Willise (67). Nestalo se tak kvůli tomu, že by ho snad herectví omrzelo, nebo že by se mu pod kůži dostaly recenze filmů, které v poslední obě natočil. Důvod jeho odchodu do hereckého důchodu je bohužel mnohem smutnější.

Na konci března mu byla diagnostikována vážná nemoc, která ovlivňuje jeho kognitivní schopnosti. Willis tak kvůli takzvané afázii často nerozumí, a zároveň trpí i vadou řeči. Bez těchto schopností se pochopitelně před kamerami neobejdete a slavný akční hrdina tak byl přinucen s herectvím skoncovat.

V dnešním článku jsme se mu proto rozhodli vzdát hold a přestavit vám pětici nejlepších filmů v jeho filmografii, ve kterých ztvárnil hlavní roli.

Pátý element

Dnešní článek začneme u poměrně unikátního sci-fi, které se okamžitě po svém uvedení do kin stalo naprosto kultovním filmem. Jeho hlavním hrdinou je vysloužilý voják, který se v současnosti živí jako taxikář. Jeho starý život ho ale neopouští ani „v důchodu“, a tak je proti své vůli zatažen do meziplanetárního spiknutí, které může způsobit konec světa, jak ho známe.

Život Korbena Dallase se promění, když střechou jeho taxíku zničehonic propadne záhadná zrzka, která si říká Leeloo a kterou si ve filmu zahrála Milla Jovovich (46). Nová střecha jeho taxíku je v té chvíli Korbenovým nejmenším problémem, jelikož jsou mu v tu chvíli v patách nejen gang šíleného padoucha, ale i jeho armádní kolegové.

Korben a jeho záhadná společnice tak musí společně odcestovat do utajeného chrámu, kde společně odvrátí zkázu, která měla vyhladit celé lidstvo. Kdo z tohohle krátkého popisu nepoznal, že máme na mysli Pátý element, by měl tuto „zásadní neznalost“ okamžitě napravit. Jde totiž o fantastické sci-fi, které vás v mnohém překvapí.

Poslední skaut

Dalším filmem změníme žánr a přesuneme se k tomu, díky čemu se Bruce stal takovou hollywoodskou hvězdou. Je totiž jedním z mála amerických herců, kteří dokáží skvěle kombinovat akci a humor tak přirozeně, jako právě Bruce Willis. Pro „příklad za všechny“ se stačí podívat na jeho film Poslední skaut, ve kterém hraje věčně naštvaného soukromého detektiva, kterému se život rozpadá pod rukama.

Tahle životní selhání léčí nepopsatelným množstvím alkoholu a cynismem tak ostrým, že byste se o něj mohli snadno pořezat. Joe Hallenback býval elitním tajným agentem, který kdysi zachránil život i americkému prezidentovi. Teď je ale na naprostém dně a z depresí ho vytahuje jen tu a tam zajímavý případ.

Ten nejdivnější mu přinese jeho kamarád Mike, který mu dohodí ochranu barové tanečnice. O svůj život přijde nejen ona tanečnice, ale i Mike. Joe se tak musí spojit s přítelem zavražděné krásky, se kterým se vydává hledat odpovědi a spravedlnost. To, co najdou, je ale mnohem nebezpečnější, než si na začátku mysleli a ti, kdo v tomto případu tahají za nitky, jsou takřka nedotknutelní.

12 opic

Následujícím snímkem se vrátíme k žánru sci-fi, se kterým měl Willis v poslední době snad ještě víc zkušeností než s akčňáky. Každoročně se mu dařilo natočit hned několik podřadných „scifáren“, které rozhodně nedosahovaly kvality snímků, které natáčel před dvaceti/třiceti lety.

I proto při letošním udílení anticen Zlatá malina vznikla nová kategorie s názvem nejhorší výkon Bruce Willise ve filmu s Brucem Willisem. Po zveřejnění zdravotního stavu byla tato cena stažena a vedení Zlatých malin se za ni omluvilo. Vraťme se ale zpět k filmům, na které si nemohl stěžovat snad nikdo.

Jedním z nich je i kultovních 12 opic, které vyprávějí příběh ze světa, který postihla zničující apokalypsa. Ti, kteří přežili, živoří v podzemí, kde se snaží vymyslet způsob, jak zničující katastrofu odvrátit. Řešením je stroj času, který vyšle jednoho z dobrovolníků zpátky do minulosti, aby sesbíral vzorky a zjistil, co se vlastně se světem stalo. Jeho cesta však neproběhne podle plánu a namísto sběru vzorků se tak pokusí apokalypse vlastnoručně zbránit.

Šestý smysl

Šokující thriller s názvem Šestý smysl je už třetím snímkem z výběru toho nejlepšího, co Bruce Willis kdy natočil, který má v názvu číslovku. Šestý smysl se těm ostatním filmům dnešního seznamu poměrně zásadním způsobem vymyká, protože nějakou větší akci byste v něm hledali marně.

Jde totiž o psychologický thriller s jedním z nejpřekvapivějších a v současné době i nejznámějších filmových zvratů historie. U více než dvacet let starého filmu je varování před spoilery pravděpodobně bezpředmětné, ale určitě se mezi našimi čtenáři najdou i tací, kteří tenhle filmový klenot zatím neviděli. Tohle je vaše první a poslední varování před prozrazením zápletky tohoto filmu.

Malcolm Crowe je vynikající psycholog, který má za sebou skutečně nepříjemnou zkušenost. Do jeho domu se vloupal jeden z jeho pacientů a dříve, než vztáhl ruku na sebe, se pokusil zastřelit i svého lékaře. Ten se později stává psychologem malého chlapce, kterému se zjevují duchové. Crowe na takové věci nevěří, ale zanedlouho musí přiznat, že se kolem chlapce skutečně odehrává něco podivného.

Smrtonosná past

Na konec dnešního článku jsme si nechali film, který z Bruce Willise jako televizní hvězdy udělal hollywoodskou megastar světových rozměrů. Při natáčení Smrtonosné pasti u tohohle filmu stáli všichni svatí. Na začátku totiž filmu nikdo nevěřil, ale díky parádní akci, vynikajícímu padouchovi a velmi sympatickému hlavnímu hrdinovi se z tohoto filmu stal jeden z nejuznávanějších akčňáků současnosti.

Bruce Willis zde hraje newyorského policistu, který na Vánoce přilétá za svou ženou do Los Angeles, aby se s ní zúčastnil vánočního večírku v její kanceláři. Ta se nachází ve výškové budově, kterou si zrovna pro tento večer vyhlédne skupinka vychytralých zlodějů, kteří se vydávají za teroristy.

Jediné, co jim může překazit plány, je neustále nevrlý policista, jehož sarkasmus mu pomáhá zvládat i ty nejvypjatější situace. Smrtonosná past se takřka přes noc stala obrovským hitem, který si vysloužil řadu dalších pokračování. Tam to šlo s kvalitou postupně dolů, ale i tak mezi číslovanými Smrtonosnými zbraněmi nějaký ten povedený film najdete.

(tod)

Fandím
25 fanoušků
Nesnáším
1 antifanoušek
Celebrity:
Bruce Willis, Milla Jovovich

Filmy:
Poslední skaut, Pátý element, Smrtonosná past, Šestý smysl

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
akční herci, akční filmy, sci fi, Bruce Willis filmy, Bruce Willis postavy, Bruce Willis role, Bruce Willis kariéra
TOPlist